Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: oyun ve chat problemi adsl'den olur mu?

Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    9041

oyun ve chat problemi adsl'den olur mu?

Yaklaşık 2 ay önce zoom x4 modem alarak adsl ile internete bağlanmaya başladım. Bundan daha önce e-kolay'ın sayfasındaki okey oyununu oynayabiliyorken, adsl aldıktan sonra oynayamaz oldum.

10 gün önceye kadar da paltalk chat programını kullanabiliyordum ama, 10 gün önce yeni versiyonu olan "Paltalk Messenger 7.0"ı kurduktan sonra, şifre ve nickname'imi girip programı çalıştırdığımda, ekrandaki paltalk görüntüsü tamamen yok oluyor ve 1-2 dk sonra "Close Paltalk, check your internet connection, and try again" uyarısı çıkıyor. Ama, internet bağlantımda bir problem bulamıyorum.

Daha önce sorunsuz şekilde girebildiğim paltalk programının eski sürümünü yeniden yükledim ama yine de giremedim sorun ne olabilir. Modemin firewall'u ile alakalı olabilir mi? Yardımcı olursanız teşekkürler. (win xp kullanıyorum)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    3516

firewalldan olabilir yada pop-up blocker kullanıyorsan onu kaldırmayı dene ...ama sorunun büyük ihtimalle bir yazılımdam kaynaklanıyor adsl ile alakası olucağını düşünmüyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

bazi portlari acmak gerekebilir. bunlarla ilgili bazi yazilar gozume carpmisti. biraz adsl bolumunde gezinin bakalim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı