Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Knoppix 3.7

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7857

New Icon2 Knoppix 3.7

Knoppix 3.7

Tek bir bootable CD'den oluşan ve GNU/Linux yazılımlarının bir kolleksiyonunu ihtiva eden ile sabit diskinize kurulum yapmadan bir Linux deneyimi yaşamanız mümkün. Otomatik donanım tanıma özelliğine sahip yazılım Linux demosu, eğitim CD'si, sistem kurtarma ya da ticari yazılım demosu amacıyla kullanılabiliyor. 2GB'a kadar sıkıştırılmış ve anında açılabilir yazılım içeren Knoppix'in yeni bir sürümü bugün genel download'a açıldı.

Knoppix 3.7'nin bazı özellikleri resmi web sitesinde şöyle sıralanmış:

- Bir çok paket güncellemesi
    - Kernel 2.4.27 + 2.6.9 (w/ ACPI)
    - KDE güncellemesi: 3.3.1 (Debian/unstable)
    - FreeNX 0.2.5 (Fabian Franz)
    - Java güvenlik güncellemesi (1.4.2_06)
    - Daha fazla grafik kartına destek
    - isdntool-knoppix (daha kolay metin+GUI tabanlı SDN konfigürasyonu için)

ISO formatı halinde CD içeriğini indirebileceğiniz ftp sunucularına ulaşabilirsiniz.
    Düzenleyen asi_genc : 11-12-2004 at 01:49

Member
    Giriş Tarihi
    18-07-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    20372

sağol dostum

Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    28 Giresun
    Üye No
    5900

bu aykı chip dergis verdi fakat üç bilgisayarda denedim ama boot etmedi meraktan çatlıcam

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

@hexerol, sorun sende değil, chip dergisinin verdiği 3.7 yi bende aldım boot etmiyor.. chip dergisini arayıp yenisini istemek gerekiyor.. LİNUXnet dergisinin 3.6 sı sorunsuz boot ediyor çalışıyor....
    Düzenleyen trim : 08-01-2005 at 21:30

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7857

New Icon2 CHIP CD Knoppix Boot Sorunları için Çözüm

CHIP CD Knoppix Boot Sorunları için Çözüm

Ocak 2005 sayısında verilen Knoppix 3.7 CD’si bazı sistemlerde boot edilememektedir. Bu konuda sorun yaşayan okuyucularımız adım adım çözüm için haberin devamını okuyabilirsiniz. 1) Öncelikle boot bilgilerini içeren zip dosyasını sisteminize indirip içindeki ISO dosyasını açın.

2) Daha sonra kullanmakta olduğunuz CD yazma programı yardımıyla bu imaj dosyasını bir CD’ye yazın. Nero kullananlar “Recorder menüsü” altından “Burn Image” seçeneği yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirler.

3) Şimdi yeni yazmış olduğunuz CD’yi bilgisayarınıza takıp yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış ekranı karşınıza geldiğinde Knoppix yazıp ENTER tuşuna basın ve beklemeye başlayın.

4) Ekran karardıktan sonra sol üst köşede Penguen simgesi belirene kadar bekleyin. Simge belirince hemen bu CD’yi çıkarıp CHIP Knoppix CD’sini takın. Bu işlemi olabildiğince seri yapmanız gerekecektir. Artık Knoppix’i kullanabilirsiniz.

CD yazıcısı olmayan okuyucularımız ise aynı işlem için gelecek ay vereceğimiz CD’yi kullanabilirler. Bu konuda sorun yaşayan tüm okuyucularımızdan özür dileriz.

Bilgi:

(CHIP)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

Her defasında iki CD ilemi uğraşacağız.. çok saçma. gelecek ay verecekleri CD yi bedavamı verecekler, özürle geçiştirilecek şeymi, bu dergiyi insanlar içeriğinin neredeyse tamamı reklam olan sayfaları okusun diye almıyor.. CD için 5.5 YTL veren çok..
    Benzer birşey sp1 ilk çıktığında da yaşanmıştı, kapağında sp1 tr reklamı vardı ama sp1 tr listede yoktu, arayıp sorduğumda Cd içinde bilmem hangi klasör içinde dediler oradaydı gerçekten de kısayolunu vermeye unutmuşlar.. o zamanda kusura bakmayın demişlerdi..
    gelecek ay vereceklermiş... Knoppix dizisi yapsınlar oldu olacak :)
    bazı sistemlerde boot etmiyormuş, hangi bazı sistemlermiş bunuda açıklasınlar bari, ben düzgün boot eden Knoppix 3.7 yi istiyorum.. hatalı olanı kargoyla gönedereceğim yenisini isteyeceğim..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7857

New Icon2

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi trim
    Her defasında iki CD ilemi uğraşacağız.. çok saçma. gelecek ay verecekleri CD yi bedavamı verecekler, özürle geçiştirilecek şeymi, bu dergiyi insanlar içeriğinin neredeyse tamamı reklam olan sayfaları okusun diye almıyor.. CD için 5.5 YTL veren çok..
    Benzer birşey sp1 ilk çıktığında da yaşanmıştı, kapağında sp1 tr reklamı vardı ama sp1 tr listede yoktu, arayıp sorduğumda Cd içinde bilmem hangi klasör içinde dediler oradaydı gerçekten de kısayolunu vermeye unutmuşlar.. o zamanda kusura bakmayın demişlerdi..
    gelecek ay vereceklermiş... Knoppix dizisi yapsınlar oldu olacak :)
    bazı sistemlerde boot etmiyormuş, hangi bazı sistemlermiş bunuda açıklasınlar bari, ben düzgün boot eden Knoppix 3.7 yi istiyorum.. hatalı olanı kargoyla gönedereceğim yenisini isteyeceğim..
    Dostum sakin ol sadece çözüm yolu sunmuşlar bende buraya taşıdım :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

@asi_genc, sağolasın, tepki sana değil üzerine alınma.. sakinim aslında Cd de önemli değil, pc dergi alıyorsunuz 250 sayfa neredeyse tamamı reklam..
    100. sayı dan bir örnek vereceğim Donanım testleri: test edilen donanım sansui free tv bilgisayar donanım ne alaka ise;) chip puanı tam puan 5 üzerinden 5, fiat performans 5 üzerinden 5 tam puan tam puan :) güzelde kaç cıhaz arasında bu testi yaptınız, satalite dergisi böyle bişey yaparken cihazları diziyor test yapıyor sonuçları yayınlıyor.. mademki uydu cihazıda test etme işine soyundunuz, sonraki sayılarınızda neden uydu cihazı testi devamı yok.. alın bir next, suny, kaon humaks vs. vs. ne varsa ülkemizde popüler olan.. test edin sonuçları yazın..
    Bana verilecek en kolay cevabı biliyorum; beğenmiyorsan alma, tamam öyle yaparım.. bu yazıyı bu güne kadar aldıklarım için yazdım..
    iyi günler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7857

New Icon2

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi trim
    @asi_genc, sağolasın, tepki sana değil üzerine alınma.. sakinim aslında Cd de önemli değil, pc dergi alıyorsunuz 250 sayfa neredeyse tamamı reklam..
    100. sayı dan bir örnek vereceğim Donanım testleri: test edilen donanım sansui free tv bilgisayar donanım ne alaka ise;) chip puanı tam puan 5 üzerinden 5, fiat performans 5 üzerinden 5 tam puan tam puan :) güzelde kaç cıhaz arasında bu testi yaptınız, satalite dergisi böyle bişey yaparken cihazları diziyor test yapıyor sonuçları yayınlıyor.. mademki uydu cihazıda test etme işine soyundunuz, sonraki sayılarınızda neden uydu cihazı testi devamı yok.. alın bir next, suny, kaon humaks vs. vs. ne varsa ülkemizde popüler olan.. test edin sonuçları yazın..
    Bana verilecek en kolay cevabı biliyorum; beğenmiyorsan alma, tamam öyle yaparım.. bu yazıyı bu güne kadar aldıklarım için yazdım..
    iyi günler..
    Sayın trim alınmadım yazınızdan sadece latife olsun diye yazmıştım yazınıza gelince söylediklerinize katılmamak elde deyil bende her ay takip eder ve alırdım dergiyi ama bu aralar almıyorum çünkü paramı boşa harcadıgımı his ettim...

Sevgiler.. :love:
    Düzenleyen asi_genc : 09-01-2005 at 13:11

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık