Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: hotbird analog ta kaç kanal kaldı?railer ne zaman analoğu sonlandıracak?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

New Icon8 hotbird analog ta kaç kanal kaldı?railer ne zaman analoğu sonlandıracak?

hotbird analog ta kaç kanal kaldı?railer ne zaman analoğu sonlandıracak? :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    439

rai nin sorunu,,herhalde tahminen 2007 yi bulur tamamen analog yayını sonlandırması....

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14673

Sevgili lodos,
    Hotbird(13°dogu) uydularindan PAL(analog) olarak yayin yapan kanal listesini asagida veriyorum.Kaynak:
    10815 H :Duna Tv 10974 H :TRT INT 11114 V :BBC World
    11161 V :DW TV 11322 V :TV5 Eu 11363 V :RAI UNO
    11431 H :TV4(Pol) 11446 V :RAI DUE 11474 H :TV Polonia
    11489 V :TVN(Pol) 11531 V :Rai TRE 12130 H :Magyar 2

Gerek Hotbird ve gerekse Astra uydularindaki analog yayinlarin en gec 2008 yilina kadar sona erdirilecegini Macaristan'da yayinlanan bir uydu dergisinde okudugumu da ayrica belirtmek isterim.Selam ve sevgiler.zafi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    4880

rainin en azından digitalde yayını var,analogtakinin durumu fark etmez.önemli olan sade analogta yayını olan ve railerden çok daha kaliteli olan m2 nin durumu..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1263

Yahu nekadar geç sonlanırsa okadar daha iyi olur.. Sıfırdan elle anten ayarlarken analogların çok faydası oluyor...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Anlaşılan lodos analog düşmanı :) Turksat'ı bitirdi sırada hotbird var ehehe :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4204

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi medcezir
    Anlaşılan lodos analog düşmanı :) Turksat'ı bitirdi sırada hotbird var ehehe :)
    :puah: :puah: haklısın..

lodos analogtakılerın neden sonlanmasını ıstıyorsun kardes?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14673

Sevgili tilikoman,
    @lodos dostumuzun Hotbird'deki analog yayinlarin akibeti ile gercekten ve samimi olarak ilgilendigini sanmiyorum.Dostumuz sadece ve sadece "mesaj yazmis olmak icin mesaj yazmak" gibi bir felsefe ile bu forumda üyeligini sürdürdügünden hemen hemen her bőlümde sayisiz topic'ler acarak bu arzusunu yerine getirmeye calisiyor.Dün(11 Aralik 2004) dostumuzun yazdigi 44 adet mesaji üsenmeden teker teker okudum,inan ki iclerinde biz forum üyeleri ile bilgi paylasimini esas alan bir tek mesaja rastlamadim. Bu tabii ki benim gőrüsüm.Ancak sunu őzellikle vurgulamak isterim ki,bu tür mesajlarin forum kirliligi yaratmaktan baska bir őzelliginin bulunmadigini düsünüyorum.
    Tüm forum üyesi dostlarima güzel bir pazar günü gecirmelerini diler,selam ve sevgilerimi sunarim.zafi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4204

sevgılı Zafı
    aynı fıkırdeyım....cogu arkadas mesaj sayısını yukseltmek (yıldız takmak ıcın :) ) bu sekılde davranıyor..bu da forumda aynı seylerın tekrar tekrar yazılmasına,topık acılmaması gereken konulara yenı topık acılmasına...bahsettgın gıbı kırlılıge neden oluyor..mod arkadaslar nekadar cabalarsa cabalasın 45000 uye ıle basetmek zor..
    bu konuda arkadasları daha duyarlı olmaya davet edıyorum...
    sevgiler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

New Icon2 dijital her eve girsin yayın denince akla türksat gelsin dijital gelsin istiyorum da

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tilikoman
    :puah: :puah: haklısın..

lodos analogtakılerın neden sonlanmasını ıstıyorsun kardes?
    analog receverlere karşı özel bir antipatim var.çünkü ben teknorolojiden yanayım.bir inz-san şu dijitaül teknorolojide nasıl olurda analog izler,analog receiverini neden çöpe atmaz diye bir felsefe takınıyorum..bunun nedeni teknorolojiyi sevmem ve bir başka nedeni daha var......
    türkiyede yada dünyada şu kanı nın ortadan kalkmasını istiyorum..artık dijital yayınlar paralı biur platforma ücret ödüyerek izlenen yayınlar olmaktan çıkmalı.tabii böyle yayınlarda olmalı ama parolam şu..önce her eve bir adet şifresiz fta receiver ondan sonra dilerse paralı bir qlatform....
    özellikle türkiyede ne yazıkki yıllardan beri son 1 yıla kadar inzanlar dijital yayınları hiç tanımadılar..dijital yayınları hep dijitük le karıştırdılar..ilk dijital receiver aldığımda eve gelen bir komşu bir sürü kanalı görünce aaa sende dijiktürk kmü var demişti..ben ona dijitürk ün farklı bişey olduğunu benimkisini ücretsiz parasız izlenen ama yinede dijital olan bir yayın olduğunu anlatmak istedimsede başarılı olamamıştım.,ama ardan yıllar geçti ve o şahısta evine bir adet şifresiz fta receiver aldı........ben receiver satan yada bu işten para kazanan bir insan değilim önce bunu açıklayım sadece bu benim bir hobim dijital dünya,dijitürk karşıtı yada freetv ci falanda değilim,sadce evini asgari ücretle geçindirmeye çalışan hiçbir ünlüyü tanımayan sıradan bir vatandaşım.......
    freetv nin amacı belki ticariydi ama artık türkiyede dijital yayınların ücretsiz ve abonelik gerektirmeden izlenilebildiğini halka anlatmaları çok iyi oldu...ancak ben şunu istiyorum,tekrar ediyorum ne bu işin ticaretinri yapıyorum ne de çıkarım var.........hobim yanlızca belkide takıntım.......
    analoglar bitsin istiyorum daha dağrusu türkiyede tv izlemek denince akla ilk gelen dijital yayın ücretsiz yayın ve türksat olsun istiyorum...ama internet medyasına bakıyorum hala kablolu yayın üzerinde ve dijitük üzerinde duruyorlar...
    örneğin..expo kanalın frekansını kanaltürk kiralamış diye haber yapıyorlar vede diyorlarki expo kanalın yerine kanaltürk ü izleyeceksiniz.bi kere bu sadece kablolu yayın için geçerli..sen nerden bileceksinki ben kablolu yayın mı izliyorumda böyle yorum yapıyosun.ha yorumunun sonuna şöyle eklese iyi olmazmı....bu haberimiz yanlızca kablolu yayını takib edenler içirn türksat uydusuyla izleyenler için geçersiz ve onunla ilgili şu an bir qproje yok yani kanaltürk şu an için yine yok....sanki her evde kaslolu yayın varmış gibi hareket etmeleri ve artık her eve fta yani şifresiz dijital receiveri girmiş olmasını hala kabullenememeleri.......
    örneğin yine bazı sı tabiki hepsinde değil bugün şöyle bir haber vardı....TRT4 KAPATILDI......
    ne kapatılması ya??trt4 ün ana yayını olan yayını devam ediyor yanlızca dijitürk teki yayını sonlandırıldı...
    o haberi niye şöyle vermiyorlar........
    dijitürk üzerinden yayın yapmakta olan trt4 yayını sonlandırıldı ancak türksattaki ana yayını devam ediyor ve trt4 ür kapanması diye bişey sözkorusu değil,adamlar babalar gibi yayın yapıyor...
    kısaca şunun için sevmiyorum analogları,artık yayın deyinrce akla ne kablo ne çatı anteni gelmeli*!!!yayın deyince akla uydu gelmeli...uydu deyince akla birinci planda şifresiz dijital yayınlar gelmeli.paralı platformlar daha sonra gelmeli çünkü bunları adı üstünde sadece parası olanlar izliyor türksat üzerinden olanlar ücdetsiz olduğu için herkes izliyor....tabii parası olan yine onu izler benim dijitürk e lafım yok.....anlatmak isteodiğim şey sadece dijital yayınların yaygınlaşması ve her eve fta receiver girmesi..ama sadece trakyadaki her eve değil....
    bugün mardinde hakkaride hiçmi yok analoğu hala maddi seçeneği olmadığı için kullanmak zorunda olan...işte o vatandaşta yılbaşınca trt2 analoğu sonlandırınca tanıyacak dijitali o zaman mecburen dijital alıcak.bağar ayında show analoğu sonlandırıncada bana bir tek trt1 yeter diyenlerde kalıcak analog....ve diliyorumki trt1 de 2005 te analoğu sonlandırınca o vatandaşta tanıyacak dijitali........
    işte tüm mesele bu...... :)
    ayrıca şunuda söylemek istiyorum,zafi bey amcanında dediği gibi ben mesaj sayısını artırmak için yazanlardan ASLAAAA değilim...tüm yazdıklarımın uzunluk ortalamasını bir değerlendirin anlarsınız ve kanalhaberlerine bir bakın ne kadar bilgilendirici olduğumu görürsünüz......beni yanlış tanımanızı istemiyorum,tüm yazdıklarımı bir inceleyin ve ne kadar profösyönelce olduklarını görüceksiniz..evet belki bazı sorular falan saçma gibi gelebilir size ama herşeyin ditayına iniyorum ve soramıyanların bilgilenmesini bile sağlıyorum.neyse konuyu kişiselleştirmiyelim ama bana inanınki beni yanlış tanımışsınız....lütfen yanlış tanımayın.....ben gerçek hayattada böyleyim,çenem ve sorularım hiçbitmez bazen çok aptalca bazense ciddi ve bilgili olurum ama paylaşımdır önemli olan ve bunu yapıyoruz....... :love:
    bu foruma hiç katılmasaydım ve tanımasaydım görmeseydim ve dolayısıyla ne yazıkki üyede olamayıp ne siz beni ne de ben sizi tanımasaydık acaba o zaman lodosun eksikliğini hissetmezmiydiniz bir düşünün.... :smiles22:
    Düzenleyen lodos : 13-12-2004 at 18:28

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14673

Sevgili dostlar,
    @lodos dostumuzun oldukca uzun ve de bir o kadar girift cevabi mesajini okuduktan sonra herhangi bir yorum getirmeksizin karari sizlerin takdirine birakiyorum.
    Tüm forum üyesi dostlarima selam ve sevgilerimi sunarim.zafi

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Talking

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi digimax_55
    rainin en azından digitalde yayını var,analogtakinin durumu fark etmez.önemli olan sade analogta yayını olan ve railerden çok daha kaliteli olan m2 nin durumu..
    RAI leri analogları sonlandırması tv setöründe çok önemli çünkü RAI çok büyük bir kurum ve onunda analoğunu sonlandırması dijitale geçişi hızlandıracak ve bence dönüm noktası olacaktır avrupa için analoğun iyice sonlanmısı konumunda..
    raı gibi bir kurum hala niçin tarihi geçmeiş analog yayınını sürdürmekte ısrarlı anlamış değilim.prestij kaybından başka şey değil bence... :badprv:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Angry 12 analog çok!!!!!avrupada dijital yayıncılık ne alemde?

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zafi
    Sevgili lodos,
    Hotbird(13°dogu) uydularindan PAL(analog) olarak yayin yapan kanal listesini asagida veriyorum.Kaynak:
    10815 H :Duna Tv 10974 H :TRT INT 11114 V :BBC World
    11161 V :DW TV 11322 V :TV5 Eu 11363 V :RAI UNO
    11431 H :TV4(Pol) 11446 V :RAI DUE 11474 H :TV Polonia
    11489 V :TVN(Pol) 11531 V :Rai TRE 12130 H :Magyar 2

Gerek Hotbird ve gerekse Astra uydularindaki analog yayinlarin en gec 2008 yilina kadar sona erdirilecegini Macaristan'da yayinlanan bir uydu dergisinde okudugumu da ayrica belirtmek isterim.Selam ve sevgiler.zafi
    anlaşılan analog sayısı 12 ye düşmüş analogta ama bu miktar bile hala çok fazla..bir yıl önce 16 analog 4 yıl önce 20 analog vardı hotbirdde..ne yazıkki hotbirdde analogtan dijitale geçiş daha yavaş......birde tv4 polonya kanalının dijitalde yayınını ne yazık bulamadım.bulan varmı?şimdi tv4 polonya şifresiz için analog receivermi arıyacağız???
    umarım bu analogf sayısı yakında en azından 7-8 e iner ve sonrada 2-3 kanal kalır..tv4 ve magyar 2 adına üzülüyorum teknorolojiden geri kalmışlar...
    bu arada avrupaada analoglara bakış nasıl?almanya olsun fransa ispanya olsun norveç vb.....ingilterede falan insanlar ne izliyor?ordada dijitale geçiş konusunda sıkıntı varmı?show kanaltürk gibi nazlanan kanallar varmı?analog uydu alıcıları hala çöpe gitmedimi?analog uydu alıcılarıyla dijitaller arasında nasıl bir orantı var türkiyeyle kıyasyanırsa???
    ordada şifreli yayınların adedi ney?ulusal kanallar hem fta hem şifrelimi?tabii oraları maddi güç olarak türkiyeyle kıyaslamıyalım.türkilede insanlar aç lar.nasıl bir platforma para ödesinler?eve ekmekk götürme derdindeler...
    tüm avrupa ülkelerinden tv raporu verirmisiniz?analo dijital kıyaslaması? :eyecrazy: yerli kanal kıyaslaması ve platformlara ilgi nasıl............... :)
    12 analog çok!!!!!avrupada dijital yayıncılık ne alemde? :mad:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    5506

sevgili zafi 8 nolu mesajına aynen katılıyorum.sadece lodos degil bu gbiler topic açıp isimleri gözüksün diye sayısız topikler var ama forumu kirletiyoır.lodosun geçenlerde satısız mesaj yazdı sky türk ve kanalltürk ile ilgili ona aynen şunu söyeledim'komplo teorisi'üretiyorsun dedim oda ya çıkarsa mantığından fikir üretiyor.dünde vatandaşın biri shov tv yayınını sonlandıracak dedi hemen lodos itiraz etti kaynagın ne senin dedi peki karşeim sen ona soruyorsun da forumda sana hiç kimse skytürk ve kanaltürk muhabbetinde birşey demedi.ama sana yine söylüyorum sen sadece ve sadece'komplo teorisi'üretiyorsun.laf osun diye topic açıyorsun.topic açaacksan bilmediğimiz şeyler yaz bizde faydalanalım.analoğ kanallar olsa ne olacak olmasa ne olacak digital cihazın var ise analogu ne yapacaksın.laf olsun torba dolsun.parmak çoçuk bir sen ikisin devamlı önemi olmayan topicler açılıyor.forum kirleniyor.nerde ise her yeni kanal için herkes topic açacak ben buldum diye lütfen foruma saygınız olsun.parmak çoçuk fuarda mpeg*4 cihazları var diyordu fuarda çıka çıka bir board çıktı.board görmek isteyen var ise gogle dan mpeg*4 çözünürlük yazın yeni boardları görün fiatlarını görün.forumda birde teşekür furyası başladı.herhalde yakında elöpme furyasıda başlar.teşekkür medeniyetin bir göstergesidir ama onlarca teşekkür sıkıyor.
    saygılarımla
    bilgilerinize

New Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    48947

hotbird

Ankara da 90cm offset çanakla HOTBIRD izliyorum.
    Toplam 760 civarında kanal tarıyorum(digital).
    dan bütün transponder frekanslarını girdim.
    800 den fazla kanal taranabiliyormuş.
    Ankara dan izleyen arkadaşlar sinyal aldığınız HOTBIRD transponder
    frekanslarını verebilir misiniz?
    Ayrıca Hotbird 12015 ART kanalları nasıl izlenebilir? Keyleri var mı?
    Selamlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    5506

sevgili lodos tv 4 veya magyar2 için üzülme onların yayın kalitesi çok iyi onlar bir şekilde digtal platformda yerlerini alıyorlar.almanya olsun fransa olsun ve ispanya olsun ne izliyorlar diyorsun.sen bir kere uydu konularında araştırmacı olsan bunları sormazsın.birkere fransa uydu üzerindeki analoglarını yanılmıyorsam %99 bitirdi.ispanya ise sadece hispasat üstünde bir tane şifreli kanalı kaldı.ingiltrenin ise hiç analog kanalı kalmadı .niye sıkıntı yaşasınlar.adamlar teknolijiyi senden benden daha iyi takip ediyorlar.kendini hiç üzme kendini nde hiç sıkıntıya sokma.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Arrow

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi photographer
    sevgili zafi 8 nolu mesajına aynen katılıyorum.sadece lodos degil bu gbiler topic açıp isimleri gözüksün diye sayısız topikler var ama forumu kirletiyoır.lodosun geçenlerde satısız mesaj yazdı sky türk ve kanalltürk ile ilgili ona aynen şunu söyeledim'komplo teorisi'üretiyorsun dedim oda ya çıkarsa mantığından fikir üretiyor.dünde vatandaşın biri shov tv yayınını sonlandıracak dedi hemen lodos itiraz etti kaynagın ne senin dedi peki karşeim sen ona soruyorsun da forumda sana hiç kimse skytürk ve kanaltürk muhabbetinde birşey demedi.ama sana yine söylüyorum sen sadece ve sadece'komplo teorisi'üretiyorsun.laf osun diye topic açıyorsun.topic açaacksan bilmediğimiz şeyler yaz bizde faydalanalım.analoğ kanallar olsa ne olacak olmasa ne olacak digital cihazın var ise analogu ne yapacaksın.laf olsun torba dolsun.parmak çoçuk bir sen ikisin devamlı önemi olmayan topicler açılıyor.forum kirleniyor.nerde ise her yeni kanal için herkes topic açacak ben buldum diye lütfen foruma saygınız olsun.parmak çoçuk fuarda mpeg*4 cihazları var diyordu fuarda çıka çıka bir board çıktı.board görmek isteyen var ise gogle dan mpeg*4 çözünürlük yazın yeni boardları görün fiatlarını görün.forumda birde teşekür furyası başladı.herhalde yakında elöpme furyasıda başlar.teşekkür medeniyetin bir göstergesidir ama onlarca teşekkür sıkıyor.
    saygılarımla
    bilgilerinize
    sayın form üyeleri...
    ben tüm yazdığım yazılarımda kaynak gösteriyorum özellikle kanalhaberleri ve türksatı takib edenler kaynaksız haber yazmadığımı görürler.. :badprv:
    herkese saygılar..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

New Icon16

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi photographer
    sevgili lodos tv 4 veya magyar2 için üzülme onların yayın kalitesi çok iyi onlar bir şekilde digtal platformda yerlerini alıyorlar.almanya olsun fransa olsun ve ispanya olsun ne izliyorlar diyorsun.sen bir kere uydu konularında araştırmacı olsan bunları sormazsın.birkere fransa uydu üzerindeki analoglarını yanılmıyorsam %99 bitirdi.ispanya ise sadece hispasat üstünde bir tane şifreli kanalı kaldı.ingiltrenin ise hiç analog kanalı kalmadı .niye sıkıntı yaşasınlar.adamlar teknolijiyi senden benden daha iyi takip ediyorlar.kendini hiç üzme kendini nde hiç sıkıntıya sokma.
    açıklamaların için sağol photographer....ben iyi bir uydu araştırmacısıyım bundan şüpheniz olmasın ancak herşeyi 100 100 bilecez diye bir kural yok...elimizden geldiğince araştırmacı olmaya çalışıyoruz... :eyecrazy:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı