Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Windows XP ve 2000 Açılış Şifresini Unutursanız

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon22 Windows XP ve 2000 Açılış Şifresini Unutursanız

Windows XP ve 2000 Açılış Şifresini Unutursanız

Windows Xp veya 2000 açılış şifresini unutursanız, ya harddiski açılış disketiyle formatlayıp, yeniden işletim sistemini kurmak, ya da harddiski başka bir bilgisayara ikinci harddisk olarak tanıtarak verilerinizi bu bilgisayara kopyalayarak kurtarabilirsiniz. Microsoft şifrenin unutulması halinde veri güvenliği nedeniyle haklı olarak bir çözüm sunmuyor.

adresinden indireceğiniz Offline NT Password & Registry Editör aracı bu sıkıntıdan kurtulmanızı sağlıyor. Bu araç bir açılış Cd si veya disketi üzerinde çalışıyor ve yerel bilgisayar üzerindeki sisteme kayıtlı parolararın bir kaç saniyede yeniden yüklenmesini sağlıyor. Bu sayede windowsun yeniden kurulması, sabit diskin yedeklenmesi derdinden kurtuluyorsunuz.

Hem Fat hem NTFS dosya sistemleri ile çalışıyor. Ayrıca Registeryin derinliklerine kadar bu araçla ulaşabiliyorsunuz.

Programı Cd üzerinden çalıştırmak için "cd040116.zip1" ismindeki ZIP arşivi açıp içindeki ISO imajını herhangi bid CD yazma programıyla boş CD ye yazıyorsunuz.
    Açılış Cd si ile açtıktan sonra metin ekranda bilgisayarı kullanan tüm kullanıcıların isimleri görünecektir.
    Parolasını değiştirmek istediğiniz kullanıcın adını yazın, bir sonrak adımda eski parolayı bir yıldız girerek yeniden yükleyebilirsiniz. Yaptığınız değişikliğin etkili olması için ekran son gelen mesajda "Y" tuşuna basın. Ardından açılış CD sini veya Disketini bilgisayarınızdan çıkarın ve yeniden başlatın. Artık üzerinde değişiklik yaptığınız kullanıcı kullanıcı hesabı için parola istenmeyecektir.Bu kullanıcı için daha sonra denetim masası-kullancı hesaplarından bir bir parola oluşturabilirsiniz.

Bu Program Win Nt 2000 ve XP de verilere izinsiz erişimi de kolaylaştırdığınıdan gizli kalmasını istediğiniz dosyaları ayrıca şifreleyebilirsiniz. Şifrelemek için dosya veya klasöre sağ tuşla tıklayıp özellikleri seçin Gelişmiş düğmesine basın çıkan pencereden veriyi korumak için içeriği şifrele seçeneğini işaretleyin. Bu şekilde şifrelenmiş dosyalar ancak kullanıcın kendi şifresi ile açılmış windows oturumda görünecektir.Bu nedenle yukarıdaki bahsedilen Araçla şifre sıfırlanırsa bile bu dosyalara erişilemeyecektir.

kaynak bilgisayardershanesi.com

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Üstad eline sağlık

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    111

sp2 de calısıyormu.....
    Düzenleyen t_s : 10-12-2004 at 19:37

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon3

Service Pack 1 veya 2 olmuş veya olmamış fark etmez yeterki kullandığınız işletim sistemi Windows XP veya Windows 2000 olsun. Saygılarımla..
    Düzenleyen xmuratcetinx : 11-12-2004 at 05:07

Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    28395

ya üstadlar naçizane bi önerim var bilgisayarı güvenli kipte açın, daha sonra kendi hesabınızı değilde orada çıkan diğer hesabı tıklayın. konuk hesabı yada guest yazar... onu açıp denetim masasından kullanıcı hesaplarına gelip kendi hesabını seçin ve parolayı kaldırı tıklatın. ben denedim oldu valla bilmiyorum. bi deneyin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12732

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi xmuratcetinx
    Windows XP ve 2000 Açılış Şifresini Unutursanız

Programı Cd üzerinden çalıştırmak için "cd040116.zip1" ismindeki ZIP arşivi açıp içindeki ISO imajını herhangi bid CD yazma programıyla boş CD ye yazıyorsunuz.
    Açılış Cd si ile açtıktan sonra metin ekranda bilgisayarı kullanan tüm kullanıcıların isimleri görünecektir.
    Parolasını değiştirmek istediğiniz kullanıcın adını yazın, bir sonrak adımda eski parolayı bir yıldız girerek yeniden yükleyebilirsiniz. Yaptığınız değişikliğin etkili olması için ekran son gelen mesajda "Y" tuşuna basın. Ardından açılış CD sini veya Disketini bilgisayarınızdan çıkarın ve yeniden başlatın. Artık üzerinde değişiklik yaptığınız kullanıcı kullanıcı hesabı için parola istenmeyecektir.Bu kullanıcı için daha sonra denetim masası-kullancı hesaplarından bir bir parola oluşturabilirsiniz.
    yukarda açılış CD si dedigin başlangıç disketimi. Ben bilgisayarımda denedim olmadı. Deneyen arkadaşlar biraz daha ayrıntılı yazabilirmi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3457

bravo ii bi konuya değinmişsin bu konuda sıkıntı ceken kardeşlerimiz olabilir

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

*.iso formatında olduğu için direk nero'da açıp cd olarak kaydedeceksiniz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12732

@xmuratcetinx

usta bu işel çalışmıyor. Dedigin gibi yaptım bilgisayar normal açılıyor ve şifre istiyor. Sorun ne olabilir.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Yaw dediğim gibi *.iso dosyasını nero ile kaydedip başlangıç cd'si olarak yaptıktan sonra. Yukarıda da anlatıldığı gibi diğer ayarlarıda yaptıktan sonra çalışıyor. Ben denedim oluyor. Muhakkak bir yerlerde yanlış yapmışsındır...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı