Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Digiturk DVI Receiver vs. hakkında yardım

New Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2004
    Üye No
    48969

Digiturk DVI Receiver vs. hakkında yardım

LCD tvlerde mağazalarda gördüğüm kadarıyla DT yayınları bile çok kötü (kare kare mi desem) gözüküyor. LCD tv böyle diyecekseniz fakat dvi girişinden bir bilgisayar bağladığınızda ve DVD, mpeg vs izlediğinizde aynı bilgisayar monitöründen izlermiş gibi net oluyor.

Şimdi benim sorum şu: DT yayınlarını direk dvi çıkışından alabileceğimiz bir receiver varmidir?

Bir de , Lcd tv nin çözünürlüğünü 1366x768 olarak düşünelim. Receiver DT yayınlarını bu çözünürlüğe mi upscale edecek yoksa ekranin ortasinda DT çözünürlüğü kadar bir alanda mı oynatma yapılacak vs. gibi sorular da sorasim geliyor.

Son olarak da bilgisayarında dijital uydu kartı olup da dvi çıkışına lcd tv vs. bağlamış olup DT (veya başka) yayınlar izleyen varmı? Varsa görüntü nasıl?

Lcd tv dediğimde 37-42 inch arası düşünelim, çözünürlük 1366x768
    (720p ve 1080i desteği var)

Ekstra bir soru olarak, lcd/plasmatv lere vs. bilgisayar bağladiğimizda zoom/geniş/dar/akıllı vs. gibi ekran oranlarıyla oynamamıza izin veren özellikler devre dışı kalıyormu?

Teşekkürler.

Tam olarak bu başlığın konusu olmayabilir ama bu işi yapan DT cilere en rahat burdan ulaşırım diye düşündüm.
    Düzenleyen darkbanishing : 13-12-2004 at 23:09

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

New Icon19

@darkbanishing.....Umarım Digitürk'çüler bu yazdıklarını okur ....şu aylar önce çıkaracaklarını söyledikleri Yeni Nesil DigiBox 'lara ne oldu acaba ??? Gümrüğemi takıldılar yoksa...?... :smiles10: ...üstelikte Genel Müdürlerinin ağzından Gazete ve Dergilerde sayfalarca yazılar çıktı.... "Home Technology" gibi bir Dergide Eylül 2004 'de Piyasada gibi Haberler yayınlattılar , bilmem bunları hatırlatmakta bir fayda var mı ? Gerçi bu Yeni tip receiverlarda DVI çıkışı olup olmayacağı ı bilmiyorum ama muhakkak yoktur , bunun yerine Hard Disk koyup , Video kayıt yapma imkanı verecekler....

LCD ve Plazma TV sahipleri artık heveslerini DVD Film oynatarak çıkarsınlar....Aslında Digitürk'ten gelen Yayın o kadarda kötü değil , ama Hotbird'deki Kaliteli Alman ve Fransız kanallarının görüntüsünü gördükten sonra tabii çok zayıf kalıyor...yine de buna da şükür....

Sanırım en iyi çözüm seninde söylediğin gibi DVI çıkışı olan ( pek sanmıyorum ama - belki vardır.....olma ihtimali en yüksek olan Nokia Mediamaster'larda bile yok mesela...)ve uygun bir Modül ile Digitürk Yayınını alabilen bir receiver Satın almak....bunu yapan birisi varsa , neticeyi yazsa ne iyi olur....Bir sürü para veripte aynı neticeyi almaktan iyidir....:(

NoT.: DVI 'da nedir diyenler , Linki tıklayın...
    Düzenleyen hedo : 13-12-2004 at 23:59

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    886

ya ustam ekran kartlarinda bile zor olan ( yuksek fiyatli ekran kartlari hariç) div i cikisini bosuna dt cihazinda bekleme husrana ugrarsin :)
    selamlar

New Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2004
    Üye No
    48969

Şöyle iki receiver buldum zannedersem herşey var, tabi ülkemizde bunu edinmek ayrı bir olay :)

(PDF)

-----------------------------------------------------------------------------------

(en alttaki receiver, ikisi aynı galiba zaten (üstteki linkle))
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Türkiyede en garantilisi pc alıp uydu kartı (ss1+cw+dtkart) takmak galiba. Bir de windows media center edition (şekil olsun hesabı). Güzel ama ne kadar kullanışlı o ayri tabi.
    Anlamadığım olay bu dt'nin receiverlarinda optik çıkış bile yok. Madem yapıyosun böyle güzel bir olay (dijital platform) bu olsa nolur sanki? (dvi belki ülkemize fazla gelebilir ama bi optik çıkış yav en azından)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı