Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Wista Home 4 GB Ram

Member
    Giriş Tarihi
    26-04-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    11876

Wista Home 4 GB Ram

Arkadaşlar Merhaba

ACER 2920Z Dualcore islemcili 1 GB ramli yeni aldığığım VISTA HOME yuklu bilgisayarıma internet alışveriş sitesinden 2 adet 2 GB KINGSTON DDR2 667 bellek satın aldım. Bellekleri taktım Vista acilmadı. Fakat BIOS ta ramlari 4 olarak gordu. Yeniden Recovery cd den kurmaya calistim. Kurulum basladı islem bir zaman devam etti ve sonra yine mavi ekranda donamım hatasi aldim. Uzerindeki 1 GB rami taktim sorun yok. Cıkarip 2 GB tek basina taktim sorun yok. Diger 2 Gb tek basına taktim ondada sorun yok. Fakat 1 + 2 Gb yada 2 + 2 GB bir turlu çalışmıyor. Bilgisayarın Max. 4 Gb ram desteği var.Forumlarda Vista Service Pack 1 yukle sonra diger rami ilave et demisler deneyemedim. Bilgisi olan varmı acaba.

Başka bir soruda baska bir Acer Travelmate 4150 dizustunde 2 adet 1 Gb Kingston ram var. Max 2 Gb destekliyor. Bu ramlari sokup 2 slottan birine 2 GB Kıngtonu takınca yine 2 GB calisiyor. Diger slota ne takarsam takayim 2 Gb. Yani soylemek istyediğim 2 slotun da 2 GB destekledigini dusunursen bu Max 2 GB sınırını kaldırabilirmiyiz.

Cevaplarınız icin tesekkurler.:tflag:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Arkadaşım kullandığın laptop'un modeline baktım. Kingston'un sitesinden uyumlu ram'leri buldum. Sizin aldığınız RAM' ler sanırım bu kodlu değil. Ram almadan önce mutlaka Kingston'un sitesinden bilgisayarınızın modeline göre üretilen uyumlu ram'leri tespit edip bu modelleri temin etmenizdir.

Kingston
    KAC-MEMF/512 512 MB Module
    KAC-MEMF/1G 1 GB Module

Standard Memory: 512 MB (Removable) or 1 GB (Removable)
    Maximum Memory: 2 GB
    Expansion: 2 Sockets
    CPU & ChipSet: Intel Pentium Dual Core Intel GL960

Düzenleyen Extralarge : 06-02-2009 at 22:32

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    380033

benim bildiğim vista 4 gb ı görmüyor ama microsoft un bir güncellemesi ile sorun cözülüyordu .yanlış hatırlamıyorsam hatta bende 4 gb var ama 3 görüyor uğraşmadım öyle duruyor :)

New Member
    Giriş Tarihi
    01-08-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    447466

Vista 32 Bit İşletim sistemleri 4 GB Desteklemez. 64 Bit Vista veya XP Kurman Gerekmektedir.
    Service Pack Yüklediğinde 4 GB Görür Ama Sistemde 3.5 GB Görünür.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    394607

vista 4gb görüyor benimde bildigim ama vista home görmüyor.bir de bilgisayarının destekledigi maksimum ram e bakmanda fayda var!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1513

sadece 64 bit işletim sistemleri ve windows server 2008 4 gb ve üstü görür xp içinde wista içinde 64 bit işletim sistemi vardır ama xp için türkçe 64 bit işletim sistemi çıkmadıgı için pek yaygınlaşmamıştır
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi leventtr Mesajı Göster
    vista 4gb görüyor benimde bildigim ama vista home görmüyor.bir de bilgisayarının destekledigi maksimum ram e bakmanda fayda var!

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı