Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Next Ye-2000 Cis Super Plus Kumanda Problemİ

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    460141

Next Ye-2000 Cis Super Plus Kumanda Problemİ

Arkadaşlar bende 2000 cis super plus uydu var yalnız uydu kumandayı sadece direk algılayıcı göze tutarsam algılıyor kumandayı sağa ve sola çevirdiğimde algılamıyor direk uyduya tutmam gerikyor algılama yapması için bu sorun hepsinde var mı yoksa benim uydudan kaynaklanan bir problem mi ? ... yardımcı olursanız sevinirim :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2005
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    70633

odadaki florasanı değiştir veya telsiz tel varsa kapat yada pilerini değiştir veya besleme kondansitörlerini kontrol et oda olmuyorsa yeni bir kumanda al oda olmuyorsa cihazın gözü arızalıdır saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    454236

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bogeran Mesajı Göster
    Arkadaşlar bende 2000 cis super plus uydu var yalnız uydu kumandayı sadece direk algılayıcı göze tutarsam algılıyor kumandayı sağa ve sola çevirdiğimde algılamıyor direk uyduya tutmam gerikyor algılama yapması için bu sorun hepsinde var mı yoksa benim uydudan kaynaklanan bir problem mi ? ... yardımcı olursanız sevinirim :)
    evet arkadaşım bütün 2000 cıs süper plaslar böyle kumandayı direk uyduya tutman gerekiyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tezcans Mesajı Göster
    evet arkadaşım bütün 2000 cıs süper plaslar böyle kumandayı direk uyduya tutman gerekiyor
    Acaba bu duruma bir çözüm bulabilirmiyiz sizce? Çekim gücünü artırmanın bir yolu varmı? Bende çok şikayetciyim budurumdan,makinanın tek eksik tarafı bu bence.:(

New Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    454236

ben iki yıldır bu şekilde kullanıyorum şikayetim yok alıştım umarım siz de alışırsınız,

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi goldbul Mesajı Göster
    Acaba bu duruma bir çözüm bulabilirmiyiz sizce? Çekim gücünü artırmanın bir yolu varmı? Bende çok şikayetciyim budurumdan,makinanın tek eksik tarafı bu bence.:(
    evet çözümü var bır orıjinal kumanda kullan . elınden gelıyorsa içını aç entegrenın yanında bır condesator var 100 mf önun değerını 330 veya 470 mıkro farada çkart voltajı 10volt cıvarında olsun yerıne zor sğıyor 220mf de olabılır.kumandanın gücü % 50 daha arttığını göreceksınız..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi muammereksi Mesajı Göster
    evet çözümü var bır orıjinal kumanda kullan . elınden gelıyorsa içını aç entegrenın yanında bır condesator var 100 mf önun değerını 330 veya 470 mıkro farada çkart voltajı 10volt cıvarında olsun yerıne zor sğıyor 220mf de olabılır.kumandanın gücü % 50 daha arttığını göreceksınız..
    Bilgilendirme için teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    352548

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi muammereksi Mesajı Göster
    malesef arkadaşım denedim değiştirmediğim kondastör kalmadı hiç birşey değişmiyor hatta kondastörsüzde aynı uzaklıkda çekiyor değişen bir şey yok 450 mf sinide değiştirdim hatta 100 mf bile taktım hiç değişen bişey yok haliyle tekrar kendi küçük kondastörü takıp kapattım sanırım sizinkisi sadece tahmindi banada cazip gelmişti ama aynı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi oktay_evde Mesajı Göster
    malesef arkadaşım denedim değiştirmediğim kondastör kalmadı hiç birşey değişmiyor hatta kondastörsüzde aynı uzaklıkda çekiyor değişen bir şey yok 450 mf sinide değiştirdim hatta 100 mf bile taktım hiç değişen bişey yok haliyle tekrar kendi küçük kondastörü takıp kapattım sanırım sizinkisi sadece tahmindi banada cazip gelmişti ama aynı.
    :(:(:(

Starting Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2009
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    478044

hep,si oyle malesef bunun dadı yok banzer atasım geliyor tesekkurler

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

cihazı ilk aldığımda banada tuhaf gelmişti ama sonradan alıştım kumandayı direk receiver'a doğru tutmak ve kaliteli pil kullanmak gerekiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi oktay_evde Mesajı Göster
    ben kendı cıhazıma yaptım ıyı netıce aldım.komşuma aldırdığım cıhazada yaptım yıne ıyı netıce aldım ayrıyeten çök daha evvel 900 cı yada uygulamıştım hepsınde başarı elde ettım.. kutubu ters takmış olabılırmısın? pıllerden gelen eksı uca condesatorun eksısı olacak.. nöt: çın malı kumandalarda netıce alınmıyor ıçyapuları daha değışıktır.arkalarında madeın cınea yazıyor renklerıde daha sıyaha kaçıyor bılginıze..bazen cıhazlar kullanılıp değıştırılıyor garantıler çöğu zaman doldurulmamış oluyor vecıhazın kullanıldığı bır tek her gün elde dölaştığından eskimeden dolayı yenı pıyasa malı 5 lıraya bır kumanda alınıp, cıhaz uyducuda yenı dıye pazarlanıyor.(orıjınal kumanda) 15 ytl.gözümle şahıt olduğumdan dolayı burada bılgi verdım..
    Düzenleyen muammereksi : 15-02-2009 at 22:51

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

kumandayı cihaza doğru tutmaktan başka çare olduğunu düşünmüyorum..
    Ama anlattığın kadarda değiL yine iyi çekiyor yani. Yeterki piller kaliteli olsun

Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    352548

en güzeli duracell pillerde netice aldım sizede tavsiye ederim arkadaşlar ne sony nede phılıps pillerde kaliteli çekiş olmuyor bi deneyin duracell pillerini biraz pahalı ama değer.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

pılın duracelı japonu çını olmaz! onemlı olan ıçındeki voltajdır eyer ıçınde yeterlı voltaj varsa işını görmesı lazım.ıyı pıller.uzun dayanır, akma yapmaz cıhaza da zarar vermez, eyer ıçınde 1,5 volt.yeterlı dolum amperı varsa aynı ışı görür,amma ne olur? çabuk bıter,akma yapar, yoksa,kumanda şü pılle ıyı çalışır bu pılle ıyı çalışır dıye reklamlara kanmayın!!bazen kalıtelı pıller pahalı oldoğundan ağır satılıyorlar bundan dolayıda boyat olabılıyorlar ,geçen arkadaş kalıtelı pıl almış kumandası doğru durus algılamıyordu.pıllerı ölçünce 1,5 voltun altına düşdüşmış olduklarını görererek,yerıne çın malı pıl takınca algılama düzeldı,bılgilerınıze

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı