Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: BLZ uzantılı oyunların kurulumu

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2004
    Üye No
    16240

New Icon23 BLZ uzantılı oyunların kurulumu

Nokia 6600 3650 ve Siemens SX1 de N-GAGE oyunlarini oynamak mumkun. bunun icin 2 tane
    programa ihtiyaciniz var..

1. Fexplorer yada Seleq dosya yönetici programları gibi dosya yönetici programları
    2. blzinstapp.sis programı...

Elinizdeki n-gage oyunu .blz uzantili ise,,
    Isiniz cok kolay.. once blzinstapp.sis programını mmc kartiniza kurun.
    blz uzantili oyunu pc suit ile direk e:/ sürücüsünün kök dizinine atın.
    eger pc suit yok ise dosya gonderme yontemiyle kizilötesi yada bluetooth
    ile telefona atin..
    bu dosya e:/system/mail klasoru icinde bi yerde olacak onu bulun ve e:/ ye
    kopyalayin(ana dizine olması sart)..
    Simdi kurmus oldugunuz blzinstapp programını acin... oyun orda gozukecektir.
    Artik oyunu install edebilirsiniz

ben beceremedi ama bi deneyin isterseniz....

Junior Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4746

Arkadaşım gayet doğru bir ekilde yazmışsın neden beceremedin anlamadım.Ancak mb'ti yüsek oyunlarda ornegın tomb raider 7.5 mb ve uzeri olan oyunlarda yukleme yaparken telefonun ekranı donabiliyor veya kitleniyor.yukleme yaparken telefonun koistigini belli aralıklarda sağa sola hareket ettirmekte fayda var.Ekran koruyucu devreye girdiğinde telefonun kitleniyor benım gozlemlediğim.Saygılar...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2004
    Üye No
    16240

blzinstapp rar programını tel e kuramadım... kablo ile nasıl yükleniyo, nasıl çalışıyo becerebedim...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2004
    Üye No
    16240

sanırım hatalı olduğu için rar şeklinde gözüküyodu. tekrar indirdim programı busefer sis. olarak yüklendi ve tel.e kurdum... geriside çok basit zaten. n-gace sonic oyununu yükledim. tel deki diğer symbian oyunlarıyla kıyaslanamayacak kadar iyi. herkese tavsiye ederim, ayrıca ilave bilgilerde edindim ve eklemek istiyorum meraklıları için...

N-Gage Oyunlarının Çalıştırılması

BÖLÜM 1: .Blz Uzantılı Oyunların Kurulumu

Nokianın büyük bir hevesle çıkan ama fazla tutmayan N-gage Modelinin Oyunları artık heryerde cok olay birşekilde kullanıla bilmektedir bu oyunları kurmak için tek gerekli olan kurulum dosyası Blzinstapp.sis bunu telefonunuzun MMC kart hafızasına yükleyin, daha sonra ise yüklemek istediginiz oyunu Herhangi bir FileManager* Programı yardımıyla E: (Kart Hafızası) nin ana dizinine gönderin,bu gönderimi yapmadan evvel MESAJLAR kısmına gelin SECENEKLER / AYARLAR / DİGER i secin ve orada Mesaj için kullanılan hafızayı MMC olarak belirleyin ve oyunu telefonunuza gönderin daha sonra yuklemiş oldugunuz Blzinstapp programını calıstırın.Program acıldıktan sonra Yüklenmesi gereken oyunlar orada listelenecektir.Oyunun üstune gelin ve yükleme islemine baslayın ilk anda pek bir hareket olmayacaktır.Biraz yavas bir Unpacking işlemi yapılacaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir ve size yükleme devam etmiyormuş gibi gelebilir,ama asla Telefonu kapatmayın Oyunların Boyutları büyük oldugu için böyle bir yavaşlık olmaktadır.MMC Kart hafızanızın yettiği kadar Oyun yükleye bilirsiniz.

BÖLÜM 2: Kurulu Tarzdaki Oyunlar

Fakat Bazı N-Gage Oyunları .blz uzantısına sahip değildir(Fifa 2004,Rayman gibi).Oyunları indirdiginizde size .zip olarak inecektir fakat bu oyunları Unzipped yaptıgınızda karşınıza bir klasor cıkacaktır. SYSTEM adıyla cıkan bu klasoru actıgınızda APPS ve LİB olarak iki klasor daha belirir.Bu oyunları Su şekilde yüklemelisiniz

APP klasorunun içinde olan dosyayı ad değiştimeden E:/System/app içine atmalısınız.Dosya transfer işlemini 2 sekilde yapabilirsiniz.

a) PC Suite* Programıyla

b) Hafıza kartı okuyan Readerlar yardımıyla : Bu extradan alıması geren bir parçadır ve aldıgınız parcaya telefonunuzdaki MMC kartını yerleştirerek cok daha rahat ve hızlı bir sekilde Bu Dosya transfer işlemini yapabilirsiniz.

APP klasoru içideki dosyayı telefonunuz yükledikten sonra SYSTEM adıyla Unzipped yaptığınız dosyanın içinde bulunan Libs Klsörünü acın burada bazı dll dosyaları göreceksiniz.bu dll dosyaları Telefonunuzun E:/system/libs klasörüne atın ve artık bu oyunları da rahatlıkla oynayabileceksiniz

Not: Bazı Bazı Oyunlar 3650 de çalısmamaktadır. 3650 de çalısan Oyunlar : SonicN ve PuyoPop

paylaşmaya devam. sevgiler...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2004
    Üye No
    16240

arkadaşlar guduwap.com adresinde bol miktarda n-gace oyunu var.

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    45861

guduwap.com adresindeki n-gace oyun bölümünü kapatmışlar. haber vereyim dedim

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2004
    Üye No
    16240

evet bende yeni gördüm. kötü oldu. n-gace oyunlarının yanında diğerleri çok komik kalıyo... başka biryerlerde n-gace oyunu bulan olursa haberleşelim arkadaşlar.

New Member
    Giriş Tarihi
    20-01-2005
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    64169

çok güzel anlatmışınız allah razı olsun şu hafıza kartı okuyucularını nerden bulabiliriz onuda bana mail atarsanız sezinirim bende raymen3 ü yükleyememiştimbu bana yardımcı olacak saol

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    107048

arkadaşlar blz uzantılı oyunları nereden bulabilirim biri bana yardımcı olabilir mi çok sevineceğim

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı