Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: Hazırladığım İnternet Sayfasını İnternete Nasıl Yollarım ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    713

Hazırladığım İnternet Sayfasını İnternete Nasıl Yollarım ?

Selamlar. Amator olarak deneme amaclı bir internet sayfası hazırlıyorum ve bitmek üzere. Yalnız sormak istedigim (FrontPage ile) hazırladıgım bu siteyi yahodan aldıgım sekindeki siteye nasıl upload edecegim. Cute FTP vardı sanırm ama kullanımını bilmiyorum varsa onerebileceginiz basit baska programlar var mı? (ve nasıl kullanılır). Son olarak sitemde bazı ufak degisiklikler yapmak istesem tum sayfaları tekrar ilk seferdeki gibi tekrar mı upload etmem gerekli? yada sadece degişiklik yaptıgım sayfayı upload ederek siteyi update edebilir miyim ? Saygılarımla.

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-07-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    18645

Dostum Cute FTP programını çalıştır, program açılınca sana site ismi soracak, adresini yaz , sonra username soracak site kullanıcı ismi yani onuda gir, sonra site parolanı soracak onuda gir , hangi ftp sürümü ise ozaman alt veya yan pencerede sitenin directory lerini göreceksin istediğin dosyalarını o directorylerin içine sürükle bırak, ama bu işin pratik programı flashfxp dir bence, kolay gelsin,
    Düzenleyen angoloz : 11-12-2004 at 12:42

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    46203

dostum yardımcı programları hiç kullanmadım ama yahoo-mynet-cjb-lycos gibi birçok bedava hosting veren server var bunlara üye oluyosun... sonra da ana sayfalarına git web hosting ,free hosting....vs yazan linkleri tıkla onlar zaten seni yönlendiriyor... dosyalarını upload ediyorsun hepsi bu... kolay gelsin
    Düzenleyen Bestmucit : 11-12-2004 at 14:09

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Bestmucit'in dediklerine katılıyorum. Ancak bu tür siteler sınırlı sayıda upload'a izin veriyor. (Bir seferde 5-10 arasında değişiyor) Yani sürekli 5-10 seç upload, 5-10 seç upload yap başlangıç için biraz zamanın uzar ama güncelleme yapmak için ideal. Bence de cuteftp güzel bir program ancak sanıyorum bu da süre olarak sınırlı bir program (bildiğim kadarıyla 30 günlük kullanımı var ve ondan sonra para istiyor) Benim sana önerim Filezilla adlı program. Açık kaynak kod tasarımcıları tarafından üretilen ve tamamen ücretsiz olan bu program oldukça kullanışlı. Aynen Cuteftp gibi çalışıyor. Angoloz arkadaşım sanırım bağlanacağı site adı değil ftp.geocities.com şeklinde olmalıydı.

Filezilla veya Cuteftp programını kullanırsan bu programları kurduktan sonra bağlanmak için site adını ftp.geocities.com (veya ftp.siteninadı.com) şeklinde yazıyorsun. Kullanıcı adı ve şifreni girdikten sonra cuteftp'de şimşek işaretine filezilla'da ise quickconnect tuşuna basıyorsun ve web sunucusunda sana ayrılan alana bağlanıyorsun. Her iki programda da ikiye bölünmüş bir pencere görürsün sol taraf bilgisayarındaki dosyaların olduğu bölüm sağ taraf ise bağlandığın web sitesinde sana ayrılan alanın olduğu bölümdür. Sol tarafta bilgisayarının olduğu bölümdeki dosyaları aynen angoloz arkadaşımın söylediği gibi sürükle bırak yöntemi ile sağ taraftaki bölüme bırakıyorsun, upload işleminin tamamlandığını gördükten sonra artık internetten sayfanı görebilirsin. Bildiğim kadarıyla Geocities ilk sayfasındaki dosya adının index.html olmasını şart koşuyordu. Hala öyle mi bilmiyorum ama herhalde öyledir. Bu konuda başka soruların da olursa çekinmeden sorabilirsin. Herkese selamlar, saygılar.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Nicomendo
    Son olarak sitemde bazı ufak degisiklikler yapmak istesem tum sayfaları tekrar ilk seferdeki gibi tekrar mı upload etmem gerekli? yada sadece degişiklik yaptıgım sayfayı upload ederek siteyi update edebilir miyim ? Saygılarımla.
    Ufak değişiklikler için sadece değişiklik yaptığın sayfayı göndermen yeterli olur yalnız dikkat et, sayfanın içine resim veya flash gibi materyaller eklersen bu materyalleri de upload etmeyi unutmaman gerekiyor. Kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    18329

yahoo için ftp.geocities.com yapıyoruz. mynet için nasıl yapıyoruz. aynı şekilde olmadı. mynet destekliyomu acaba. sanki mynetin alan adı biraz daha farklı gibi xxx.sitemynet.com şeklinde..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Mynet'in ftp desteği yok sanırım. Aslında ftp.sitemynet.com şeklinde bir makinaları var ancak dışarıdan erişime izin vermiyor. Zaten olsa sitelerinde ftp ayarlarını da belirtmeleri gerekirdi. Herhalde güvenlik nedeniyle ftp servisini dışarıya kapalı tutuyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

Merhaba, .geocities.com/xxx Ftp programlarıyla uplaod aizin vermiyor... siz sayfanızı bilgisayarınıza hazırlayın... bir klasör içine, hazırladığınız sayfayı 4,9 mb geçmiyeccek şekilde eksiksiz hazırlayın ... sonra geocities sayfasına girin, yahoo mailden aldığınız kullanıcı adınızı şifrenizi girin, karşınıza gelen sayfada sağda, File Manager'e tıkla, tekrar gelen sayfada; open File Manager'e tıkla karşına gelen yer senin dosyalarının bulunacağı yer.. orada index veya başka bir dosya varsa seçip delete ile sil, sonra aynı sayfada; uload Files yazan yere tıkla karşına yeni bir sayfa gelecek Gözat 5 bölümlü, dosya sayın beşten fazla ise altta görürsün display seçeneği var, dosya bölümlerini 20 ye çıkartabilirsin, şimdi sıra ile bilgisayarında hazırladığın web sayfasını yükle.. index dosayını yüklemeye unutma.. bilgisayarında kaydettiği web sayfası içinde private ve image adında iki klasör olacak bunun haricinde ne varsa yükle... takıldığın bişey olursa
    buralardayım..
    kolay gelsin
    Düzenleyen trim : 15-12-2004 at 15:34 Sebep: sağ yerine solda demişim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

Ayrıca hazırladığın dosya resim vs. gibi şeylerde kesinlikle türkçe karakter kullanmıyacan bitişik yazılacak.. dosya isimleri..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Evet trim arkadaşımın dedikleri doğru ben çok eskiden geocities'e üye olup ftp olayını yapmıştım ancak şimdi paralı olmuş. Şu anda Geocities Plus üyelerine ftp'den upload yapmaya izin veriyormuş. Düzelttiğin için teşekkürler trim kardeş.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    18329

teşekkürler.
    aslında yahoo yu kullanmak istiyodum fakat kullanmak istediğim ismi kapmışlar daha önceden. o yüzden myneten aldım ondada bir seferde 1.5 mb tan yukarıya izinvermiyor. elimde de ikitane 1.8 mb lık dosya var onları atamadık. heralde başka bir alana upload edip link vermekten başka bi yolu yok gibi bunun. nedersiniz.

saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

com veya adreslerinden de kendinize uygun ücretsiz bir web sunucusu bulabilirsiniz. Bu da bir çözüm olabilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

@Nicomendo, arkadaş ne yaptın oldumu? insan bi haber verir, bizde verdiğimiz bilgiler işe yaramışmı yaramamışmı biliriz, yaramışsa mutlu oluruz, dahada yardımcı olmaya çalışırız şevk gelir...
    dua minnet beklemiyoruz ama olumlu olumsuz bilgileri butip yardım isteklerinin sonunda sonuçların belirtilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum, ben elimden geldiğince böyle yaparım.. sizde yapın tavsiye ederim...
    iyi günler..

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    713

Ya şirketteki işlerden başımı kaşıyamıyorum şu bir kaç gündür bir de gribe yakalandım ölüyorum. Ama gecen gün cok basit bir iki sey hazırlayıp yolladım yahoo uzerinden. ve ok gibi. Kesin olarak sanırım bu hafta sonu test edebilecegim tabi sag cıkarsak bu hastalıktan :) herkese tesekkurlerimi sunarım. Saygılarımla. Ve gec****gim icin de cok ozur dilerim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı