Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: ağ komşuları bağlantısı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2004
    Üye No
    17941

ağ komşuları bağlantısı

mrblar,
    arkadaşlar ağ komşuları bağlantısıyla program veya dosya transferi oluyor ya ben bunu şifre koyarak nasıl engelleyebilirim ? ağ bağlantısındaki bilgisayarlar benim bilgisayarımdan hiçbirşey transfer edemesinler işte bunu istiyorum.

sevgiler.. :smiles16: :smiles1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    Bilgisayarındaki paylaşımları kaldırarak yada paylaşım verdiğin klasorlere erişim parolası koyarak istediğini yapabilirsin istanbullu..
    saygılar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2004
    Üye No
    17941

[email protected]@,
    şifreyi nasıl koyabilirim ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    öncelikle XP işletim sisteminde durum 98 dekinden farklılık arz etmekte. PAylaşımları denetlemek ve yönetmek için denetim masasından kullanıcı eklemeniz lazım ve bu kullanıcıya gerektiği ölçüde yetkilendireceksiniz (yönetimsel araçlardan) ve bu kullanıcı için bir parola atayacasınız kullanıcı hesaplarından..
    bunlar yapıldıktan sonra explorer dan paylaştırdığımız klasor yada sürücünün üzerinde sağ tuş tıklayıp paylaşım ve güvenlik şeçildiğinde izinler kısımında parola verebilirsiniz, ulaşmak isteyen kullanıcıdan kullanıcı adı ve parola sorulacak..Eğer yanlışım yada eksiğim varsa bilen arkadaşlar ekleme yapacaklardır kolay gelsin..
    saygılar..

Not:Paylaşılan klasör, belge yada sürücüye parola atayabilmek için dosya sisteminizin XP altında NTFS olması gerekmekte FAT32 üzerine kurulu XP işletim sistemlerinde paylaşılan dizin ,belge yada sürücülere erişim parolası izni verilemiyor bu açıkca windows XP nin yardımında yazmaktadır..
    Düzenleyen UsTuRa : 12-12-2004 at 03:30 Sebep: düzeltme yapıldı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2004
    Üye No
    17941

bu işi yapacağım bilgisayar win 98.xp değil.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    paylaşım verdiğin dizinlere nasıl paylaşım verdin o zaman istanbullu paylaşım verirken karşına çıkan pencerede erişim parolası yazan yer var salt okunur olarak yada tam erişim diye oradan uygun olanı işaretleyip parola belirleyeceksin.. Yani hiçmi dikkat etmedin paylaşım verme işini yaparken ? yada senin yerine başkasımı paylaşım verdi? o pencereyi dikkatlice incele:) biraz araştırmacı olalım arkadaşlar ..
    saygılar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2004
    Üye No
    17941

[email protected]@,
    slm.şimdi ben ağ komşularını açtığım zaman açık bilgisayarların bilgisayar numarası görünüyor.tamam buraya kadar sorun yok..sorunum benim bilgisayarıma ağ komşuları ile bağlanmak isteyenlerden şifre istemek.şifreyi bilmeyen ağ komşuları ile bilgisayarımdan dosya veya program çekemesin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

eh ustura da bunu anlatmis zaten.
    diger bilgisayarlar ag komsularindan senin pc'ne girmek isterlerse senin ayarlarda yazdigin sifreyi girmeleri gerekecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

@istanbullu paylaşım verdiğin yada vereceğin klasor yada sürücünün üzerinde sağ tuş tıkla paylaşımı seç sonra karşına çıkan ekranda seçenekler var salt okunur tam erişim gibi bunlardan birini seçeceksin ve en altta iki tane yer var parola koyman için orayada erişim için yada paylaşım için parola yazacaksın bu kadar...Parolayı bilmeyen paylaştırdığın klasorlere giremez dosya çekemez kolay gelsin..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı