Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: CREATIVE INSPIRE 6600 6+1 HOPARLÖR yardim lütfen

Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    34659

CREATIVE INSPIRE 6600 6+1 HOPARLÖR yardim lütfen

Merhaba arkadaslar..
    Arastirmalarim sonunda bütce uygun olarak bir ses sistemi CREATIVE INSPIRE 6600 6+1 HOPARLÖR bulabildim ama birkac soru var aklimda yardimci olursaniz sevinirim.
    Bu sistem sanirim bilgisayarlar icin ama ben bunu Humax receiver`ima baglamak istiyorum receiver da optik cikis var acaba bunda da varmidir?
    Cünkü DVD playerda scartla receiver´a bagli yani tv seyrederkende,dvd´de film seyrederkende veya dvd`de müzik dinlerkende sesi sadece bu sistemden almak istiyorum...
    Kisacasi bu sistemi bilgisayara hic baglamadanda kullanabilirmiyim?
    Eger kullanamazsan 120-130 $ dolar civarinda önerebileceginiz anlattigim durum da kullanabilecegim bir ses sistemi önerebilirmisiniz?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2004
    Mekan
    50 Nevşehir
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    11229

minton hts-8140 5+1 40-50 mt karelik bir ortamı doyuracak kadar bas alabiliyorum dvd ve pc de problem yok.uzaktan kumandasıda var.

Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    34659

Tesekkürler FaTALL yani creative inspire`de yapamaz miyim dediklerimi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Bildiğim kadarıyla sizin modelde Dolby dijital decoder yok.Dolayısyla Uydudaki DD yayınlardan (zaten yayın sayısı çok az) DD ses alamazsınız.Biligisayardan tamamen bağımsız kullanmanız için;size DD dekoderi olan5+1 (ayrıca bazı modelerde Dolby progic II vs cevresel ses efektleri de vardır bunlar size stereo yayınlarda surround ses almakta kullanabilirsiniz) hoparlör seti lazım

Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    34659

tesekkürler yardimin icin qwerty benim dvd playerimda var dolby digital decoder ve DTS var.dvd playerda ki decoder yetmezmi dolby digital ses almak icin bu hoparlörlerden?
    Bide dvd playeri scartla bagladim receiver´a bu baglanti dvd playerdaki dolby digital decoderden ses almami engellermi?

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    593

Sn Meydan,
    DVD nizdeki içsel decoder yalnızca 6 analog çıkışından başka bir ses yükseltici amfinin 6 adet analog girişine takılarak ve yalnızca playerda dinlediğiniz disk için kullanılır. Eğer Creative inspire dediğiniz modelde (ki 100-150 USD arası creativelerde bunun olduğunu sanmıyorum) dd dts decoder mevcut ise dijital girişinden aldığı sinyalleri çözebilir. Ama büyük ihtimalle 6 kanal analog ses girişi vardır. Bu durumda da uydu receiverınızı bağlayamayacaksınız demektir. Zaten DD decoderi olan bir sistem değil ise uydudan bu şekilde bir yayın dinleyemezsiniz. Bir de DVD lerin arkasındaki çıkışlar RCA tipi bağlantıdır, ama bilgisayar ses sistemleri kulaklıklardaki gibi (tip adını bilmiyorum) ince tiptedir. Bu durumda bu tipten rca tipine geçiş adaptörleri almanız lazım.
    Eğer bütçeniz kısıtlı ise, Fatall'ın bahsettiği gibi Minton, Shov, Roadstar, Regal tarzı compact sistemler yönelin bunlar 200-300 milyon arasında işinizi görür.(Shovlar bu aralar Migroslarda kampanyada, kredi kartı ile de alınabilir)
    Düzenleyen alift : 12-12-2004 at 19:50 Sebep: İmla hatası, ekleme

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı