Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Out Of Range

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2008
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    452652

Out Of Range

19 inç mirai dvi çıkışına dvi-hdmi kablo ile seoul x3 cihaza bağladım OUT OF RANGE yazısı çıkıyor ve gitmiyor.normal scarttan tv,ye bağladım görüntü ayarlarını 576p yaptım gene değişmedi 576i yaptım gene aynı yazı çıkıyor ve öyle kalıyor ne yapabilirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    104412

Öncelikle DVI-HDMI kablonuzun sağlam olduğundan emin olun, X3' ün scart bağlantı kablosunu çıkartın DVI-HDMI kablonun bağlantı girişlerine tam oturduğundan emin olun, hem monitörün hemde X3' ün elektrik fişini çekin ve 3-5 dakika bekleyin, elektrik fişini takın görüntü gelmesi gerekir. Birde tam olarak monitörünüzün marka model numarasını yazar mısınız hatta varsa teknik bilgilerini görebileceğim bir link verir misiniz, birde DVI-HDMI kablonuzun DVI tarafına bakar mısınız kaç pin, eğer dediklerimi yaptıktan sonrada görüntü alamazsanız muhtemelen kablonuzun DVI pin durumunda uyumsuzluk olabilir.

DVI tarafı aşağıdaki resimdeki gibi olmalı yani; 24+1 pin

Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    232232

sanırım o çözünürlükle alakalı bende çözünürlüğü yukseltiğimde bu hatayı alıyordum belki bi fikir olabilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    104412

Bence çözünülürlükle alakası yok, sonuçta X3' ün gönderdiği çözünülürlüğü desteklemiyeceğini zannetmiyorum, HD uydu alıcısı olsada yüksek çözünülürlüklü sinyal gönderse tamam anlarım ama X3' ün gönderdiği sinyali desteklemiyeceğini zannetmiyorum monitörün, işte arkadaş tam modelini ve teknik detaylarının bilgisini verirse daha kolay olur olayı çözmek.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı