Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: yeni laptop big aldım 1.44 flopy yok xp yi nasıl format attım yükleme yapacagım

New Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2004
    Üye No
    34255

yeni laptop big aldım 1.44 flopy yok xp yi nasıl format atacagim yükleme yapacagım

xp programı yüklü geldi ama xp programı tam olarak bozuldu hiç bilg açılmıyor format çekmem gerekli ama disket sürücü yok ne yapmalıyım birde proğram bozulmayıp normal format atmak isteseydim ne işlem yapmalıydim yardımlarınızı bekliyorum daha önce normal bilğ vardı sürücüden win 98 system diski ile format atıp işimi hallediyordum ama disket sürücüsü yokken bu durum karşısında ne yapacagımı şaşırdım yardımlarınızı bekliyorum.
    Düzenleyen karaoglu1962 : 11-12-2004 at 19:28 Sebep: yanlış yazılım anlatımı

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Herhangi bir orjinal Windows98 veya Nero'da kendiniz yapacağınız Boot cd'si ile dos'a düşüp gerekli işlemleri yapabilirsiniz. WindowsXP kuracak derseniz elinizdeki XP cdsi yeteli olacaktır. İster kullanmış olduğunuz XP'nin üzerine kurabilir istersenizde XP cd'si ile XP'yi sıfırdan kurabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki göz atmanız yeterlidir. Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    Laptoplar kurulum sırasında diskiniz NTFS olarak tanımlandığı için (default olarak böyle yapılıyor) Win98 cdsi işinize yaramayabilir en iyisi XP cdsi ile yapmanız olacaktır Cdden boot edecek şekilde ayarlayın laptopu XP cdsi size yapmanız gerekenlerde yol gösterecektir kolay gelsin..
    saygılar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

evet NTFS diger baslangıc disket ve cd 'ler gormez... eger tabi FAT dan NTFS cevirmissen cevirmediysen sorun yok.... seagte' in discwizard ını kullanmanı tavsiye ederim....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı