Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: hangi derin dondurucu alınır?

Member
    Giriş Tarihi
    10-08-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    448821

hangi derin dondurucu alınır?

arkadaşlar
    yiyecekleri uzun süreli saklamak amacıyla geniş hacimli bir derin dondurucu almak istiyorum.uğur veya şenocak markalarını tavsiye eder misiniz?bunların elektirik tüketimi nedir?yoksa bosh un veya arçeliğin sadece derin dondurucu şeklinde olanları mı daha isabetli olur?görüşlerinizi bekliyorum..........

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

şimdi dolaba bi ton para vereceksin.:Ç sonra içini doldurmak için de bi ton para lazım.:Ç yaz kış çalışcağı için bi ton elektrik parası gelecek.:Ç arada sırada arıza yapacak tamir için de bi ton para lazım.

bununla uğraşçağına hazır dondurulmuş gıdalar var. istediğin zaman stok yapmadan al biraz tüket. kendin dondurmak için de bi ton uğraşman gerekiyor.:Ç zaten bazı yiyeceklerin formülünü tutturamazsan çözülünce bozulacaklar. istediğin gibi olmayacak.

bu kadar parayı buraya yatıracağına, git bankaya yatır aldığın faizle bile dondurulmuş bir sürü gıda alırsın.:smiles31: şahsi fikrimdir katılmayana da saygı gösteririm.:ok:

Starting Member
    Giriş Tarihi
    10-08-2007
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    371498

saçma

dondurulmuş gıda öneriniz saçmasapan bence.tasarruf edilmez böyle

Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    352548

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevizkabugu Mesajı Göster
    şimdi dolaba bi ton para vereceksin.:Ç sonra içini doldurmak için de bi ton para lazım.:Ç yaz kış çalışcağı için bi ton elektrik parası gelecek.:Ç arada sırada arıza yapacak tamir için de bi ton para lazım.

bununla uğraşçağına hazır dondurulmuş gıdalar var. istediğin zaman stok yapmadan al biraz tüket. kendin dondurmak için de bi ton uğraşman gerekiyor.:Ç zaten bazı yiyeceklerin formülünü tutturamazsan çözülünce bozulacaklar. istediğin gibi olmayacak.

bu kadar parayı buraya yatıracağına, git bankaya yatır aldığın faizle bile dondurulmuş bir sürü gıda alırsın.:smiles31: şahsi fikrimdir katılmayana da saygı gösteririm.:ok:
    sayın ceviz kabuğu söyledikleriniz bir ceviz kabuğunu bile doldurmayacak saçmalıkta.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292251

bencede ev kullanımı için oldukça gereksiz bir masraftır derin dondurucular. ama yaşadığınız bölge de dondurulmuş gıda veya konserve gıda bulma imkanının yoksa bosch tavsiyemdir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1960

valide hobi olarak organik sebzeler vs yetistirdigi icin eve bir tane büyük boy aldık.. BEKO marka, 2 kisilik koltuk ebatlarında ve oldukca memnunuz. A sınıfı, elektrige dikkate deger bir yük getirmiyor.. yazın dondurulanları kısın, kısın dondurulanları da yazın yemek oldukca güzel oluyor.. yeriniz, imkanınız ve icini dolduracak dogal ürünlere ulasmada zorluk yasamıyorsanız tavsiye ederim..

Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2010
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    544161

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevizkabugu Mesajı Göster

:smiles31: :ok:
    Bende böyle deyip bugüne kadar oyaladım evdekileri ama çevremizde almayan kalmadığından direnecek gücüm kalmadı.Kurban bayramıda geliyor dediler...
    bende pes ettim:crashs:
    Mademki alacağız en kullanışlı hangisidir, en az yakanı hangi markadır diye araştırmaya başladık,
    103 litreilk üstten kapaklı (yatay derin dondurucu) ve A+ enerji sınıfı (arçelik)alanlar memnunmuş dediler.
    siz ne dersiniz:help1:
    Düzenleyen eminkrts : 10-11-2010 at 11:01

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    190805

Bence de derin dondurucu tamamen israf. Bütçenizi geçtim, doğaya saygısızlık olarak görüyorum lüzumsuz elektrik sarfiyatını. Zaten buzdolaplarının dondurucu bölmeleri neye yetmez insanın aklı almıyor. Buzdolabınızın derin dondurucusu yeterli gelmiyorsa bence mevcut buzdolabınızı ilan verip değerine satın. Yerine geniş dondurucu bölmesi olan A+ sınıfı kaliteli bir no frost buzdolabı alın. Hem yeni bir buzdolabınız olur, hem de elektrik faturasına ödeyeceğiniz parayı yeni buzdolabınızın taksitlerine yatırırsınız.

10 senelik no frost buzdolapları 3-3,5 kw enerji harcıyor. Bir de üzerine 1-1,5kw enerji harcayan bir dondurucu alsanız günlük 5kw'a kadar enerji harcıyor. Oysa yeni 500lt civarında no-frostların tüketimi 1kw civarında.

Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2010
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    544161

Araştıra, araştıra en sonunda 100 Litrelik (A+) enerji sınıfı derin dondurucuyu aldık, kurtulduk
    Elektrik sarfiyatı yıllık 170 KW dediler inanamadım, reklam yapıyorlar sandım
    Kataloğuna baktım günlük enerji tüketimi 0,47 KW yazıyor
    O Dondurucunun yanında mikrodalga fırın hediyeliymiş, onuda aldık:jump:
    ikisi toplam 600 TL (12 ay taksit)

Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2010
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    545993

ben uzun zamandır kullanıyorum.dondurmacıların kıne benzeyen klasık modeller var onlardan almayın.cunku ılerıde ıcı acayıp karısıyor bır domates almak ıcın on tane sey cıkarıyor sonra gerı sokuyorsunuy.ayrıca ustten kapaklılarda kapak uzerıne koyduguunuz ufak agırlıklar lastıklerı bozuyor ve ıcerı hava gecıyor.bosch da raf raf olan dondurucular var cok derlı toplu îclerı ve az yakıyorlar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı