Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Yahoo Masaüstü Arama Hazır

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  20-03-2004
  Mekan
  41 Kocaeli
  Yaş
  36
  Mesajlar
  5,737
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  7857

  New Icon23 Yahoo Masaüstü Arama Hazır  Yahoo Masaüstü Arama Hazır

  Masaüstü arama savaşları başlıyor. Google’ın ardından Yahoo da, Ocak ayında kendi arama motorunu çıkaracağını duyurdu. İnternetin en büyük portallarından Sunnyvale merkezli Yahoo, ücretsiz olacak yazılımın sitesinden indirilebileceğini açıkladı. Masaüstü arama moturu X1 Technologies adlı firma ile ortaklaşa geliştirildi. Yahoo Desktop Search, sabit disk, e-posta, Word ve PDF dosyaları, müzik ve fotoğrafları tarayacak. Arama motorunun gelecek versiyonları Yahoo anında mesaj ve Yahoo e-posta kutusunu da tarayacak.

  KRİTİK PAZAR ARAMA TEKKNOLOJİLERİ

  Yahoo’nun da masaüstü arama motoru çıkarmasıyla bu alanda iki dev rekabete girmiş oluyor. İnternetin en büyük arama motoru Google, kendi arama motorunu Ekim ayında çıkarmıştı. Yahoo’nun yanı sıra Microsoft da bu alana girdiğini açıklamıştı, ancak Microsoft henüz piyasaya bir ürün sürmedi. Masaüstü arama teknolojileri gelecek beş yılın yükselen yıldızlarından olacak. Arama teknolojilerinde uzmanlaşan Google’ın yarattığı bu pazar diğer devleri de cezbetti. İnternet arama motoru ilk çıktığından bu yana ne kadar önemli bir işlev olduğunu kanıtladı. Masaüstünde arama ise, çok daha kişisel ve kimi zamanlar çok daha kritik olacak. Örneğin, kullanıcı yıllar önce yazdığı bir e-posta içinde geçen bir cümleyi tek bir arama ile yeniden çıkarabilecek.

  YAHOO 2 MİLYAR DOLAR HARCADI

  Yahoo’nun arama motoru savaşlarında önemli avantajlarından biri de kendi e-posta ve anında mesaj servislerini de aramaya katabilecek olması. Yahoo’nun reklam stratejisi de sponsorluk şeklinde olacak, örneğin bir firma belli mecraları toptan kiralayacak. Yahoo masaüstü arama Google’dan farklı olarak bir internet tarayıcısı içinde işlemiyor. Böylece, Yahoo masaüstü aramaları internet sayfasında yapılan internet aramaları ile karışmıyor. Pasadena merkezli X1 Technologies masaüstü aramaları teknolojilerinde uzmanlaşıyor. Yahoo ile sıkı bir ortaklığı olan şirket, kurumsal masaüstü arama motorları satıyor. Yahoo’nun internet ve masaüstü arama motorları teknolojilerine 2 milyar dolardan fazla harcadığı biliniyor.

  REKLAM EŞLEŞTİRMESİ

  İşletim sistemlerinin arama fonksiyonları arasında sıkışan kullanıcının masaüstü aramaya rağbet edeceği tahmin ediliyor. Son yıllarda gerek internet trafiği gerekse bilgisayarın kişisel işlerde kullanımının artmasıyla, arama işlevi önemini giderek katlıyor. Arama teknolojilerinin şirketleri cezbeden tarafı ise, aramaya uygun reklam eşleştirilmesi. Örneğin, kullanıcı Blues sanatçısı Eric Clapton ile ilgili bir arama yaparken, arama motoru Clapton’un kitap veya CD’lerinin reklamını satır arasına iliştirecek. Kullanıcı da tıklayarak bu CD’den satın alacak. Arama motoru şirketi ise bu reklamlardan gelir elde edecek.
  (NTVMSNBC)

 2. #2
  Member
  Giriş Tarihi
  29-11-2004
  Yaş
  47
  Mesajlar
  143
  Kan Grubu
  A Rh ( - )
  Üye No
  45839

  New Icon14 vivisimo

  vivisimo.com

  çok duyulmamış bir site ama bir girip inceleyin.. reklam sonuçlarını eleyebiliyor, sonuçları kategoriler halinde gösteriyor ki aranan bilgiye daha çabuk ulaşılabiliyor.. artı bir çok arama motorunda arıyor.. 2. artı; explorera monte edbiliyorsunuz..

  (( Monte =?? alla alla türkçeyi nası kullanıyoruz arkadaş ya?))


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı