Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: sony 40s4000 mi samsung 40a553 mü, tavsiye

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    411994

sony 40s4000 mi samsung 40a553 mü, tavsiye

arkadaslar 2,5 m ile 3,5 m arası izleme mesafem var. türksat standart uydu yayını yanında kablo tv var ve onuda teledünyaya abone olup dijitale cevirmeyi düşünüyorum genellikle tv yayını ve az da olsa dvd izlemek için, (oyun pc vs. için kullanmıycam) 2000 tlye kadar 37 veya 40 inç lcd tavsiyelerinizi bekliyorum. samsung ve sony markalar üzerinde duruyorum daha cok. sony 40s4000 samsung 40a553 modelleri nasıldır.yada hangisi beni daha cok memnun eder. aslında 37 inç mi düşünsem sony 37v4000 modelini buldum fiyatı uygun aynı şekilde 37u4000 37p4000 de varki kasadaki ufak farkların dışında bunların farkı varmıdır. samsung da 37a656 modeli var ama 2300 lira civarında. azönce yazdığım tüm modellerdense bütceyi birazdaha aşıp 37a656 yı almaya değer fark varmıdır arada. a656nın diğerlerinden enbüyük farkı 100hz. motionplus, sony 37v4000 1700 lira arada 600 lira fark var, sony 40s4000 de 1950 lira. sizce hangisi f/p olarak eniyisi cevaplarınızı beklerim
    Düzenleyen bilocan078 : 03-02-2009 at 22:54

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    28243

bende sony nin 32V4000 ve 32S4000 modelleri ile diğer markaların ürünlerini incelemiştim. sony nin farkı belli oluyordu ama tabi fiyat farkını düşünmez isen:headphone

Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    453399

sen bilirsin kardeş ama bak samsung 10 ölü piksele kadar normalmiş diyorlar:hhh:ona göre davran

Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    355422

Başlıkta geçen iki modeli karşılaştırdım... Hem de birden fazla farklı yerde... Her karşılaştırmada, Samsung'u daha iyi buldum... O yüzden Samsung'u tavsiye ediyorum...

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    201234

:ok:Tüm araştırmalarım sonyyi gösteriyor pişman olmayacagın bir marka hem izleme mesafen bence 46'' daha uygun sonra 40 aldıgına üzülmeyesin. 40'' alan arkadaşların hepsi niçin 46'' almadık diye pişmanlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-04-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    207683

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bilocan078 Mesajı Göster
    arkadaslar 2,5 m ile 3,5 m arası izleme mesafem var. türksat standart uydu yayını yanında kablo tv var ve onuda teledünyaya abone olup dijitale cevirmeyi düşünüyorum genellikle tv yayını ve az da olsa dvd izlemek için, (oyun pc vs. için kullanmıycam) 2000 tlye kadar 37 veya 40 inç lcd tavsiyelerinizi bekliyorum. samsung ve sony markalar üzerinde duruyorum daha cok. sony 40s4000 samsung 40a553 modelleri nasıldır.yada hangisi beni daha cok memnun eder. aslında 37 inç mi düşünsem sony 37v4000 modelini buldum fiyatı uygun aynı şekilde 37u4000 37p4000 de varki kasadaki ufak farkların dışında bunların farkı varmıdır. samsung da 37a656 modeli var ama 2300 lira civarında. azönce yazdığım tüm modellerdense bütceyi birazdaha aşıp 37a656 yı almaya değer fark varmıdır arada. a656nın diğerlerinden enbüyük farkı 100hz. motionplus, sony 37v4000 1700 lira arada 600 lira fark var, sony 40s4000 de 1950 lira. sizce hangisi f/p olarak eniyisi cevaplarınızı beklerim
    yazdığınız gibi uydu,kablolu ve dvd izlemek için kullanacaksanız sie tavsiyem plazma olur çünkü sizin kullanım amacınıza göre plazma daha uygun olacaktır:wave:

Member
    Giriş Tarihi
    06-01-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    410304

bende bu toshibanın 32'' olanını aldım 32xv bimeksde 1147 peşin aldım. kablolu tv de bile inanın harika gösteriyor. pc den vga bağladım filmler süper. ayrıca 20 watt onkyo hoparlörleri var ve sup bass çıkışı var. ses mümemmel .

Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    453399

beni m samsungum 2 haftalık gel istersen al,bende gidip sony alayım...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    411994

aslında vermek istediğin mesajı aldım peki niçin samsungu verip sony almak istersin kullanan biri olarak paylasırsan biz de bilgi sahibi oluruz. buarada samsungu verip sony alma konusunda ciddi isen hangi model olduğunu yazarsan sevinirim tesekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    453399

aslında vermek istediğin mesajı aldım peki niçin samsungu verip sony almak istersin kullanan biri olarak paylasırsan biz de bilgi sahibi oluruz. buarada samsungu verip sony alma konusunda ciddi isen hangi model olduğunu yazarsan sevinirim tesekkürler
    bilocan kardeş samsung 10 ölü piksele kadar normal diyor,düşün alıyorsunuz eve geliyor ve bir bakıyorsunuz 7-8 ölü piksel,yazık değil mi ve müşteri temsilcileri-evlere şenlik:smiles34:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    462026

yazdığın model arasında samsung 40a5 serisini almanı öneriyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    355422

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hilmibor Mesajı Göster
    bilocan kardeş samsung 10 ölü piksele kadar normal diyor,düşün alıyorsunuz eve geliyor ve bir bakıyorsunuz 7-8 ölü piksel,yazık değil mi ve müşteri temsilcileri-evlere şenlik:smiles34:
    Tüm LCD başlıklarında aynı mesajı atıyorsun... Samsung alıp mağdur mu oldun; yoksa başka bir amaçla karalamaya mı çalışıyorsun anlamış değilim...

Öncelikle; bunu firma açık açık söylüyor. Ölü piksel senin için bu kadar önemliyse -ki bence izleme esnasında görülemeyen ölü pikselin hiç bir anlamı yoktur, test programlarıyla tespit etmek sadece pimpirikl****r- o zaman bilinçli bir tüketici olacaktın ve "0" ölü piksel garantisi veren markaları tercih edecektin...

Samsung 0 ölü piksel garantisi vermeyen tek firma değil. Ve bahsi geçen Sony modeli de Samsung panel kullanan bir marka ve onun da 0 ölü piksel garantisi yok!

NOT : Yanlış anlaşılma olmasın, ben en iyisi Samsung falan demiyorum... Tüm markaların iyi ve kötü yanları var, gidip görün, gözünüze hangisi daha iyi görünüyorsa onu alın... Benim herkese tavsiyem bu; kimse %100 objektif değil ve kimse herşeyi bilmiyor... (Her ne kadar teknik konularda çok bilgili olsa da forum kullanıcıların tamamı insan ve dolayısıyla da sempati ve antipatileriyle hepsinin övdüğü ve karaladığı markalar var.) Ayrıca bazen 100-200 liralık bir fark veya kasa tasarımı bile, sizin seçiminizi etkileyebilir. Bu da tamamen sizin "zevkinize" kalmıştır ve bu konuda kimse size tavsiye veremez...
    Düzenleyen lacruz : 16-02-2009 at 11:43

Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    453399

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lacruz Mesajı Göster
    Tüm LCD başlıklarında aynı mesajı atıyorsun... Samsung alıp mağdur mu oldun; yoksa başka bir amaçla karalamaya mı çalışıyorsun anlamış değilim...

Öncelikle; bunu firma açık açık söylüyor. Ölü piksel senin için bu kadar önemliyse -ki bence izleme esnasında görülemeyen ölü pikselin hiç bir anlamı yoktur, test programlarıyla tespit etmek sadece pimpirikl****r- o zaman bilinçli bir tüketici olacaktın ve "0" ölü piksel garantisi veren markaları tercih edecektin...

Samsung 0 ölü piksel garantisi vermeyen tek firma değil. Ve bahsi geçen Sony modeli de Samsung panel kullanan bir marka ve onun da 0 ölü piksel garantisi yok!

NOT : Yanlış anlaşılma olmasın, ben en iyisi Samsung falan demiyorum... Tüm markaların iyi ve kötü yanları var, gidip görün, gözünüze hangisi daha iyi görünüyorsa onu alın... Benim herkese tavsiyem bu; kimse %100 objektif değil ve kimse herşeyi bilmiyor... (Her ne kadar teknik konularda çok bilgili olsa da forum kullanıcıların tamamı insan ve dolayısıyla da sempati ve antipatileriyle hepsinin övdüğü ve karaladığı markalar var.) Ayrıca bazen 100-200 liralık bir fark veya kasa tasarımı bile, sizin seçiminizi etkileyebilir. Bu da tamamen sizin "zevkinize" kalmıştır ve bu konuda kimse size tavsiye veremez...
    lacruz kardeş bütün lcd başlıklarda böyle yazı atmiyorum,yanılıyorsun
    ayrıca böyle pahalı cihaz alırken servis ve müşteri memnuniyeti önemli
    sony video kameram var garanti çoktan bitmişti,servise götürdüm,en kısa zamanda size geri dönülecekti dendi
    daha 1 gün aradılar,şu anda serviste kontrol ediliyor...ertesi gün tekrar aradılar,fabrika hatası olduğunu söylediler,onarım ücretsiz olacak dendi,müşteri temsilcisi çok kibar ve ilgiliydi,bence böyle hizmet samsungta yok,bak ben lcd aldım bırak ölü pikselleri çizikler bile vardı,servis geldi(3 gün sonra)zar zor tutanak tuttu(ben israr etmeseydim,hiç umurlarında olmazdı),faturamı aldılar(DEĞİŞİM YAPACEKLER YA,BİR KAÇ GÜN SONRA FATURA DA KAYBOLDU!!!)müşteri temsilcilere ulaşıyorsun-çok ilgisizler,şikayetvara yazı yazıyorum,cevapları-biz müşteriyle görüştük bilgi verdik vs,fakat hiç kimse aramamıştı,e bütün bunları görünce nasıl müşteri memnuniyetten bahsederiz,BİR ÜRÜNÜ ALIRKEN SATIŞ SONRASI DA ÖNEMLİ DEĞİL Mİ?(kaç kez anadolu elektonik sitesine olsun samsung sitesine email attım,bir kez bile aramadılar)Sen benim yerime olsaydın bundan sonra nasıl samsunga güvenirdin,olay sadece ölü pikselde değil(ona alıştım,zaten uzaktan dediğin gibi belli olmuyor)olay müşteri memnuniyeti,1 sene önce yerli bir bayaz eşya aldım,2 kez aradılar,memnunmusunuz var mı bir şikayetiniz vs-iyi müşteri memnuniyeti bu değil mi?
    Düzenleyen hilmibor : 17-02-2009 at 18:03

Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    453399

lacruz kardeş bütün lcd başlıklarda böyle yazı atmiyorum,yanılıyorsun
    ayrıca böyle pahalı cihaz alırken servis ve müşteri memnuniyeti önemli
    sony video kameram var garanti çoktan bitmişti,servise götürdüm,en kısa zamanda size geri dönülecekti dendi
    daha 1 gün aradılar,şu anda serviste kontrol ediliyor...ertesi gün tekrar aradılar,fabrika hatası olduğunu söylediler,onarım ücretsiz olacak dendi,müşteri temsilcisi çok kibar ve ilgiliydi,bence böyle hizmet samsungta yok,bak ben lcd aldım bırak ölü pikselleri çizikler bile vardı,servis geldi(3 gün sonra)zar zor tutanak tuttu(ben israr etmeseydim,hiç umurlarında olmazdı),faturamı aldılar(DEĞİŞİM YAPACEKLER YA,BİR KAÇ GÜN SONRA FATURA DA KAYBOLDU!!!)müşteri temsilcilere ulaşıyorsun-çok ilgisizler,şikayetvara yazı yazıyorum,cevapları-biz müşteriyle görüştük bilgi verdik vs,fakat hiç kimse aramamıştı,e bütün bunları görünce nasıl müşteri memnuniyetten bahsederiz,BİR ÜRÜNÜ ALIRKEN SATIŞ SONRASI DA ÖNEMLİ DEĞİL Mİ?(kaç kez anadolu elektonik sitesine olsun samsung sitesine email attım,bir kez bile aramadılar)Sen benim yerime olsaydın bundan sonra nasıl samsunga güvenirdin,olay sadece ölü pikselde değil(ona alıştım,zaten uzaktan dediğin gibi belli olmuyor)olay müşteri memnuniyeti,1 sene önce yerli bir bayaz eşya aldım,2 kez aradılar,memnunmusunuz var mı bir şikayetiniz vs-iyi müşteri memnuniyeti bu değil mi?
    üstelik o verdiğin linkte sony 3 ölü piksel normalmış deniyor,samsung 10 ölü piksel diyor,hangisi daha iyi sen söyle

Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    355422

üstelik o verdiğin linkte sony 3 ölü piksel normalmış deniyor,samsung 10 ölü piksel diyor,hangisi daha iyi sen söyle
    Ben zaten "aynı" demedim, "ikisi de 0 ölü piksel garantisi vermiyor" dedim.

Geri kalanı konusunda ise haklısın. Ancak pek çok başlıkta sadece ölü piksel garantisi konusunda eleştirmişsin... O yüzden ben de ölü piksel konusuna değindim. Eğer servisle ilgili sorun yaşadıysan ayrı tabii...

Ayrıca yaşananlar da senin de hatan var. Öncelikle, servis eve ürünü getirip kurulum yapıyor. Kutudan çıktığı anda, çizikleri gördüğüne göre, "teslim aldım" belgesini imzalamayacaktın. Ürünü de kabul etmiyip, getiren adamlara geri verecektin... Ya da servise teslim edecektin...

Ayrıca servis senden faturayı istediğinde; elinde fazladan kopyası yoksa kopyasını alıp öyle verecektin. Bu gibi durumlarda fatura-servis fişi gibi belgeler hayati önem taşır. Bizim hanım Arzum düdüklü tencere almıştı, 2 kez servise gitti. Ürün arızalı, bir de servis tencereyi yakmış... ******** servis, hanım istediği halde servis fişini ısrarla vermemiş... Arzum'u aradım; servis fişi olmadan değiştiremeyiz dediler... E haklılar...

Yine de mağduriyetini gidermeleri konusunda haklısın, senin adına da inan üzüldüm... Sonuçta ciddi paralar döküyoruz...

Ancak olay yine servis, marka olayı değil. Türkiye'de hiç bir işte standart yok. Dün Felix servisine şarjlı el süpürgesi tamiri için gittim; adam biz servisliği bıraktık dedi. Firmayı aradım, "hayır bırakmadı" dediler... Ancak bu adama uygulanacak ciddi bir ceza yok... Öyle olunca da iş şansa kalıyor... Bugün Samsung servisinin yaptığı ayıbı, yarın Sony, öbür gün Philips servisi yapabiliyor... Ben hiçbirine güvenmiyorum ne yazık ki...
    Düzenleyen lacruz : 18-02-2009 at 12:22

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Samsung alırken bana sorun ben size ölü piksel garantili bayii bulurum bunun tartışmasını yapmayalım arkadaşa faydası yok sevgili kardeşim senin izleme tercihinin lcd ile alakası yok sen plazma alacaksın ne alırsan al memnun kalırsın plazmalar lcdler gibi değildir seni tv yayınında üzmez

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı