Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Kına kanser yapıyor!!!

 1. #1
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  19-06-2008
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  3,528
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  439748

  Kına kanser yapıyor!!!  Erciyes Üniversitesi, kınanın yüksek dozda ve uzun süre kullanılmaması gerektiğini açıkladı.

  Erciyes Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kınanın yüksek dozda ve uzun süre geniş yüzeylerde kullanılmasının karaciğer ve rahim kanserine neden olduğunu bildirdi.

  Kınanın antibakteriyel özelliği bulunduğunu, mantar hastalığı ve bakterilere karşı kullanılabileceğini belirten Prof. Aktaş, kınanın antibakteriyel özelliği nedeniyle kısa süreli kullanılması gerektiğine işaret ederek şöyle dedi:

  "Kına özellikle saç kıllarının dibinden çok çabuk emilerek kana geçer. Saç köklerinin emme gücü çok yüksektir. Dışarıdan temas eden maddeleri adeta sünger gibi emerler. Deriye damlatılan bir madde saatlerce emilmeden durur ama saça damlatılan madde kıl kökünden çok çabuk emilir. Sedef hastalarında uzun süre saçlı deride kullanılan kortizonlu sular ve losyonlar da çok çabuk emildiği için hastayı şişirir."

  Aktaş, kuaförlerin kullandığı saç boyalarına da kınanın bazı türlerinin karıştırıldığını, bu boyaların bazılarının ise kanserojen bir madde olan kadmiyum sülfit içerdiğini anlattı. Dövme yapımında kullanılan kadmiyum ve kadmiyum sülfit gibi metal elementlerin de kansere neden olabileceğine dikkati çeken Aktaş, şu bilgiyi verdi:

  "Türkiye'de kullanılan dövme boyaları genellikle demir ve kurşun tozu, kül ve kibrit fosforundan yapılıyor. Bu maddelerin kanserojen etkisi düşüktür. Ancak Avrupa'da kadmiyum ve kadmiyum sülfit denilen metal elementler kullanıyorlar. Kırmızı ve yeşil renk veren bu elementler kadmiyum pil yapımında da kullanılıyor. Bu elementler güneş gördüğü zaman hücreleri dejenere ederek kanserleştiriyor."

  Dövme yapımında kullanılan iğnelerin, "vücudu tahriş edip enfeksiyona neden olabileceği" uyarısında da bulunan Aktaş, "Kirli iğne uçları stafilokok ve streptekok gibi bakterileri vücuda taşıyabilir. Bu bakteriler bazen kana geçerek böbreği ve karaciğeri harap eder" dedi.


  Haber: AA

 2. #2
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  06-07-2008
  Mekan
  01 Adana
  Yaş
  36
  Mesajlar
  721
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  443224

  düpedüz yalan bence eğer öyle bişey olsa anadoluda kadın kalmaz hepsi kanserden ölürdü.


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı