Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 33 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: x5 acil yardim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

x5 acil yardim

zoom x5 modem usb den tek pc ye bagladim. turk telekom dan 2 kere teyid ettirdim kullanici adi sifre dogru ...link isigi surekli yaniyor ama internete bi turlu giremiyorum...asagida 10mbps isik yanip sonuyor yerel ag baglanti etkin diyor...teknik destek alalim dedik ppp status a bakin dediler not connection yaziyorsa biz bisey yapamayiz dediler...sorun nerde olabilir???

Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    2057

selam arkadaşım anlattığın olay benim başıma geldi vede apartmanın kutusundan eve gelen kabloda ölçüm yaptırdım vede 40 db.kayıp çıktı kablodan.Kabloyu komple yeniledim ve modemi pc ye bağlar bağlamaz kendi buldu bağlantıyı .Sonuç kablonu çek et derim imkanın varsa komple değiştir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

DNS:ESKİ RESİMDEKİ..YENİLERİ:
    Preferred DNS server: 212.156.4.1
    Alternate DNS server: 212.156.2.70
    dENE....EGER ALDIGIN MODEM YENİ İSE KULLANICI ADI VE PAROLANI YAZDIGIN ZAMAN GİRMESİ LAZIM....GEREKLİ TUM AYARLAR YAPILMIS OLARAK GELİYOR...
    CD NİN UZERİNDE Kİ PİN NUMARASI BAK:P/N:289-00187-A BUYSA VE BUNDAN YUK****E AYARLARI YAPMANA GEREKYOK...
    Düzenleyen t_s : 15-12-2004 at 21:16

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

santral cok yakin eve kablo geliyor eski siyah kalin kablolardan zaten tek baglanti var evde tek telefon tek ek var o kabloyu da degistirdim sorun hala devam ediyor... ama benim anlamadigim az once sacma sapan bir kullanici adi ve sifre girdim comfirm falan ettim modem yine link ışıgı yanık kaldi yani sanki baglanti varmis gibi... yani her durumda link isiğı goz kirpmiyor surekli yaniyor ama internete baglanti kuramiyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

eve gelen kabloyu nasil olcum yaptirabilirim ? normal degerleri ne olmalidir?

ts dostum modem yeni cd uzerinde dedigin gibi yaziyor 289-00187-A..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

t-s bu dns leri nereye giriyoruz?
    bi soru bende pc de monitorun sag alt kosesinde eski dial up lar gibi modem gozleri var yanip yanip sonuyor ve yerel ag baglantisi diyor 10mbps bende ag baglantisi falan yok tek pc ye bagladim ve usb den ... zoom teknik destegi aradim usb degilde ethernetten baglasam diye sordum farketmez dediler konsoldo ppp status diye bir yer var oraya bak not conneckt yaziyorsa bisey yapamayiz diyorlar anlamadim gitti bu nasil is ? olmadi modemi de geri verecegim sozlesmeyi de iptal ettirecegim 3 gunde stres icinde kaldim:(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

cd uzerindeki numara dogru ise ...."zoom web console" tıla ....Adsl status bolumune bak "showtime" yazıyormu 2.cisi telekomdan gelen kabloyu direkt olarak modemin"Line" girisine takacaksın ...."phone" cıkısndan da telefona.....bide hangi isletim sis.kullanıyorsun..98.ME xp Mi?..............
    sana bilgialabilecegin bi adres vereyim hazırbigiler var...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

Arkadaşlar,

Benim modemde ADSL STATUS altında

SNR Margin 16.6 31.0 dB
    Line Attenuation 37.5 25.0 dB

gibi değerler var. Tabii bunlar sürekli değişiyor. Normal bir hattın değerleri ne seviyede olur? Sizinkiler ne seviyede?

Bir de 16 saatlik bir süre (net kullanım zamanı yaklaşık 1 saat) için

Errored Seconds 995 15
    CRC Errors 1138 15

değerleri makul müdür?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

t-s hocam showtime yaziyor...bu x5 de dahili spilitter yok harici bir micro fillter vermisler ben onu kullanmiyorum telefon hattini direkt cihazin dsl girisine takiyorum zaten baska hat girisi yok.isletim sistemi xp home edition yalniz sp1 ve sp2 yuklu degil bunun disinda ne yazmam gerekiyor bilmiyorum artik bi surpriz bekliyorum belki kendi kendine baglanir...son birsey adsl hattimin acik olup olmadigini net uzerinden kontrol edebilir miyim? daha once telekom mudurlugunden acik dediler ama bi daha kontrol etmek istiyorum.
    yardimlarin icin cok sagol
    saygilar...

Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    28966

10.0.0.2 adresi ile modemin konsoluna gir
    kullanıcı adı : admin
    şifre : zoomadsl

advanced setup altında administration bölümünde diagnotic test var tıkla bakalım bi sotun neredeymiş görelim tamamının pass olması geerek bağlanabilmen için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

oncelikle herkesten Allah razi olsun...
    dervis senin mesajını az once okudum (146 ile 3 gundur nete baglaniyorum) ve dediklerini yaptim pppoe fail yaziyordu pc yi actim kapattim tam artik aksama bi daha bakarim derken bekledim ve int explorere actim ve sonuc turkeyforum acildi herhalde dedim cevrimdisi baska bir sayfa denedim ve sonuc OK:) nihayet ... tekrar test e baktim su an sadece diognatic teste ping primary dns diye birsey var onda fail yaziyor ve su an internet dial uptan daha yavas ...

ve son olarak merak ettigim 3 gundur ecel terleri dokturen bu adsl nasil oldu da az once baglandi? gerci sabah telekom mudurlugunu bi daha aradim onlar yine hersey nomal dediler yoksa bir sorun mu vardi ... birsey anlamadim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

3 gundur akla karayi sectirdi bu adsl..
    bugunn gidip bi ethernet kartiyla alip denemeyi dusunuyordum o da olmadi modemi degistir o da olmadi hersey iptal...galiba biraz daha fazla sabirli olmak lazim:)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

Ping Primary Domain Name Server

This test returns PASS if the primary DNS can be reached through a ping request. The primary DNS is assigned by your service provider or obtained from your service provider by PPP or DHCP negotiation.
    If this test returns FAIL, run this test again a few minutes after this test is completed. If this test returns FAIL consistently and your DSL modem seems to not be working, check to make sure your statically assigned primary DNS IP address is configured correctly or DHCP client is enabled with the current VC.

This test returns N/A if there is no DNS configured.

test te help te bunlar yaziyor ne demek istiyor ???
    yardimci olursaniz sevinirim...

saygi ve sevgilerimle...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

Adres olarak hangi DNS'e ping etmeye çalışıyor? Sanırım problem yok, çünkü bazı DNS'ler ping'e kapalı olabilir...
    Düzenleyen fedkad : 16-12-2004 at 14:52

Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    28966

kadir aksoy bana mail adresini ver pm ile sana modem konsolunun resimlerini göndereyim sayfa sayfa.karşılaştır bakalım bi.bende de aynı modem var.sorun yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    39172

pc acik ama neti kapatmak istiyorum nasil yaparim modem acma kapama dugmesinden kapatmadan neti kesebilir miyim eskiden dial uplardaki gibi baglanti kes var mi bu adsl de?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

yok....ac ...kapa ...ac...kapa.......ben hep boyle yapıyorummmm... :) :) :) :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3073

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kadiraksoy
    pc acik ama neti kapatmak istiyorum nasil yaparim modem acma kapama dugmesinden kapatmadan neti kesebilir miyim eskiden dial uplardaki gibi baglanti kes var mi bu adsl de?
    aygıt yöneticisi kısmından ethernet kartını bulun. sağ tıklayıp devre dışı bırakın. internetiniz kesilecektir. tekrar bağlanabilmek için aynı yerden aygıtı etkinleştiri seçin.

kolay gelsin.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8172

arkadaşım sen kendine bir ups al yalaşık 35 -40$civarı sadece akımı regule etsin yeter bu elektriği adaptörde aldığı için biraz salakça bişii onun için makineni dediğim gibi ups ye bağla göreceksin ki çözülecek... not : biz bulana kadar ne acılar çektik .....

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı