Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Dreamın LNB çıkışına başka SS2 bağlayınca...

Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    40 Kırşehir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    3357

Dreamın LNB çıkışına başka SS2 bağlayınca...

Diseq motor1.2 ile kullanıyorum.Dreamın arkadaki LNB çıkışından bilgisayardaki SS2'ye çıkış aldım. Ama gel gelelim SS2 bağlı olunca dreamda uydu değiştirmeye kalışınca "Please wait ..." motor pozisyonuna gidiyor yazısı ekrana geliyor ama motor pozisyonuna gtimiyor. O mesaj ekrenda durup duruyor taki LNB çıkışından SS2 bağlantısını kesip dreamı yeniden başlatıncaya kadar. Bu bütün dreamlardamı böyle yoksa kullandığım imageden mi kaynaklanıyor. Sorunun çözümünü bulamadım. Bu arada kullandığım image Hydra Zeus 1.8.2...

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2004
    Mekan
    77 Yalova
    Üye No
    37556

bilgisayar kapali iken degistirirsen pozisyonuna gider.senin baglama seklin yanlis.yapacagin iş twin lnb alip.bitanesi dreamboxa birtanesi skystara bagliyacan.diseq 1.2 yi dreamboxa baglayip yonlendirmeyi dreamboxtan yapip.skystarda motorlu kullanmis olucak.Boylelikle hem vertikal horizontal catismasida olmaz.her ikisinide aynı anda kullanabilirsin.
    Senin bagladigin sekilde dreamboxta veya skystarda istedigin kanali acamassin.ozellikjle skystardaki seyrettigin kanal dreamboxta sectigin kanala bagli olur.
    Kullandigin imagelerin bunda bir etkisi yok

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    33152

@giriftar40 arkadaşım,

ss2'yi bilmiyorum ama , teorik olarak şöyle diyebilirim ,

dreambox'un out çıkışından ss2'ye giriş aldıysan , uydu değişikliklerini dreamboxtan yapman gerekebilir. yani ss2'de hangi uyduya bakacaksan önce dreambox'tan anteni o ayara getir. ss2'nin diseq ayarlarını iptal et. yani hiç diseq motor.switch yokmuş gibi ayarla. bir de böyle dene....

epeydir bu işlere uzak kaldığım için , pek hatılamıyorum ama , aynı antene bağlı anteni çevirebilen iki cihazı aynı anda kullanınca(üst üste) problem çıkıyordu zannedersem...

yazılım la ilgili bir sorun yok bence.. tamamen teknik bir problem....

kolay gelsin , sonucu bildir..

yuran

Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    40 Kırşehir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    3357

Arkadaşlar sanırım konu yanlış anlaşıldı. Zaten ben dreamdaki yayın Horizantal ise ss2 den de horizantal yayını seçiyom ki yapmak istediğimde bu. Ama Dream SS2 LNB çıkışına bağlı iken pozisyonuna gitmiyor. Mesele bu..

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    33152

dream'mi ss2'nin lnb out'una bağlı ,
    ss2'mi dream'in out'na bağlı ?

dream ss2'ye bağlıysa , ss2 out'dan dreambox'ın diseq sinyalleri geçemiyordur.
    çözümünü yukarda @obex arkadaşımda yazmış...

saygılar

yuran

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2004
    Mekan
    77 Yalova
    Üye No
    37556

ss2 nin lnb outu yok.dream ss2 ye baglidirda.
    diseq 1.2 nin calismamasinin nedeni skystar2 dir.bunun testini yapmıssın zaten.skystar zaten citkırıldım bir kart.onu onceki mesajda dedigim gibi bagimsiz kullan.ayni canaga twin lnb tak.Aynı grup seyretmek istiyosan.skystar2 yi acmadan dreame bilgisayardan seyrederekte farkli kanali izleyebilirsin.(yeni basliyosun diye soyluyorum yanlis anlama)

Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    40 Kırşehir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    3357

teşekkürler konu anlaşılmıştır. Aynen devam...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı