Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Dİgİturk İzlerken D-smart Tan Yatay Frekans Olan Bİr Kanala GeÇİnce Sİnyal Problemİ Oluyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    110786

New Icon5 Dİgİturk İzlerken D-smart Tan Yatay Frekans Olan Bİr Kanala GeÇİnce Sİnyal Problemİ Oluyor

arkadaşlar bende goldmaster marka d-smart cihaz var ve modülle digiturk izliyorum problemim şu

mesela lig tv yi izliyorum sonra d-smart ta show tv ye geçmek istiyorum show tv nin yayını da yatay olduğu için sinyal yok yazısı çıkıyor sonra d-smart ta dikey frekans olan bir kanala aldığımda düzeliyor yatay olan kanallarda göstermeye başlıyor fakat digiturk ten d-smart ın yatay kanalarını direk açınca sinyal yok yazıyor 2 tane çanak var çatıda turksat taki çanak normalde motorlu ama desteklemediği için sabit çanak görevini görüyör diseqc i değiştirdim denemek için olmadı acaba kimsenin başına geldimi böyle bir sorun

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    110786

şuan digiline marka diseqc denedim bu sefer tam tersi oldu şimdide d-smart tan digiturke gecince sinyal gidiyor ( yani yatay dan dikey e gecince sinyal gidiyor ) kafam karıştı iyicene

New Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2008
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    422477

Evet bendede senin dediğin şekilde oluyor digiturk açıkken dsmartta show tv ye geçinde digiturkte sinyal yok diyor ama dsmartta kanalı 30. kanalda cnn var sanırım 30. kanala alınca digiturk sorunsuz izleniyor..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    110786

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ccanberk Mesajı Göster
    Evet bendede senin dediğin şekilde oluyor digiturk açıkken dsmartta show tv ye geçinde digiturkte sinyal yok diyor ama dsmartta kanalı 30. kanalda cnn var sanırım 30. kanala alınca digiturk sorunsuz izleniyor..

akşam baya uğraştıktan sonra sorunu çözdüm d-smart a baglı turksat çanak motorlu idi lnb den motora kablo gidiyordu motordan çıkan kablo diseqc de birleşiyordu bende kabloyu direk lnb den aldım motora giden kabloyu çıkardım sorun çözüldü şimdi sorunsuzca digiturk ten d-smart a geçiş yapıyorum sinyal sorunu kalmadı

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı