Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: TRT'de günün konusu... Tüm çalışanlar Demiröz'ün görevi bırakacağını konuşuyor...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

New Icon10 TRT'de günün konusu... Tüm çalışanlar Demiröz'ün görevi bırakacağını konuşuyor...

Bir süre önce tüm engellemelere rağmen TRT Genel Müdürlüğü'ne getirilen Şenol Demiröz, TRT'de günün konusu... Tüm çalışanlar Demiröz'ün görevi bırakacağını konuşuyor...

Superpoligon'un edindiği bilgilere göre Demiröz Ocak ayında görevinden alınacak ve Aşkabad büyükelçiliğine getirilecek. Bu iddiaların ardından, Demiröz'ün yerine geçmesi muhtemel isimler dahi konuşulmaya başlandı...

İsimler konusunda çalışmalarımız sürüyor, gelişmeler gelmeye devam edecek.

kaynak, süper poligon :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2199

Haber de tezat yokmu?
    Tüm çalışanlar Demiröz'ün görevi bırakacağını konuşuyor....
    Edinilen bilgilere göre Demiröz Ocak ayında görevinden alınacak.....
    Neresinden tutsan elinde kalan bir haber....Zannetmiyorum.İyi gittiğini düşünüyorum.Selamlar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

demiröz trt de göreve başlamadan önce trt kurumunun itibarı gelmiş trt büyük atılımlar yapmış ve izlenme oranlarını arttırmıştı.ancak hükümet değişikliğinin akabinde yücel yeneri istifaya zorlayan bir anlayışla demiröz göreve getirilince trt kurumu yeniden eski kötü günlerine döndü ve inişe geçti.....
    bu arada yücel yenerinde kulaklarını çınlattık..
    seni çok arıyacağız.............................

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2199

Bildiğim kadarı ile itibarı yükselmiş dediğiniz dönemde TRT de yegenler,yengeler,hatırlı kişilerin yakınları ile 10.000 kişiye ulaşarak en büyük KİT halini almıştı.TRT çalışanlarının aylıklarını ödeyemeyeceği bir konuma getirilmişti.Show tv 170 kişi ile yayın hayatını sürdürdüğü düşünülürse olayın vehameti daha iyi anlaşılır.Selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

her ne kadar konuşma siyasi bir platforma kayıp ufaktan kilitlenme yoluna doğru gitsede unutmayın ki TRT nin itibarı ve yayın kalitesinin düzgünlüğü yücel yener den sonra başladı.
    Hem bir devlet kuruluşu hem de aynı zamanda yayıncı bir kuruluşta çalışan biri olarak bunu kesin ve net olarak söyleyebilirim.
    zira TRT nin eski zihniyeti bizde hala var.
    bir konser çekimine 30 kişi giden yönetmen ve ekipleri var.
    neyse konuyu kapatalım ŞAHSIM olarak seyhun un söylediklerine katılıyorum
    Düzenleyen Versatile : 14-12-2004 at 11:30

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

New Icon18

ben şahsi fikrim öyle sizinkiler farklı olabilir. :eyecrazy:
    saygılar. :wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    5506

lodos senin işin gücün yokmu her konuda bilgiçlik taslıyorsun sadece ismin gözüksün diye her konuda topic açıyorsun birdebaşlarından agzından yorum katıyorsun

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Angry

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi photographer
    lodos senin işin gücün yokmu her konuda bilgiçlik taslıyorsun sadece ismin gözüksün diye her konuda topic açıyorsun birdebaşlarından agzından yorum katıyorsun
    dostum lütfen kişisel çatışmaya girmeyelik ve her yazdığım mesaja muhalif olma,yanlızca bilgilerimi paylaşıyorum. :smiles30:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    5506

bunları internete giren medya sitelerini okuyan izleyen herkes biliyor.
    bilgilerinize

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    5506

dün interneten ögrendiğin trt 4 kapandı dedin fiyasko çıktı. koskoca devletin televizyonu kapacak bir sen bileceksin olacak mı öyle şey insanları yanlış yönlendirme ve yanlış bilgilendirme

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Cool

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi photographer
    dün interneten ögrendiğin trt 4 kapandı dedin fiyasko çıktı. koskoca devletin televizyonu kapacak bir sen bileceksin olacak mı öyle şey insanları yanlış yönlendirme ve yanlış bilgilendirme
    dostum trt4KAPANDI FİYASKO DEMEDİM.TRT4 ÜN KAPANDIĞINI SÖYLÜYEN VE ASILSIZ SİTELER VAR DEDİM BUNLARA İNANMAYIN DEDİM SADECE.BEN UYARDIM YAYININ TÜRKSATTA SÜRDÜĞÜNÜ AMA BAZI MEDYA SİTELERİNİN YANLIŞ HABER YAZDIĞINI SÖYLEDİM.
    lütfen kişiselleştirmeyin ve halkı yanıltmayın beni karalamayın.... :devilprv:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

New Icon16

konuyla ilgili flysatta yaptığım yorumu okursanki o türkey forumdada yayımlandı benim nasıl doğruları söylediğimi anlarsınız..

türkey forumda da şu linke bakarsanız trt4 ün türksattan devam ettiği konusundaki fikirlerimi,yayının durdurulmasının asparagas olduğunu zaten dijitürk te aylar önce trt4 ün kesildiğini anlarsınız.

lütfen kişisel çatışmalara girmeyelim. :devilprv:
    Düzenleyen lodos : 14-12-2004 at 15:51

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14673

Sevgili lodos,
    Gőrüldügü gibi forumdaki davranislarindan rahatsiz olan sadece ben degilim.Uygun üslup ile yapilmis bunca uyariya ragmen inatla tutumunu devam ettirmen daha őnce yazdiklarimi hakli cikariyor.
    Bir mesajinda gereksiz mesaj yazmadigini,mesajlarinin uzunluklarina bakmamizi sőylüyorsun.Ben de sana nacizane kendi profiline girip günlük mesaj ortalamana bakmani őneriyorum.(Su anda günlük 14.64 mesaj) Bu arada forumun degerli yőneticilerinin ortalamalarini da vermek isterim.
    Bülent Tekcan(5.75) alibeyamca(11.89) haydut(11.64) maracaibo(6.02)
    savage(5.92) misfortune(13.65) altansat(3.55) VipMember flysat(3.92)
    Bu rakamlari gőrdükten sonra,biraz düsünüp nerede yanlis yaptiginin farkina varacagini umarim.Selam ve sevgiler.zafi

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

arkadaşlar lütfen konuyu kişisselleştirmeyelim...benim kişisel profilimi neden bu kadar merak edip inceliyorsunuzki..beni takib etme yerine lütfen paylaşım yapalım.ben paylaşım yaptıkça bilgi alıp verdikçe mesaj sayım artabilir ancak kimse bir üyeyi mesaj sayısı uzun olduğu için yargılayamaz....aksine bunun türkey forumu seven birisi ve başka yerlere uzaklaşmayan birisi olduğum anlamına çekebilir,masajlarımı ayrıntıyla inncelerseniz bilgi paylaşımı yaptığımı kısa boş yazmadığımı ve hep kaynak gösterdiğimi görürsünüz...
    bundan sonra böyle kişisel konulara girmemeye gayret gösterin,siz benimle böyle ilgilendikçe benim cevap hakkım doğuyor ve mesaj sayım daha da artıyor...konuda ben oluyorum.. :eyecrazy: :smiles30:
    sevgiler..
    Düzenleyen lodos : 14-12-2004 at 16:14

Junior Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    28531

Muhtemelen yeni genel mudur Adem Gurses olacak bilginize.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2199

Lodos kardeş çok konuşan çok yanılır.Bilginize....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

Beyler lütfen relax
    sakin olun.
    basit bir meseleyi tartışma sebebine dönüştürmeyin.
    Burada forum kurallarını ihlal etmemek kaydıyla herkes her yerde fikrini beyan edebilir.
    Bunu alıntılar yaparak ta yapabilir kendi fikirlerini sunarakta.
    teknik konularda zaten yanlış bilgilendirme rağbet görmez ve tekzib edilir.
    Genel konularda ise heleki siyasi mesele karıştırırsa sonuçlarına katlanır.
    Bu sebeple fazla uzatmaya gerek yok.
    Düzenleyen Versatile : 14-12-2004 at 16:24

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Cool

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bar1903
    Muhtemelen yeni genel mudur Adem Gurses olacak bilginize.
    kaynağını vererek haberi açıklamak istiyorum...
    kaynak..
    Sabah gazetesi Savaş Ay, Alma Ata'ya büyükelçi olara gideceği konuşulan Şener Demiröz'ün yerine, TRT'den yetişme Adem Gürses'in gelebileceği konusunu ele aldı...

Savaş Ay, Sabah'taki "Adem Gürses TRT Genel Müdürü mü oluyor?.." isimli yazısında bu konuyu ele aldı. Ay, TRT Genel Müdürü Şener Demiröz'ün yerine geleceği konuşulan Gürses hakkındaki düşüncelerini sıraladı....

Şenol Demiröz'ün Alma Ata'ya büyükelçi gideceği konuşuluyor bir süredir. Yerine ise TRT' den yetişen, pek çok özel televizyon kanalının kurucusu, üst düzey yöneticisi olan Adem Gürses'in geleceği konuşuluyor. Adem Abi bu işin hakkından gelebilecek bilgi ve deneyime sahip bir duayen. Hele imkânları neredeyse sınırsız olan
    TRT'nin başına geçip bir anlamda yuvasının başına aile reisi olarak geçerse uçurur orayı vallahi. Hayırlısı diyelim ve bekleyip görelim. :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14673

Sevgili Versatile,
    Sayet forum kirliligi olayi senin icin basit bir mesele olarak gőrülüyorsa bu ifadenden dolayi sükut-u hayale ugradigimi belirtmek isterim.Bunu foruma yeni üye olan bir dostumuz yazsaydi üzerinde durmaz gecerdim.Ancak 16 Aralik 2003'te 32 üye numarasi ile foruma ayak basmis bir (Vip Member)'den duyunca sasirmamak elde degil.
    Tüm forum üyesi dostlarima selam ve sevgilerimi sunarim.zafi

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Cool TRT’nin zararı 126 trilyon

arkadaşlar konuyu kişiselleştirmeden konu üzerinden devam edelim.,
    kaynak,
    TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz, finansman açığının en önemli nedeninin TRT’ye ayrılan elektrik katkı payının yüzde 3.5’dan yüzde 2’ye indirilmesi olduğunu, kurumun personel fazlalığını bulunduğunu ve bütçenin yarısını personel masraflarının oluşturduğunu açıkladı.

TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz, TRT' nin 2003 yılında 23 trilyon lira zarar ettiğini, 2004 yılını da 126 trilyon lira zararla kapatacağını açıkladı. Bunun en önemli nedeninin elektrik faturalarından TRT'ye ödenen katkı payının yüzde 3.5'ten yüzde 2'ye indirilmesi olduğunu belirten Demiröz'e göre, 2004 yılında TRT'nin 63 trilyon lira finansman açığı olacak.

'PERSONEL FAZLASI VAR'

CHP milletvekili Emin Koç'un soru önergesi üzerine TRT'nin mali durumuyla ilgili bilgi veren Demiröz, kurumun zararının her geçen gün arttığına dikkat çekti. TRT Genel Müdürlüğü görevinin uzun süre vekaleten yönetildiğini anımsatan Demiröz, bu dönemde yatırım yapılamadığını, stokların tüketildiğini, program ve yayınlarda yeni projeler üretilememesi sonucunda reklam gelirlerinin de hızla azaldığını söyledi.

Personel fazlası bulunan TRT'nin yıllık bütçesinin yüzde 45-50'sinin personel masraflarından oluştuğunu belirten Demiröz, "TRT Yasası'ndaki hükümler dolayısıyla kurumun reorganizasyon ve norm kadroların belirlenerek hayata geçirilmesi işlemleri de yapılamadı. Bu konudaki çalışmalar sürmekte" dedi.

DEMİRÖZ: İSTİKRARLI VE SABİT GELİR OLMALI

Pek çok ülkede olduğu gibi kamu yayıncılığının istikrarlı ve sabit bir gelir kaynağına sahip olması gerektiğini ifade eden Demiröz, bu konuda çeşitli alternatiflerin Hazine Müşteşarlığı ile DPT'ye sunulduğunu açıkladı.
    TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz, TRT'de sunucu kadrosunda eleman istihdam edilmediğini, spikerlerin aynı zamanda sunucu olarak da görev yaptıklarını kaydetti. Kurumda, sunucu ihtiyacının zaman zaman da dışarıdan giderildiğini belirten Demiröz, TRT spikerlerine aylık 2.5 milyar lira civarında maaş verildiğini söyledi.

Demiröz, konuşmasında, TRT'de yayımlanan programlar için ödenen ücretleri de açıkladı. Buna göre, bugüne kadar Türk filmleri için yaklaşık 3 trilyon lira ödendi. Kurum dışından ısmarlanan program ve dizilerin bölüm başına maliyetleri 50-100 milyar lira. 11 Aralık 2004

BİLGİ VERMEK VE PAYLAŞMAK KADAR GÜZEL BİRŞEY YOKTUR!!!!! :badprv:

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık