Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: DİGİX 911U FLASH ını yaktım heralde YARDIM

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-06-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    17299

DİGİX 911U FLASH ını yaktım heralde YARDIM

yazılım yüklemeye çalıştığımda ekranda 4 adet yatay cizgi çıkıyor ve programla bağlantı kuramıyordu ne olduysa kup ların biriyle yükleme yaparken download yaptı flash yazılıyor dedi ve kaldı öylece 10 15 dk bekledim ama değişme olmadı bende cihazı kapatıp açtığımda ekrana 4 adet çizgi geldi power e bastığımdada ekranda on yazısı yazılı şekilde kalakaldı forumdaki araştırmalarımda genel kanı flashın arızalandığı.
    bu konuda gerek yazılım olarak gerek donanım olarak yardımcı olursanız çok memnun kalıcam

SAYGILAR

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

flash yazarken receiver kapattınsa ....hic iyi birsey yapmamıssın ...keske biraz daha bekleseydin ... tekrar yazılım atmaya calıs kendi original yazılımını eger olmassa flash ı degistirmen gerekiyor......acılıyorken loader numarası yazıyormu 619 618 212 vs gibi..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-06-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    17299

Model DSC-911U
    Last Update :hatırlamıyorum
    S/W : V.02.00.00
    H/W : V.13.42.65
    Loader : V.1.1.0

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-06-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    17299

açılışta u 110 yazıyor ve 4 adet yatay çizgi çıkıyor powere bastığımda ise ekranda birşeyler yazıp ardından on yazısı kalıyor tv ekranında hiçbirşey yok

SAYGILAR

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Üye No
    10539

Arkadasim Bu durumda yapacak hic bir sey yok,Cihazini Enyakin servisine götür onlar Flashini degistirir,degistremez ise ELITSAT'a göndercek onlar hem Flasini degistirir hemde Cihazini iyi bir test eder.Ileride Cok dikkatli ol bu cihazlerin Flasleri cok hassas baska cihazlarda böyle degil.

Saygilar

Junior Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Üye No
    1652

bence kup 230 engineer modda orginal yazılımı dene yükleyecektir.

Member
    Giriş Tarihi
    26-10-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    35863

arkadaşım bu cihazın flashlarında genelde sorun olmas ama sen bir dene kup 230 en pach yazılımı aç altta boşluk tuşuna bas enginer moda geç yüklemeye çalış orjinal yazılımı olmassa zzzup yap oda olmassa 12345 yap yazılımı at atmadan düzelmes cihaz sanırım yazılım sorunu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    28960

slm

son iki arkadaslara aynen katiliyorum korkamana gerek yok sadece cihazin flahsi kitlenmis..
    bu durumda orjnal yazilimini yuklemek gerekiyor eyer yukleme yarida kaliyorsa receviri
    arkasindaki nahtardan kapat kup dosyasini ac orjal yazilimini sec ve bos kisma zzzup yada 12345 yaz enginer mod yada super modda yukleyeceksin..
    Düzenleyen FRANK : 13-12-2004 at 00:42

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37390

arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim fakat kup stb yi hiç farketmiyor bile cihazda yukarıda bahsettiğim şekilde aynen açılıyor daha doğrusu açılamıyor ve on yazılı bir şekilde alıyor

SAYGILAR

Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5165

arkadaslar yazılım atmayla flaş yanmaz bunu elektronıkten anlayan arkadaslar bılır bu kelımeye borda cok sık raslıyorum fızıksel bır olay (ısı, kısadevre,yanlış baglantı) veya flaş ın kapasıtesını asan dosyaları asmadıgınız surece veya yukleme esnasında cıhazın gerılımını kapatmadıgınız surece flaşa bısey olmaz fızıksel olay olamadıgı surece flaş saglamadır yazılımla eskı halınıze done bılırsınız bosuna panıklemeyın bence cıhazınızın orjınal yazılımını elınızın altında mutlaka bulundurun

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2491

4 çizginin tek çözümü flaşın yeniden yazılmasıdır.servise müracat.saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49310

mavituna ya katılıyorum flash ın yeniden yazılması şart.Bunu kendi imkanın varsa kendi kendinede yapabilrsin.Aksi halde en yakın servise müracaat etmen gerekir.saygılar...

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37390

Arkadaşlar iginizden dolayo teşekkür ederim
    Bugün elit'e cihazı götürdüm 1 2 saat sonra gelin dediler gittiğimde hiçbir ücret almadan sorunu çözdüler SAYGILAR çalışanlarına .
    Teknik servisteki gencin söylediği söz aynen şu " digix matrix e digix penta gipi normal yazılım atmaya çalışmıssınız flaşınız uçmuş" uçmuş? anlattığına göre pentalara yazılımı normal atılır fakat matrix te ise modülün versiyonu yükseltilir imiş tam olarak anlatılan bu neden matrix gömülü digix enormal yazılım atılmıyor sebebini anlayamadım anlayanlar yada bilenlerden açıklama gelirse sevinirim. BİLGİNİZE

SAYGILAR

Adviser
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    5140

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hqhakan
    Arkadaşlar iginizden dolayo teşekkür ederim
    Bugün elit'e cihazı götürdüm 1 2 saat sonra gelin dediler gittiğimde hiçbir ücret almadan sorunu çözdüler SAYGILAR çalışanlarına .
    Teknik servisteki gencin söylediği söz aynen şu " digix matrix e digix penta gipi normal yazılım atmaya çalışmıssınız flaşınız uçmuş" uçmuş? anlattığına göre pentalara yazılımı normal atılır fakat matrix te ise modülün versiyonu yükseltilir imiş tam olarak anlatılan bu neden matrix gömülü digix enormal yazılım atılmıyor sebebini anlayamadım anlayanlar yada bilenlerden açıklama gelirse sevinirim. BİLGİNİZE

SAYGILAR
    arkadaşım dsc 911 u olarak çıkan yazılımlar belirtilmediği müddetçe sadece magic gömülüler içindir matrix gömülü modellere atılmaz atıldığında düzgün çalışmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2634

flash gıtmıs.genelde kolay kolay bozulmaz.ama orj yazılıma donerken 212 yı dırek yukleyınce oluyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı