Derbinin faturası ağır olacak. Disiplin Kurulu'na sevk edilen Sarı-Kırmızılı kulübe bir maç saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezasının kesilmesi bekleniyorFenerbahçe derbisinin faturası Galatasaray'a pahalıya patlayacak. Disiplin Kurulu'na sevk edilen Sarı-Kırmızılı kulübe bir maç saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezasının kesilmesi bekleniyor


Ağır bilanço

EZELİ rekabette 635 gün sonra bir derbi kazanan Galatasaray başına iş açtı. Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle Sarı - Kırmızılı kulübe saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezası verileceği öğrenildi. Galatasaray dün tribünlerdeki merdiven boşluklarının boşaltılması için maçın 10 dakika geç başlaması, ikinci yarıda atılan su şişesinin yardımcı hakem Baki Tuncay Akkın'a isabet etmesi, kötü ve küfürlü tezahürat nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Para cezası yolda

ALİ Sami Yen Stadı'nın tribünlerine kapasitenin üzerinde seyirci alınması ve biletsiz taraftarların merdiven boşluklarını doldurmasının Disiplin Talimatı'nın "Talimatlara aykırı hareket" başlıklı değişen 23. maddesi kapsamına girdiği ve karşılığında ihlalin ağırlığına göre 500 milyar liraya kadar para cezası verilebileceği bildirildi. Hakeme isabet eden şişe ile ilgili olarak da "Saha olayları" başlıklı 33. maddenin yaptırımının uygulanacağı vurgulandı.

Karabük'e patlayacak

SARI - Kırmızılılar, rakip oyuncular ile yöneticiler aleyhine yapılan kötü ve çirkin tezahürat gözlemci ve temsilci raporlarına geçtiği için ayrıca işlem görecek. Disiplin Kurulu tarafından savunması istenen kulübün cezasının önümüzdeki hafta belli olacağı kaydedildi. Olası ceza durumunda Galatasaray, 22 Aralık'ta Ali Sami Yen'de Karabük ile oynayacağı Türkiye Kupası maçını ya seyircisiz, ya da federasyonun belirleyeceği bir sahada yapacak.

Milliyet