Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: adsl ve dialerlar ???

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3434

New Icon18 adsl ve dialerlar ???

arkadaşlar adsl den bilgisayarıma bulaşan herhagibişey (ne olursa olsun) yurd dışıo veya yur içi arama yapabilirmi
    bugun enim bilgisayara bişey gir miş sixa adında ama geniş bant internet ağı kurmus ve poee gibi şeyler varya internette ayarlarında onlar yazıyordu sakıncası ne olabilr dışarı aramk mumkünmüdür

saygılar....

bide arkadaşlar bigisayarın benden haberziz 1 kb download yapmasını istemiyorum bunun en kolay yolu nedir vieus proramım pc cillin 2005
    Düzenleyen Nizameddin : 12-12-2004 at 23:26

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    24909

Dialer Programları Kablo veya ADSL Kullanıcılarını Etkiler mi?

Hayır. Dialer programlarının asıl amacı, modeminizi ve buna bağlı telefon hattınızı kullanarak tıpkı 900’lü numaraların aranması gibi yurtdışı ücretli bir servise bağlanmanızı sağlamaktan ibarettir. Kablo ve ADSL bağlantıya sahip bir bilgisayarınız varsa ve çalışan telefon hattının bağlı olduğu bir modeme sahip değilseniz, dialer programlarından etkilenmezsiniz. Ancak bu bağlantıların yanında bilgisayarınıza çalışan bir de modem ve telefon hattı mevcutsa, bu durumda dialer programlarıyla olası bir karşılaşmada siz de risk altındasınız demektir

Darkhardware.com'dan alınmıştır... saygılar

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3434

bide arkadaşlar bigisayarın benden haberziz 1 kb download yapmasını istemiyorum bunun en kolay yolu nedir vieus proramım pc cillin 2005

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3434

yanıtın için sağal bi sorum daha vardi wildrain

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2812

Arkadaslar ayni sacma konu anet newslerindede acilmiş.
    Benin modemin numara cevirme ozelligi yok. Yoksa varda benimmi haberim yok??
    Boyle sacma sapan konulari kafanizi yormayin.wildrain zaten aciklamis, ama ben yeniliyorum. Adslde dialer yoktur.Diallerin calismasi icin bir numara ceviriciye ihtiyaci var.Ne kabloda ne de ADSL modemlerim boyle bir mahareti yok.O yuzden iciniz rahat olsun.Sadece makinanizi kasar.Numara cevirici arayiip durur..

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3434

obur sorudamı sacma ilker bey :( bilmiyoruz işte napalım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2812

Nizameddin, sen sanirim beni yanlis anladin. sacma olan sey adsl de dilerin calismasi ve bu konu daha oncede forumlarada irdelenmisti...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    24909

sen istemesen bile windows mutlaka bisiler download yada upload yapacaktır makinada dialer benzeri progr*****lar varsa onlarda bişiler indirir gonderir bos durmazlar yani temizle makinanı nasıl olsa adsl var indirsin ya bişi olmaz :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2812

2. sorunu yaniti downloadlarinin logunu tutan bir program bulman gerek.Bununda gerekli oldugunu sanmiyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2812

Temizlemek icin icin Ad-Aware SE Professional oneririm.birde kendini birkac yere kopyapalar o meret. "windosun altina, c ye baslangica birde temp klasorune bunlari silmen gerek"...

Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2004
    Üye No
    39285

ilker-tm arkadaş bu ad-aware freeware ise linkinide verebilirmisin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7857

New Icon2

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lafolsun2006
    ilker-tm arkadaş bu ad-aware freeware ise linkinide verebilirmisin.

Merhaba

Buradan indire bilirsin ..

saygılarımla...
    Düzenleyen asi_genc : 13-12-2004 at 14:14

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-09-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    30773

kaspersky anti virus kur makinene . sonra deil dialer disi virus bile yanına yaklasamaz :) :)

Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    27311

arkadaşım eğer pc nin senden habersiz hiç bir şey çekmesini istemiyorsan firewall kurmna lazım.işte o zaman herşey senin kontrolünde olur ve sakın olaki firewall için windowsun kendi firewall unu kullnma çünkü bu firewall sadece gelen verileri engeller gidenlere karışmaz . tavsiyem sygate personal pro. istersen sana temin konusunda yardımcı oabilirim.bu programla sadece istesdiğin programların nete ulaşmasına izin verirsin hatta windowsun kendi servislerini bile engellersin. eğer de sen izin verirsen nete ulaşabilir. program son derece haif vede etkili. tavsiye ederim ben kullanıyorum vede çok memnunum.

saygı vede sevgi sizinle olsun.

New Member
    Giriş Tarihi
    03-07-2004
    Üye No
    18673

merhaba
    bu sixa geniş band bağlantı nasıl bilgisayarda oluşuyor.nasıl engellenebilir.kaynağı nedir
    bilen arkadaşlar açıklayabilirmi
    teşekkürler

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    77 Yalova
    Üye No
    8924

acıl yardım...
    ben adsl modemle baglantı yapıyorum ancak 56 k modemımde bılgısayarda kurulu ancak kelefon numaramdan adsl baglandıgım ıcın o kullanılmıyordu.sıxa nasıl olduysa geldı ve baglantı gerceklestı bır saat sonra farkında oldum ben sımdı yandımmı?yoksa sadece verımsız bır varlık olarakmı gorunuyordu bana.(adsl oldugu ıcın telefon hattım adsl modeme takılı 56 k modeme takılı degıl)
    ustadlardan acıl yardım..

Adviser
    Giriş Tarihi
    07-11-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    38857

arkadasım bılgısayarına gırmıs olsa bıle en kotu ıhtımal adsl uzerınden telefon hattına bırsey olmaz yanı numara arayamaz ama acıl olarak temızlemelısın saygılar..........

Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    62593

bu dediklerinizi pek anlamadım benim pc de şimdi fax modem var kablosu takılı değil çünkü adsl kullanıyom bende tehlike altındamıyım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

Eski tip (analog) modeme telefon kablosu bağlı değilse, dialer'ların zarar vermesi mümkün değil.

(Ama başka tip virüslere yine de dikkat etmek gerekiyor.)

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3785

arka planda kontrolümüz dışında internet baglantısı kuran programları görmek için windos un kendi donatılarıyla görmek mümkün
    bunun için önce başlat/ çalıştır komutunu açılan pencereye cmd yazın tamam a tıklayın oraya netstat -o yaz enter bu size windows xp altındakietkin tüm ag baglantılarını kullandıkları protokol,adres,port numarası durumunu ve işlem numarası pıd ilebirlikte gösterir.daha sonra bu işlem numaralarının hangi programlara ait oldugunu görmek için görev yöneticisini açın alt+ctrl+del tuşlarına basarak işlemler sekmesini etkinleştirin oradadaki pıd numaralarıyla karşılaştırın işlemler sekmesinde pıd isimli sutun gözükmüyorsa görünüm/sutun seçkomutunu çalıştırın daha sonra pıd ( işlem tanımlayıcı) seçenegini işaretleyin tamam tuşuna basarak onaylayın artık görev yöneticisindeki pıd sutunu gözükür. bu yazdıklarım zararlı programların bilgisayara bulaşıp internet baglantısı kurup kurmadıklarını görmek için

yazılan komutlar başlat/çalıştır cmd +tamam

netstat -o enter
    ı
    boşluk bırakın görev yöneticisi için alt+ctrl+del

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık