Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: cd otomatik kullanma çalışmıyor

Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    276183

cd otomatik kullanma çalışmıyor

merhaba arkadaşlar dvd sürücüye bi dvd taktığım zaman otomatik kullanma seçenekleri çıkmıyo bilgisayarımı açıyorum boş gibi gösteriyo ama içine girdiğimde dvd diyi okuyo giriyo bu neden olabilir.aşağıdaki resimdede dvd yi taktım böle gösteriyo.

Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301747

REGISTRY (REGEDIT)
    4- CD'lerin Autorun sorunlarını çözümlemek
    Bilgisayarınıza taktığınız Cd'leriniz artık otomatik başlama özelliğine cevap vermiyorsa ve gereken tüm ayarları değiştirmenize rağmen bir fayda sağlamadıysanız çözümü registry'de bulabilirsiniz.
    Bunun için kayıt içinde HKEY_CURRENT_USERS\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\Explorer anahtarına ulaşın ve buradaki NoDriveTypeAutoRun'in değerinin 95 00 00 00 olduğundan emin olun değilse değiştirin. Sorun düzelecektir.Bu forumda,bana bunu tarif ettiler yaptım ve düzeldi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2006
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    207402

Modifiye edilmis cd ile windows kurmuş olabilirsiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    276183

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi batıkentli Mesajı Göster
    REGISTRY (REGEDIT)
    4- CD'lerin Autorun sorunlarını çözümlemek
    Bilgisayarınıza taktığınız Cd'leriniz artık otomatik başlama özelliğine cevap vermiyorsa ve gereken tüm ayarları değiştirmenize rağmen bir fayda sağlamadıysanız çözümü registry'de bulabilirsiniz.
    Bunun için kayıt içinde HKEY_CURRENT_USERS\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\Explorer anahtarına ulaşın ve buradaki NoDriveTypeAutoRun'in değerinin 95 00 00 00 olduğundan emin olun değilse değiştirin. Sorun düzelecektir.Bu forumda,bana bunu tarif ettiler yaptım ve düzeldi.
    bunları uyguladım ordaki değer 91 idi 95 yaptım ama yine işe yaramadı şimdi flash disk tede otomatik çalışmıyor.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Basitten başlayalım... :)

CD sürücü simgesi üstünde sağ tuşa tıklayıp ÖZELLİKLERE girip, "Otomatik Kullan" ayarlarınızın etkin olup olmadığı kontrol edin..

Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    276183

Evet sağ tıklayıp kontrol ettim etkin durumda normalde dvd nin adı falan yazardı oda yazmıyor.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi oski_293 Mesajı Göster
    Evet sağ tıklayıp kontrol ettim etkin durumda normalde dvd nin adı falan yazardı oda yazmıyor.
    O zaman şöyle yapalım..

Bilgisayarım üstünde Sağ tuşa tıklayıp Özellikler.. oradan da Aygıt yöneticisine girelim..

Aygıtlarda CD DVD ne varsa silelim.. :)

PC'yi yeniden başlatalım.. bırakalım sürücülerini kendi yeniden yapılandırsın..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

bunun nedeni benim tahminime göre şu meşhur autorun virüsü. Memory stick veya hafıza kartlarından bulaşan bu virüsü temizlemek için antivirüs yazılımları orjinal autorun.ini dosyasını siliyor. bu nedenle de otomatik çalışma iptal edilmiş oluyor.

New Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    398982

arkadaslar oylede olmadısa bilgisayarı kapalı iken acın veardından dell delyapın sonrasında cıkanyerden önce cd deyip f10 basın kaydedin bilgi sayarın kapanacak ve tekrar kendi otomatik acılacak düzelir ozaman
    lolaygelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi atadeniz Mesajı Göster
    arkadaslar oylede olmadısa bilgisayarı kapalı iken acın veardından dell delyapın sonrasında cıkanyerden önce cd deyip f10 basın kaydedin bilgi sayarın kapanacak ve tekrar kendi otomatik acılacak düzelir ozaman
    lolaygelsin
    bu bahsettiğiniz "first boot device" olmasın sakın.
    otomatik kullan derken biz, bilgisayar açıkken takılan bir CD veya memory stick ten bahsediyoruz.
    Sizin bahsettiğiniz ise bilgisayarın açılış kaynağı ile ilgili.

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12610

beimde şöyle bir sorunum var. cd yazıcım vardı combo, arıza yaptı dvd yazıcı taktırdım, cd yazıcı servisten gelince onuda taktım bilgisayar gördü fakat cd takınca ikiside görmüyor, tekini çıkarınca çalışıyor ikisinide denedim, ikisi birden olmuyor. yardım ederseniz sevinirim.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mustafaali Mesajı Göster
    beimde şöyle bir sorunum var. cd yazıcım vardı combo, arıza yaptı dvd yazıcı taktırdım, cd yazıcı servisten gelince onuda taktım bilgisayar gördü fakat cd takınca ikiside görmüyor, tekini çıkarınca çalışıyor ikisinide denedim, ikisi birden olmuyor. yardım ederseniz sevinirim.
    Bu konuyla pek ilgisi yok sorunuzun...

CD ve DVD nin arkasından Jumper ayarını yapacaksınız.. Birini master, diğerini slave olarak takmanız lazım..

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12610

arkasında iki bağlantı yeri var, biri ucunda biri ortasında üste ucundakini alta ortasındakini bağladım soketi, yan kablo bağlantısınıda yaptım olmadı. format atmıştım onunla ilgisi olabilirmi? casperin kendi cdsinden. driver falan istermi? ben onlardan anlamamda.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mustafaali Mesajı Göster
    arkasında iki bağlantı yeri var, biri ucunda biri ortasında üste ucundakini alta ortasındakini bağladım soketi, yan kablo bağlantısınıda yaptım olmadı. format atmıştım onunla ilgisi olabilirmi? casperin kendi cdsinden. driver falan istermi? ben onlardan anlamamda.

O gördüğünüz küçük plastiği birinde Master (MA) diğerinde Slave (SL) yazan yere takacaksınız.. CD sürücünün arkasında , üstünde vs. bir yerinde şeması vardır.
    Düzenleyen MeTePe : 15-02-2009 at 15:12

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı