Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Sihirli Annem dizisi çocukların psikolojisini bozuyor..!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1263

Sihirli Annem dizisi çocukların psikolojisini bozuyor..!

Kanal D'de yayınlanan Sihirli Annem dizisi hakkında birkaç fikir beyan etmek istiyorum. Arkadaşımın 5 yaşında bir kızı var ve çok akıllı bir yumurcak. Fakat gel gelelim, bahsettiğim diziyi ezlerken çocuk transa geçiyor sanki. Onu da bırakın, eline aldığı bir çubukla beni geçen akşam kurbağaya dönüştürmek istedi ve olmayınca da başladı ağlamaya, zor kandırdık. Belki komik gelebilir bunlar ama bence gerçekten ciddi bir konu. Küçük yaşta çocuğu olan sevgili arkadaşlardan ve büyüklerimden bu konuyla ilgili hassasiyet göstermelerini rica ediyorum, gerekirse RTUK'e bununla ilgili eleştiri ve yorumlar bildirilmeli. Sonuç olarak bu dizi bence gerçekten küçük yaştaki çocukları negatif yönde etkiliyor. Hiçbirşey yapılamasa bile çocuklara izlettirilmemeli bence. Saygılar...
    Düzenleyen organik81 : 13-12-2004 at 18:02

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    17346

Katılıyorum.. Sadece bununla kalsa iyi.. İçlerinde belkide en masumu bu dizi.... Ya diğer dizilerdeki olumsuzluklara ne demeli ???
    Artık birileri birşeyler yapmalı.....

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    488

Sihirli annem ile iligli katılıyorum bizimkilerde 4 ve 6 yaşlarındalar ve hiçbir şekilde diziyi kaçırmak istemiyorlar oyunlarını derslerini veya uykularını bu diziye göre ayarlıyorlar tabi dizi bittikten sonra kendilerininde sihir yapmaya çalışmaları cabası bencede kanald ye tepkimizi bir şekilde bildirelim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    23363

daha çok çocuklara hitab eden bir program görüntüsü var.bu şekli ile çok tehlikeli bence.her ne kadar masum görünsede beyni gelişmekte olan bir çocuk için hiç bir doğru görüntü yok.periler,konuşan ve insandan dönme bir köpek 3 günde büyüyen çocuk.bunlar tabiki bir çocuğun pisikolojisini bozacaktır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1306

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi keremalp
    daha çok çocuklara hitab eden bir program görüntüsü var.bu şekli ile çok tehlikeli bence.her ne kadar masum görünsede beyni gelişmekte olan bir çocuk için hiç bir doğru görüntü yok.periler,konuşan ve insandan dönme bir köpek 3 günde büyüyen çocuk.bunlar tabiki bir çocuğun pisikolojisini bozacaktır.
    arkadaşlar yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil..çocuklara hitap ediyor görüntüsü var ama eğitici herhangi bir yanı olmadığı gibi türk aile müessesinin asla barındırmadığı birçok saçma sapan davranışlar da bahsedilen dizide mevcut..birçok absürt olay sanki çok normalmiş gibi lanse ediliyor..ben kendi çocuğuma elimden geldiğince seyrettirmemeye çalışsamda dizinin bu körpe beyinlerde yaptığı tahribatı görmemek için kör olmak gerekli...milli benliğimizi dinamitleyen bu tür programlara asla izin verilmemesi gerekliliğine inanıyorum.....çocuklar bizim herşeyimiz...en önemlisi geleceğimiz.herkesi bu tür konularda daha hassas olmaya davet ediyorum....SAYGILAR...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2199

Söylediklerinize aynen katılıyorum.Çocuklar adeta büyüleniyorlar.Kendileride çok saçma bir film olduğunu bilerek,söyleyerek seyrediyorlar.Çocukları bu yaşta ifsat etmeyi kınıyorum.Selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

Allah Allah çok ilginç aynı dizi yüzünden oğlanla nerdeyse bağrışıyoruz.ben tam eve gelip yemek masasında tv seyredip yemek yiyecekken başlıyor bağırmaya.
    ben bize has zannediyordum demekki çok çocuk bu diziye bağımlı.

Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    8947

aynen öyle
    BU diziyi benim çocuklara seyrettirmemek için çok ugrast1m.Çok saçma bir dizi oldugunu,gerçek hayatta bir sopa ile hiçbir sey yap1lamad1g1n1 anlatt1m.olmad1 dizinin oynad1g1 saatlerde baska kanallara gectim.nafile yengesine gitti babaannesine gitti.sonunda ne mi oldu?bir tane daha tv ald1m.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

walla senin yine çocuk sağa sola gidiyormuş.
    bizimkinde ben yemeği geç yemek pahasına oda değiştiriyorum.

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-06-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15722

bende kucuk cocukların izlemesine karşıyım cok saçma bır dizi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    11432

Benim kızımda 6 yaşında ve bu dizinin hastası bayağı etkilendiğini anlamamak mümkün değil.Tavırları konuşmalarıyla belli ediyor çocuklar.Kızım şu dağıttığın eşyalarını toplasana dediğimde üffff keşke bendede biraz sihir olsaydıda şıp diye yorulmadan toplansaydı şunlar dedi.İşte etkilenen bir çocuk örneğide benim evde.hehehe

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-11-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37777

etkilenmeyen çocuk olduğunu zannetmiyorum arkadaşlar hepimizde aynı sorun var inşallah diziyi yayından kaldırırlar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı