Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Hard Diskim göçtü Acil Yardımmm

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9010

New Icon4 Hard Diskim göçtü Acil Yardımmm

Selam dostlar,
    Hard diskim dediğim gibi göçtü, Samsung 60 Gblık ve ikiye bölünmüş olarak kullanıyordum.
    Şimdi başka bir diske sistem kurdum, biosta görünüyor ama xpde gözükmüyor.
    Yönetimsel Araçlara girip oradan bakıyorum 55 GB tek bölüm ve foratlanmamış olarak gösteriyor, diskin başlangıç bölümünü fln silmiş olabilir miyim, birçok şey denedim çaresiz kaldım. İçindeki veriler çok önemli ve mutlaka formatlamadan ulaşmalıyım. Bir şekilde kurtamam gerekiyor verileri... Görüşlerinizi bekliyorum...

Sevgiler...

Member
    Giriş Tarihi
    31-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    25426

Eğer disikinde teknik bir arıza yoksa (bad sektör gibi), HDD'nizi başak bir bilgisayara second HDD olarak bağlayıp, içindeki bilgileri o bilgisayarın HDD'sine kaydedebilirsin. Böylece bilgilerini kurtarırsın. Diski kendi makinanda formatlayıp, diğer diskteki bilgilerini kendi diskine aktarırısın. En kolay yol bu gibi geliyor bana... Kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1000

sorunlu HDD yi Cd rom yerine bağlamayı dene.

Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14896

Selam dostum sanırım senin şuanki hdd fat32, 60lık disk ntfs olduğu için görmüyorsun ntfs olan bir makinaya ikinci hdd olarak taktığın zaman görürsün. saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    04 Ağrı
    Üye No
    27085

Dostum partition magic ile görmen lazım.Eğer birini ntfs birini fat yaptıysan böyle bir sorun olabilir.Neyse PM halleder formatlamadan istediğin gibi convert yaparsın.Yani NTFS'yi fata fatı ntfs'ye.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

gecmis olsun emoak. yazindan anladigim kadariyla sen baska bir diske xp yukleyip eski diskini ikinci disk olarak sistemine baglamissin. eger xp varsa -ki xp de 55gb olarak gorebiliyorum yazmissin- bunun fat ile ntfs ile ilgisi yok. xp zaten ntfs'i gorur. sorununa ancak recovery programlari derman olabilir. yanlislikla yada diskteki fiziksel bir hata ile partisyonun ucmus gozukuyor. ancak icindeki bilgiler cok onemli ise recovery programlari ile ugrasirken bilgileri komple yok edebilirsin profesyonel bir destek almani oneririm.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı