Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: winrar crc

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

winrar crc

arkadaslar 130mb boyutunda zipli dosyam var acarken "crc" hatası verdi nasıl onarabilirim bu dasyayı yardımcı olabilecek varmı....

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Sıkıştırılmış dosyası Winrar'da açarak Repair seçeneğine tıklayarak onarın. Şayet onarmazsa dosyayı download ettiğiniz yerden tam çekememişsiniz veya gerekli olan part eksik dosyaları yok demektir. Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

yok dasyayı tam indirdim....getright'la indirmistim..... yarımkalmıstı kaldıgı yerden devam ettim sonuçta bu oldu...."sisirilmis dosya hatası veriyor"...zip repair diye de bir program kullandım fayda etmedi...neyse yardımın icin sagol...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Dediğim gibi GetRight, DAP, FlashGet kullansanız halde dosyanız yarıda kaldı dewam ettirdiğiniz ve indirdiniz ama dosyanın tam içeriğini indirmiş sayılmazsınız çünkü bitim sırasında karşı taraftaki paketin değerini doğrulamış olarak gösterip bilgisayarınıza indirecektir. Ama sonuç olarak paketler yanlış olduğu için bu hatayı alacaksınız. Bazı server'larda bu hata var. Tabii çekmiş olduğunuz dosyayı bozuk upload edenlerinde. Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Winrar'ın sitesinde senin sorduğun sorunun cevabı olarak aynen xmuratcetinx arkadaşımızın verdiği cevap verilmiş. İlave olarak bazı antivirüs araçlarının da buna sebep olabileceğini söylemişler. Bunun için ya antivirüs aracının otomatik koruma(auto-protection) seçeneğini devredışı bırakmanızı (disable) ya da antivirüs aracını tamamen kapatarak winrar dosyasını tekrar indirmeniz gerektiğini söylüyorlar.

Bunun dışında yurtdışındaki forumlardan birinde benzer sorunları yaşayanlardan biri senin dediğin gibi onarıcı bazı programlar denemiş ancak olmamış daha sonra adresinde de bulabileceğin 7-zip isimli bir programla bozuk dosyasını rahatlıkla açabildiğini söylemiş ve tavsiye etmiş. Sitesinde gördüğüm kadarıyla Türkçe arayüzü de olan bir program. İstersen bir de bu programı dene.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

boraniks" tavsiye ettigin program gercekten sahane bir sey enazından bozuk olan yere kadar ki yerini cıkarttı filmin ama ..hepsi tabi olmadı dosya kırık hatası verdi...yinede yardımlarınız icin sagolun .....tam 1saatimi bu film icin ayırmıstım dosyada fos cıkınca hayal kırıklıgına ugradım ....zaten getright" da resume not supporting server " kaldıgı yerden server devam etmeyi desteklemiyor du.. fakat tekrar aynı dosyayı gosterip indirdigim icin oldu heralde kaldıgı yerden devam etti ama bozuk cıktı yardımseverliginiz icin sagolun.....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Rica ederiz ama keşke sorunun tamamen çözülebilmiş olsaydı daha mutlu olurduk.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı