Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: ART TV ve Teledünya

Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    241641

ART TV ve Teledünya

Herkese selamlar. Art TV’nin bazı kablolu tv konularında bahsi geçmiş ancak ben Art TV ile ilgili bir konu açılması ve burada tartışılması gerektiğini düşünüyorum. Ve bu konuda yorum yazan herkesin, konuşma ortamı bulamayan ancak sessiz de kalmak istemeyen bireylerin seslerinin yükselebileceği bir fırsat olarak görüyorum. Turkeyforum’un bu kadar kapsamlı olması ve kullanıcı sayısının fazla olması da çok büyük bir avantaj açıkçası.

Kısa bir girişten sonra şöyle devam edeyim. Türk Telekom A.Ş.’nin bildiğiniz gibi %55 hissesinin satışı için 01.07.2005 tarihinde yapılan ihalede en yüksek teklifi USD 6.550 milyon ile “Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu” vermiştir. Ve hisse satış sözleşmesi ile hisse rehni sözleşmesi ve imtiyaz sözleşmesi 2005 yılının Kasım ayında imzalanmıştır. Benim Türk vatandaşlarımın yüksek desteğini alarak ****dara gelen hükümetim “Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu” adlı Riyad merkezli Suudi Arabistan menşeili bir gruba telekomu satmıştır. Aslında Türk Telekom’un %55 inin satılması başlı başına ülke toprağının satılmasıdır. Bu aşikar. Ama konu incelendiğinde durumun ne kadar da vahim bir hal aldığı ortaya çıkıyor;

6.550 milyon dolar, faiziyle birlikte 7.051 milyon dolar olarak Hazine Müsteşarlığına ödeniyor. ( 3 taksitte – 2005, 2006 ve 2007 yıllarında) Lafın kısası söz konusu 3 yıldaki dolar alış kuru ile çarpıldığında;

2005 yılında 1.758 milyon YTL.
    2006 yılında 2.011 milyon YTL.
    2007 yılında 5.020 milyon YTL.
    Toplam 8.789 milyon YTL. ediyor.

T. Telekom'un 2005 itibariyle bilanço net karı (yani maliyetler düşüldükten sonra firmaya kalan net tutar) sırasıyla 4.566 milyon YTL. 3.742 milyon YTL. ve 3.979 milyon YTL. Toplam 12.287 milyon YTL. bir de 2008 de tahmini minimum 3.500 milyon YTL. net kar elde ettiğini varsayarsak. 15.787 milyon ediyooor. Bu paranın %55’i Suudi firmaya gideceği için 15.787 x 0,55 = 8.683 milyon YTL. gördünüz mü arabın hesabını; 4 yılda Türkiye’nin can damarı bir firmayı satın aldı tüm borçlarını ödediii.

Durun daha bitmedi. Daha da vahimleşiyor. Söz ettiğimiz Oger Grubu ayrıca TTNET A.Ş.’nin %99.99 luk payının ve Avea’nın da %81’lik oranında sahibi. Çünkü bu firmalar Türk Telekom A.Ş.’nin idi. Satılınca bu 2 firma da Arapların oldu. Yani internet için aylık ödediğimiz onlarca paranın tamamı Arapların cebine giriyor. Yani anlamak mümkün değil.

Bu konuyu şöyle bağlayacağım. Teledünya’nın sahibi olan Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş.’nin tamamı Hazine Müsteşarlığı’na ait. Yani tamamı devletin. Madem sen Telekom’u sattın bari halkın aydınlanmasına ön ayak ol da daha fazla batmayasın. Ve biz de artık kendimize gelelim. Art TV’yi kablo tv yayınına ver.

Peki ben şunu soruyorum. Bir kanal düşünün. Bu kanalın tüm amacı halkı bilgilendirmek, dolandırıcıları ve yolsuzluk yapanları ortaya çıkarmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ü millete aşılamak ve Atatürk’ün felsefesinden sapmış hükümetleri eleştirmek. Bu eğer suç ise ben de suçluyum.

Bu arada Art Tv ‘nin yayınının akıbeti ile ilgili '[email protected]' adresine gönderdiğim mail sonucunda gelen yanıt şöyle idi:

Hizmet standartları gereği göstermiş olduğunuz hassasiyet bizim için önemlidir.

E-postanızda belirtmiş olduğunuz talebiniz yetkili birime aktarılmıştır.

Teledünya dijital yayın içerik çalışmaları siz abonelerimizden gelen talepler doğrultusunda sürdürülmekte olup, talep ettiğiniz kanallar ve diğer kanallarla görüşmelerimiz devam etmektedir. Anlaşma sağlanan kanallar Teledünya dijital yayın ağı içerisinde yer alacaktır.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

TÜRKSAT A.Ş.
    ÇAĞRI MERKEZİ

Telefon: 126 - 4440126
    Faks: 212 - 3561929
    E-mail: [email protected]

tüm forum camiasına sevgiler...
    Düzenleyen pireee : 04-02-2009 at 12:06

Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    452435

Ben eskiden kablo tv kullanicisiydim su anki evimde yok. ART televizyonu siddetle kablotv icerisinde yer almali disaridan takip ettigim kadariyla saudi tv yerine bu ülkenin ART gibi kanallara da ihtiyaci var her sesten her görüsten tv kanallarinin platformlarda ayrim yapilmaksizin yer almali.
    Dogru ve isabetli bir konu olmus :smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2008
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    453629

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi thegreatbaron Mesajı Göster
    Ben eskiden kablo tv kullanicisiydim su anki evimde yok. ART televizyonu siddetle kablotv icerisinde yer almali disaridan takip ettigim kadariyla saudi tv yerine bu ülkenin ART gibi kanallara da ihtiyaci var her sesten her görüsten tv kanallarinin platformlarda ayrim yapilmaksizin yer almali.
    Dogru ve isabetli bir konu olmus :smiles34:
    :ok::ok:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    391034

Türk Telekom'un %55'i Oger'in değil mi? Yani kârı hesaplarken bu %55-%45 oranını da düşündünüz mü sayın piree.

Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    241641

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lektem Mesajı Göster
    Türk Telekom'un %55'i Oger'in değil mi? Yani kârı hesaplarken bu %55-%45 oranını da düşündünüz mü sayın piree.
    evet değindim o konuya. 4. paragraf olması lazım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    391034

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi pireee Mesajı Göster
    evet değindim o konuya. 4. paragraf olması lazım.
    A evet. Doğru.

Peki Türk Telekom devlet elinde kalsa aynı kârlılığı kesin yakalar mıydı? Bundan şüpheliyim. Devlet zihniyetiyle yönetilen, partililerin yakınlarının çiftliği haline gelmiş bir yer olmaz mıydı? Sonuçta şimdi gerçek bir işletme olarak yönetiliyor.

Aslında burada en ilginç nokta, TSK'nin bu özelleştirmeye karşı çıkmaması. Demek ki stratejik bir sakınca görmediler.

Bu arada, Oger Lübnanlı değil mi?

Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    241641

Oger Telecom Dubai merkezli Lübnanlı bir ailenin. (Hariri Ailesi) (Türk Telekom A.Ş. Yön Kur.Başkanı Mohammed Hariri'dir). Oger Telecom'un da %35 ini Saudi Telecom aldı. ve yönetimde söz sahibi. bu yıl Saudi Telecom/un bu oranı daha da artıracağı bekleniyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    28333

Durmak yok satmaya devam!

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    15094

Art Tv

Değerli kardeşim,
    Kablo tv de bulunan mesaj tv,kanal7,ülke tv gibi kanalların daha fazla olması sizi memnun edecek galiba. Art nin Kıbrıs ta yaptıklarını yazıyorsun kanal 7 nin deniz feneri ilişkisiile ilgili de birşeyler yazsan iyi olur.

Selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    62431

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lektem Mesajı Göster
    A evet. Doğru.

Peki Türk Telekom devlet elinde kalsa aynı kârlılığı kesin yakalar mıydı? Bundan şüpheliyim. Devlet zihniyetiyle yönetilen, partililerin yakınlarının çiftliği haline gelmiş bir yer olmaz mıydı? Sonuçta şimdi gerçek bir işletme olarak yönetiliyor.

Aslında burada en ilginç nokta, TSK'nin bu özelleştirmeye karşı çıkmaması. Demek ki stratejik bir sakınca görmediler.

Bu arada, Oger Lübnanlı değil mi?
    Devlet elinde kalması istenmediği için bu kuruluşlara önem verilmediği ve peşkeş çekildiğini söyleyebiliriz. Şimdi de etibank aynı şekilde satılmaya çalışılıyor. Oysa bugün renault otomativ fabrikası bile fransız devletinin kuruluşu olduğuna dikkat çekmek isterim. Banka, iletişim ve enerji ve maden kaynaklarımızın yabancılara verilmesini hiç bir şekilde doğru bulmuyorum. Bu kuruluşların hepsinin apayrı önemi vardır. Bu konuda gerçekçi düşünmek gerekir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2405

Slmlar Teledünya ile telekom ayrı kuruluşlardır önce onu bilelim ve telekomunda satışı gayet iyi olmuştur
    ben hükümetin yerinde olsam elimde kalan % 45 hisse nin ihalesini yapar onu da satışa çıkartırım
    saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2008
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    429499

kablo tv abonesiyim abone olmadıgı halde kablo tv ye gelecek kanal ismi vererek istekte bulunuyor art nin reklamını yapıyorlar bende dogruları yazınca mesazımız siliniyor demokrasi varsa bende fikrimi söyleme özgürlügüm oldugunu sanıyorum bende art yi kablo tv de istemiyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    62431

Arkadaşım sen seyretmeyebilirsin. Kimsede sana niye seyretmiyosun diye eleştirmez. Bir çok insan art izliyor. Onlarada saygı göstermek gerekir. Bende Art ve kanal B izliyorum. Kablo tv de olamasını yararlı buluyorum. Herkesin dünya görüşü farklı olacaktır. Bende izlemediğim bazı kanallar var. Ama ben kanalları burada istemiyorum diyemem bu yanlış olur.

Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    241641

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alban Mesajı Göster
    Devlet elinde kalması istenmediği için bu kuruluşlara önem verilmediği ve peşkeş çekildiğini söyleyebiliriz. Şimdi de etibank aynı şekilde satılmaya çalışılıyor. Oysa bugün renault otomativ fabrikası bile fransız devletinin kuruluşu olduğuna dikkat çekmek isterim. Banka, iletişim ve enerji ve maden kaynaklarımızın yabancılara verilmesini hiç bir şekilde doğru bulmuyorum. Bu kuruluşların hepsinin apayrı önemi vardır. Bu konuda gerçekçi düşünmek gerekir.
    Etibank'ın satılması falan diyorlar da, yani bunu yapmaya cesaret edebileceklerini sanmıyorum. Türkiye'nin belki de tek kurtuluşu Etibank'ın mülkiyetindeki bor madenleri arazileri. Bir ekmek için birbirini ezen insanların yaşadığı bir toplumda bunu yapamazlar. Yabancı devletlerin yoğun baskısı olursa da karşılarına dikilecek yürekli yöneticilerimiz olması lazım. Devletin mallarını satmayan akıllı ve vatansever yöneticilerimiz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    391034

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi pireee Mesajı Göster
    Oger Telecom Dubai merkezli Lübnanlı bir ailenin. (Hariri Ailesi) (Türk Telekom A.Ş. Yön Kur.Başkanı Mohammed Hariri'dir). Oger Telecom'un da %35 ini Saudi Telecom aldı. ve yönetimde söz sahibi. bu yıl Saudi Telecom/un bu oranı daha da artıracağı bekleniyor.
    Zaten Türkiye'ye Suudi Arabistan'dan enteresan bir para girişi var. Bakın dün hazine, borç almak için ihaleye çıktı. 21 milyar TL'lik teklif gelmiş, 18 milyarlık tahvil satılmış. Bu likidite sıkışıklığında gerçekten muazzam bir para. Ama nereden, nasıl geldi? O benim açımdan büyük merak konusu. Yaklaşık 11 milyar dolardan bahsediyoruz.

Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    452435

Info

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bonba2000 Mesajı Göster
    kablo tv abonesiyim abone olmadıgı halde kablo tv ye gelecek kanal ismi vererek istekte bulunuyor art nin reklamını yapıyorlar bende dogruları yazınca mesazımız siliniyor demokrasi varsa bende fikrimi söyleme özgürlügüm oldugunu sanıyorum bende art yi kablo tv de istemiyorum
    Ben bu kanali platformda istemiyorum diye bir anlayis kabul edilemez. Bir cok insan ART ve Kanal B gibi kanallari izlerken Kanal 7 gibi kanallari da izlemekte insanlar cani ne isterse onu izler. Bu kanal olsun bu kanal olmasin demek sansürcülüktür ve demokrasiye de yakismayan bir tutumdur.

Ben de görüslerimi degerlendirmek istedim.

Saygilar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    415008

Justice 4 All arkadaşım, bu mesajı buraya yazmak yerine bir forum yöneticisine yollasan daha etkili olur bence. Bu şekilde göze çarpmayabilir ama direk yöneticilere gönderirsen mutlaka dikkate alınır diye düşünüyorum.

Kanal konusunda ise bence kimsenin şu kanal gelmesin, ben bunu izlemiyorum demeye hakkı yok. Her kanalın bir izleyicisi vardır, her kanal gereklidir. Ama eğer bir görüşü destekleyen kanallar platformda varsa, karşıt görüşü destekleyen kanalların da gelmesini istemek kullanıcının hakkıdır. Zaten dijital yayının en önemli avantajı kanal sayısının artacak olması değil miydi? O zaman Mesaj TV de gelsin, Saudi TV de gelsin, ART de gelsin, Ata TV de gelsin. İsteyen istediğini izlesin. Ama benim şahsi görüşüm bu tip kanallardan önce çok izlenen kanalların ve tematik kanalların gelmesi yönünde. Örneğin şu anda Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı olan Habertürk'ün Teledünya'da olmaması ya da Teledünya'nın bir sinema kanalının olmaması çok büyük bir eksiklik bence.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    391034

Konuyla alakası yok gibi görünse de bence var. İDO'nun yeni vapuru ŞH Fatih'te plazma TV'ler var. Yolculuk ederken ister Marmara'ya iste TV'ye bakabiliyorsunuz. Peki o plazmalarda hangi kanal gösteriliyor. Haber kanalı 24. Kime yakın olduğu herkesin malumu kanal. Bu vapurdaki seçim ile Turksat'ın bize sunduğu kanalların seçimi aynı zihniyet tarafından yapılıyor.

Justice'in yazdıklarına gelince... düz mantık olarak yerden göğe haklı. Ama maalesef forumlar, demokrasinin değil, totaliter bir rejimin hüküm sürdüğü diktatörlüklerdir. Tepedeki adam/adamlar ne derse o olur, üyeler ona uyar, uymayanı zorla tutan yoktur. Justice'in burayı beğenmiyorsa çekip gitmesi gerektiğini söylemiyorum. Her üye bir zenginl****r forumlar için. İçeriğini üyelerin oluşturduğu alanlardır zaten forumlar. Forumdan üyeleri çıkaran, içi boş bir tulum kalır. Fakat ben bugüne kadar üyelerin istediklerini yerine getiren bir forum görmedim.

Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    452435

Info

Konuyla alakası yok gibi görünse de bence var. İDO'nun yeni vapuru ŞH Fatih'te plazma TV'ler var. Yolculuk ederken ister Marmara'ya iste TV'ye bakabiliyorsunuz. Peki o plazmalarda hangi kanal gösteriliyor. Haber kanalı 24. Kime yakın olduğu herkesin malumu kanal. Bu vapurdaki seçim ile Turksat'ın bize sunduğu kanalların seçimi aynı zihniyet tarafından yapılıyor.

Justice'in yazdıklarına gelince... düz mantık olarak yerden göğe haklı. Ama maalesef forumlar, demokrasinin değil, totaliter bir rejimin hüküm sürdüğü diktatörlüklerdir. Tepedeki adam/adamlar ne derse o olur, üyeler ona uyar, uymayanı zorla tutan yoktur. Justice'in burayı beğenmiyorsa çekip gitmesi gerektiğini söylemiyorum. Her üye bir zenginl****r forumlar için. İçeriğini üyelerin oluşturduğu alanlardır zaten forumlar. Forumdan üyeleri çıkaran, içi boş bir tulum kalır. Fakat ben bugüne kadar üyelerin istediklerini yerine getiren bir forum görmedim.
    Dogru bir tespit olabilir.

Herkesin her kanali izleme özgürlügü oldugunu düsünüyorum ve bunun kimsenin elinden alinmasi kabul edilir bir sey degildir.(yönetimler vb. tarafindan) Ne kadar belirli bir cizgide yayin yapan kanallar var ise bu görüse karsi muhalefet yayin yapan kanallarin var olmasi demokrasilerin bir geregidir. Karsit fikirlerin görüsülüp tartisilmasi temel toplumsal bir gereklil****r ayrica. Siz sadece belirli bir cizgide yayin yapan kanallari bir platforma doldurursaniz tamamen kendi fikirlerinizi izlettirmek zorunda birakirsiniz insanlari insanlarda bu yüzden bu platformu tercih etmez. Onu secelim bunu secelim olmaz hepsini koyacaksin kim ne isterse onu izler. Amac kanal sayisin arttirmak degil mi?

Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    241641

justice 'e hak veriyorum. yalnız bu konuda mesajları silinen arkadaşların ne yazdıkları da önemli. belki haklı bir şey yazmış ama argo kullanmıştır. bu konuda ana hatlarıyla ne yazdıkları konusunda onları da dinlemek lazım.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı