Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 42 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: XP'yi bırakamayanlar hesabını verecek!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2006
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    184779

New Icon9 XP'yi bırakamayanlar hesabını verecek!

Microsoft XP'ye karşı!
    7 Şubat 2009, 00:02

XP'yi bırakamayanlar hesabını verecek!

Ümit Öncel

Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Windows XP'den vazgeçemeyenleri işte böyle uyardı...
    XP'yi bırakamayanlar hesabını verecek!

Ballmer Windows XP'ye karşı.
    Vista'nın bekleyen ilgiyi görememesinin üzerine, pek çok kullanıcı ve kurum işletim sistemi olarak hala Windows XP kullanıyor. Steve Ballmer ise XP'den vazgeçemeyen bu bilişim firmalarını şu sözlerle uyardı: "Eğer bugün 4 - 5 yıllık bir işletim sistemi kullanırsanız, pek çok insan patronlarına niye evde kullandıkları işletim sistemine ofiste sahip olmadıklarını sormaya başlayacak". Özellikle Windows 7 ile görsellik, güvenlik ve daha uzun pil ömrü konularında büyük aşamalar kaydedildiğinin altını çizen Ballmer bunların "kullanıcıların önemsediği konularda ileriye dönük çok olumlu adımlar" olarak nitelendirdi.

Steve Ballmer özellikle kurumsal sistem hizmetleri sunan firmaların, hala yeni bilgisayarlara Windows XP kurmaya devam etmelerinin, ciddi tepkilere neden olabileceğini iddia etti. Vista ile özellikle güvenlik anlamında başlatılmış olan bazı yeniliklerin Windows 7 ile daha da gelişerek devam ettiğinin altını çizen Ballmer, yeni işletim sisteminin hızla son haline getirileceğinin de müjdesini bir kez daha yineledi.

Microsoft, ayrıca XP kullanıcılarına güzel bir de haber verdi. Daha önce söylentisi ortalarda dolaşan XP'den Windows 7'ye ucuza geçiş imkanı da, Microsoft'un haberi doğrulaması ile resmiyet kazandı.

chip.com.tr

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    159011

Sanırım Microsoft XP yi çıkarttığına çok pişman oldu. Diğer işletim sistemleri pek alıcı bulmuyor gibi görünüyor?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14707

Vay be Bunuda duyduk!!

Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    125247

Success Sm

Yaşıyan Efsane_Windows xp_/- bence engüzel bu program şuan bunun üzerine sanırım erişemediler/programları_sistem çalışması_özellikleri_kolay kullanım_nice özellik.Bence -Windows xp-tarihte bir Efsane Olarak Kalıcak.*on numara*:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282493

Evet şu anda en iyi xp.
    Düzenleyen cemfbalex : 10-02-2009 at 23:34

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-06-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    356821

daha yenisini bi görelim kullanalım ondan sonra kararrımızı verecez.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    135877

Vista premium kullandım;sonra tekrar xp'ye döndüm.. xp daha pratik ve basit

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    168767

evet haklısınız bencede xp

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-04-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12278

Laptopumda lisanslı Vista Home Premium var ama ben xp kullanıyorum ...Kime hesap vereceksem gelsin alsın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23453

Şu an ben işletim sistemimden memnunum.Vista ya da Windows 7'ye geçmem için bir neden göremiyorum.Geçmeye çalışsam bile -hele hele Win 7- ne kadar sağlıklı çalışır ve benim pc Win 7'yi ne kadar kaldırır bilemiyorum.Zor görünüyor.En iyisi,en kullanışlısı XP.Eski sistemlere de uygun.Win 7'nin Vista gibi driverlarda veya güncel programlarda,yazılımlarda problem çıkarıp,çıkarmayacağını bilmiyoruz.Pek az kişi beta sürümünü denedi.Neyse hele bir betasından aslına geçsin de ondan sonra bakmak lazım.Hiç bir zaman (tecrübelerime dayanarak söylüyorum) beta kullanma taraftarı olmadım.
    Düzenleyen yasamx : 11-02-2009 at 01:38

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    34248

vista tam bi fıyasko ya..bısey yuklersın olmaz format atrsın drıverlerı uymaz.kasar cok yer kaplar en ıyısı xp derim

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2006
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    296535

bencede sonuna kadar xp_sp2...:)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    473007

bana geldıler xp ultımet dedıler su dedıler bu dedıler kurdular baktım olmayacak arksandan caktım yıne clasık xp yı ne pc yı kasma kaldı nede programlar da hata verme xp gıbısı yok ..

New Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    480734

Tehdit etmiş resmen :p xp stabilitesini yakalarsa vistada 7 de tutar.. Tabi 5 yıl sonra:p

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Heralde parasız kaldılar :) Vista satışları istedikleri gibi olmayınca :) Kefenin cebi yok :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    130078

xp kullanıyorum çok memnunum daha da değiştirmem.. vista vardı kaldırdım çok kasıyordu. xp den şaşma derim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    55613

Adamlar haklı 2-3 yılda bir insanlar işletim sistemini değiştirecek ki sürekli para kazansınlar. Fiyatta indirime yanaşmayan Türkiye gibi az gelişmiş gelir düzeyi düşük ülkelere de yüksek fiyattan satış yapmaya çalışan ms kalkmış bir de şikayet ediyor. Kapitalist mantık bu işte. Sürekli insanları sömürmek tek istekleri. Doymak ve durmak bilmezler.

Supervisor
    Giriş Tarihi
    22-11-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    43588

Aslında güncelleme desteğini kesmek istediler xp için ama tepkiyi görünce geri adım atmak zorunda kaldılar :) Microsoft baya zarar yaptı sanırım :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42584

Bakın son zamanda sadece xp yi etkileyen vistaya hiçbirşey yapmayan bir virüs dolaşıyor ortalıkta adıda configer bence bu bile çok şey anlatıyor adam resmen tehtid etmiş insanları acaba windowsu bırakıp başka işletim sistemine geçsek ne yapacak dövecekmi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Selamlar Arkadaşlar...

Microsoft Şefi Steve BALLMER in Asıl Kast Etmek İstediğinin Altında Yatan Neden Aslında Tartışıldığı Üzere Değildir. Bir Çok Yabancı Forumlarda da Tartışıldı, Hatta BALLMER Bu Konu ve Tartışmalardan Haberdar Olduğunu Söyleyebiliriz.

Asıl Neden ; XP veya Vista dan Kazanç Kaygısı Nedenleri Değildir.
    Gerek Mike NASH , Sinofsky , Steve BALLMER,ve Gerekse Bill GATES in PDC - 2008 ve Özellikle Resmi Olarak Açıklandığı CES Fuarındaki Windows 7 İşletim Sistemine İlişkindir.:-) Çünkü İfadesiyle '' Windows un Gözbebeği Doğuyor ''' Yaklaşımı. ve Ardından da Henüz Beta MSDN Suscb. Olarak Betası Yayımlanmadığı 2009 Öncesi, Geliştiriciler Tarafından Kullanıldığı Zamanlarda da Diğer Bir İfade ile Süslenen '' Windowsun Tüm Zamanların En Stabil Sistemi Windows 7 '' Vurgusudur..

Ayrıca Geçtiğimiz Günlerde Gerçekleşen,ve Seyri Büyük Keyif Katan Sahne Hakimiyetine Sahip Bill GATES Technology Entertainment Design (TED) deki,Oldukça Anlamlı Dolaylı Nuansları İzleyip Dikkate Almış Olduğumuzda Bunun Daha Çarpıcı Gerçekleriyle Karşılaşabiliriz. :-)

Gelişen İnternet Projeleri ve Sistemlerin Gelişmesi Bazı Gereklilikleri Muhtemeldir, Çünkü Şu An Betasını Geliştirilmiş Olduğu Windows 7 de Bulunan Sürü Özellik ve Uygulamanın XP İşletim Sistemine Algortmik İnşaa Edilmesi Mümkün Değil. Heleki Geçmişte Nihaisini Tamamlayıp 5 Yıl Hizmet Vermiş Client den Bahsedersek Bunun Ciddiyeti Tartışılmaz Kesinlikle..XP İşletim Sistemi Tartışılmaz Olarak Lider Sayılsada, Şu An İçin En Büyük Saldırılar, ve Ciddi Yamalar Geliştirmek Zorunluluğu Bırakıyor. ve Buda Zaman Kaybına Neden...

Gelişen ve Web Uygulamarı Sistem Dilleri ve Zamandan Tasarruf Örnekleri, ve Dahası Yeni Uygulamaları NeYazıkkı Windows 7 de Bulabileceksiniz...

Küçük Bir Ayrıntıyı , Tüm Zamanların Beta Raporları Analizi Üzerinden Bakarsak, Beta Sistemlerinde En Stabil ve Sorunsuz Olarak Geliştirilen İşletim Sistemi Şu An İçin Windows 7 Olduğu ve Kullanıcısını Büyük Memnuniyet ile Karşılaştırdığı Görülmüştür.

Lisanslı Vista Kullanıcılarından ve Xp Kullanıcılarından da Uygun Fiyata Geçişlerin Gerçekleştirme Çalışmalarının da Olduğunu Bahsedersek, Ticari Güddeyi Ortadan Kaldırmaya yeten İfade Olur...

Gelişen ve Değişen Teknolojinin Değişimleriyle Kalmanız Dileğiyle...

Saygılar...

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık