Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Goldmaster 11400 Kanal Editör

 1. #1
  New Member
  Giriş Tarihi
  13-05-2004
  Mekan
  35 İzmir
  Mesajlar
  11
  Üye No
  13666

  Cool Goldmaster 11400 Kanal Editör  Herkez kanal sıralamasını kumanda ilemi yapıyor? Bilgisayardan sıralamayı, ismi ve favorileri ayarlayıp receiver'a gönderen varmı? Varsa hangi program veya programlarla yapıyor?

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  26-02-2004
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  44
  Mesajlar
  2,455
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  4515

  var arkadaşım farklı bir program değil pc2 içerisnde aşagıdaki talimatı oku ve uygula !!!

  11000 SERİSİ MODELLERDE RECEIVERDEN BİLGİSAYARA KANAL LİSTESİ YÜKLEME TALİMATI

  NOT : İLK OLARAK RECEIVER KAPALI DURUMDA İKEN BİLGİSAYAR İLE RECEIVER'İ RS232 KABLOSU VASITASI İLE BİRBİRİNE BAĞLAYINIZ.

  TELEVİZYON DAN GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN " RF VEYA AV KABLO " VASITASIYLA RECEİVER VE TELEVİZYON BİRBİNE BAĞLANIR ARDINDAN RECEIVER'İN FİŞİ CERYANA TAKILIR VE CİHAZ ÇALIŞTIRILIR..DAHA SONRA BİLGİSAYARDA BULUNAN " P2S_SKYMİCOM2 " YÜKLEME PROGRAMINI ÇALIŞTIRILIR. PROGRAM ÇALIŞTIRILDIKTAN SONRA BİLGİSAYARIN EKRANINDA " P2S_SKYMİCOM2 " YÜKLEME PROGRAMI AÇILACAKTIR. P2S_SKYMİCOM2 YÜKLEME PROGRAMINDA BULUNAN " RS 232 AYARI " TUŞUNA BASILIR. BİLGİSAYAR EKRANINDA " SETUP SERİAL PORT "SEÇENEĞİNDEN BİLGİSAYARDA KULLLANILAN " COM " BAĞLANTISI SEÇİMİ YAPILIR. " COM " SEÇİM İŞLEMİ
  YAPILDIKTAN SONRA " CONNECT " TUŞUNA BASILIR. SEÇİLEN COM AYARI YÜKLEME PROGRAMININ RS 232 AYARI SATIRINDA GÖRÜLECEKTİR. DAHA SONRA YÜKLEME PROGRAMINDA BULUNAN " DEFAULT CH " SEÇİLİR.

  (ÖNEMLİ NOT:EĞER KANAL LİSTESİNİ "DEFAULT"(FABRİKA AYARLARINA DÖNSENİZ DAHİ BU KANAL LİSTESİ SİLİNMEYECEKTİR) OLARAK DEĞİLDE

  KULLANICI KANAL LİSTESİ OLARAK GÖNDERMEK İSTERSENİZ;"DEFAULT CH" YERİNE BU MENÜDE BULUNAN "CHANNEL" SEÇENEĞİNİ SEÇMENİZ GEREKMEKTEDİR.) VE DEFAULT CH İLE AYNI BÖLÜMDE BULUNAN "SAVE " TUŞUNA BASILIR. BİLGİSAYARIN EKRANINDA "FARKLI KAYDET " PENCERESİ AÇILACAKTIR. FARKLI KAYDET PENCERESİ İÇİNDE BULUNAN DOSYA ADI SATIRINA YÜKLEMEK İSTEDİĞİMİZ KANAL LİSTESİ İÇİN BİR AD YAZILIR VE "TAMAM " TUŞUNA BASILIR.

  TAMAM TUŞUNA BASTIKTAN SONRA P2S_SKYMİCOM2 PROGRAMI RECEIVERDA YÜKLÜ OLAN KANAL LİSTESİNİ BİLGİSAYARA KAYDETMEYE BAŞLAYACAKTIR. YÜKLEME BAŞLADIĞI ZAMAN TELEVİZYON EKRANINDA " TRANSFER " PENCERESİ AÇILACAKTIR. BU PENCERE İÇERİSİNDE İLK OLARAK " CHECKING " GÖRÜLECEKTİR.CHECKİNG % OLARAK SAYMAYA BAŞLAYACAK VE %100 OLDUKTAN SONRA " SEND DATA " OLARAK O'AN 100'E KADAR TEKRAR SAYACAKTIR. SAYMA İŞLEMİ " 100 " OLDUKTAN SONRA CİHAZ OTOMATİK OLARAK KAPANIP AÇILACAK VE BİLGİSAYAR EKRANINDA " P2S " PENCERESİ ÇIKACAK.BU PENCEREDEKİ TAMAM TUŞUNA BASINIZ.

  BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA KANAL RECEİVERDA Kİ KANAL LİSTESİNİ BİLGİSAYARA KAYIT ETMİŞ OLACAKSINIZ.

  11000 SERİSİ MODELLERDE BİLGİSAYARDAN RECEIVERE
  KANAL LİSTESİ YÜKLEME TALİMATI

  NOT : RECEIVER KAPALI DURUMDA İKEN BİLGİSAYAR İLE RECEIVER'İ RS232 KABLOSU VASITASI İLE

  BİRBİRİNE BAĞLANTISI SAĞLANIR.TELEVİZYON DAN GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN " RF VEYA AV KABLO "VASITASIYLA RECEİVER VE TELEVİZYON BİRBİNE BAĞLANIR

  BİLGİSAYARDA BULUNAN " P2S_SKYMİCOM2 " YÜKLEME PROGRAMINI ÇALIŞTIRINIZ.

  YÜKLEME PROGRAMINI ÇALIŞTIRDIKTAN SONRA BİLGİSAYARIN EKRANINDA AÇILAN " P2S_SKYMİCOM2 " YÜKLEME PROGRAMINDABULUNAN " RS 232 AYARI " TUŞUNA BASILIR. BİLGİSAYARIN EKRANINDA " SETUP SERİAL PORT "İSİMLİ BİR PENCERE AÇILACAKTIR. BURADA BULUNAN " SERİAL PORT " SEÇENEĞİNDEN BİLGİSAYARDA
  KULLLANILAN " COM " BAĞLANTISI SEÇİMİ YAPILIR. SEÇİM İŞLEMİ YAPILDIKTAN SONRA " CONNECT "TUŞUNA BASILIR. SEÇİLEN COM AYARI YÜKLEME PROGRAMININ RS 232 AYARI SATIRINDA GÖRÜLECEKTİR.

  P2S_SKYMİCOM2 YÜKLEME PROGRAMINDA BULUNAN " KANAL LİSTESİ YÜKLEME " BÖLÜMÜ İÇİNDEKİ " DOSYA BUL " TUŞUNA BASILIR. BİLGİSAYARIN EKRANINDA " AÇ " İSİMLİ YENİ BİR PENCERE AÇILACAKTIR.YÜKLEMEK İSTENİLEN KANAL LİSTESİ BURADAN SEÇİLİR. KANAL LİSTESİ SEÇİMİ YAPILDIKTAN SONRA SEÇMİŞ OLUNAN LİSTE " DOSYA BUL " BÖLÜMÜ İÇERİSİNDE GÖRÜLECEKTİR.

  (ÖNEMLİ NOT:EĞER KANAL LİSTESİNİ "DEFAULT"(FABRİKA AYARLARINA DÖNSENİZ DAHİ BU KANAL LİSTESİ SİLİNMEYECEKTİR) OLARAK DEĞİLDE KULLANICI KANAL LİSTESİ OLARAK GÖNDERMEK İSTERSENİZ;"DEFAULT CH" YERİNE BU MENÜDE BULUNAN "CHANNEL" SEÇENEĞİNİ SEÇMENİZ GEREKMEKTEDİR.)

  BU İŞLEMLER TAMAMLANDIKTAN SONRA RECEIVER'İN FİŞİ CERYANA TAKILIR VE RECEIVER ÇALIŞTIRILIR.

  BİLGİSAYARIN EKRANINDAKİ " KANAL LİSTESİ YÜKLEME " BÖLÜMÜ İÇİNDEKİ " YÜKLE " TUŞUNA BASILIR. TELEVİZYONUN EKRANINDA " TRANSFER RECV DATA " %0 DAN %100'E KADAR SAYMAYA BAŞLAYACAK VE %100 OLDUKTAN SONRA TELEVİZYON EKRANINDA " WRİTE FLASH" YAZISI GÖRÜLECEKTİR. BU YAZININ TELEVİZYON EKRANINDAN KAYBOLMASININ ARDINDAN RECEIVER OTOMATİK OLARAK KAPANIP AÇILACAKTIR.RECEIVER KAPANIP AÇILIRKEN BİLGİSAYAR EKRANINDA İSE " P2S "İSİMLİ BİR PENCERE AÇİLACAKTIR. AÇILAN PENCERE İÇİNDE BULUNAN " TAMAM " TUŞUNA BASILIR.RECEİVER KAPANIP AÇILDIKTAN SONRA İŞLEM TAMMALANMIŞ OLACAKTIR.

  ÖNEMEMLİ UYARI: Kanal yükleme editörü ile receivera kesinlikle yazılım yükleme yapmayınız

 3. #3
  New Member
  Giriş Tarihi
  13-05-2004
  Mekan
  35 İzmir
  Mesajlar
  11
  Üye No
  13666

  Cool Goldmaster 11400 Kanal Editör

  Talimatı okudum. Teşekkürler arkadaşım. Ancak benim asıl sorduğum konu receiver'dan bilgisayara kanal listesini aldıktan sonraki aşama. Yani atıyorum TRT1 1. kanal olsun. TRT2 2. kanal olsun. Yada MCM müzik favorilerinde yer alsın şeklindeki tanımlamaları bilgisayarda yapmak için hangi programı kullanmamız lazım.

 4. #4
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  05-03-2004
  Mekan
  42 Konya
  Mesajlar
  688
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  5693

  Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tenten
  Talimatı okudum. Teşekkürler arkadaşım. Ancak benim asıl sorduğum konu receiver'dan bilgisayara kanal listesini aldıktan sonraki aşama. Yani atıyorum TRT1 1. kanal olsun. TRT2 2. kanal olsun. Yada MCM müzik favorilerinde yer alsın şeklindeki tanımlamaları bilgisayarda yapmak için hangi programı kullanmamız lazım.
  onu o şekide yapamazsın o şekilde yapman için bu dedigin kanalları receıverde sıralarsın ve favorılendirirsin ve yaptıgın listeyi bilgisayara kanal editörü yardımı ile alırsın ve yeni yazılımı yükledikten sonra aynı kanal editörü ile aynı listeni yükleyebilirsin saygılar

 5. #5
  Member
  Giriş Tarihi
  26-03-2004
  Mekan
  22 Edirne
  Mesajlar
  133
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  8528

  Sanırım yapılabiliyor. kanal listesini receiver den bilgisayara kaydettikten sonra
  p2s kanal yükleme editörünü çalıştır, rom data management bölümünden
  file tıkla, bilgisayara yüklediğin kanal listesi kaydının yolunu gir, sonra edit
  butonuna tıkla editör açılacak, burada istediğin kanal düzenlemelerini yap,
  kaydet ve çık.
  daha sonra düzenleme yaptığın kanal listesini receivere bilinen yöntemlerle yükle
  kolay gelsin.

 6. #6
  Junior Member
  Giriş Tarihi
  15-05-2004
  Mekan
  67 Zonguldak
  Yaş
  42
  Mesajlar
  35
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  13865

  11400 kanal listesi yüklemesin de baan yardım edebilirmisiniz ben cihazıma az önce polsat auto yükledim son yeni yazılımı fakat yükledilten sonra kanal yok yazıyor bende P2S_SKYMİCOM2 programı calıstırıp yukarıda yazılanın aynısını uyguluyarak yaptım ama tam yükleme baslıyacak cihaz errr0 diye hata veriyor ben buna hazır kanal listesini nasıl yükleyecem

 7. #7
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  26-02-2004
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  44
  Mesajlar
  2,455
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  4515

  ERROR0 yazılım yükleme hatası dır tekrar dene talimatı oku yükleme cihazın display ekrarınında görünmeyebilir pc2 loader in en altında yükleme işlerlemesini takip et o şekilde olursa.

 8. #8
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  25-12-2004
  Yaş
  44
  Mesajlar
  19
  Üye No
  55461

  arkadaşım 11000 serisi için kanal editörü yoktur ancak cihazdan düzenleyip pc ye aktarabilirsin

 9. #9
  Member
  Giriş Tarihi
  04-03-2004
  Yaş
  56
  Mesajlar
  55
  Üye No
  5606

  Sat 80900 Dapci Kanal EdİtÖru Varmi Saygilar

 10. #10
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  27-12-2004
  Yaş
  37
  Mesajlar
  27
  Üye No
  56363

  HAYIR ARKADAŞIM 80900 için kanal editörü yoktur


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı