Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Nerde O Eski Çizgi Filmler

Member
    Giriş Tarihi
    25-07-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    21109

New Icon10 Nerde O Eski Çizgi Filmler

Voltran Su zamanlardaki antin kuntin bilimkurgu cizgi filmlerin babasiydi. Bizleri saf dünyamizdan alip savasci diyarlara götüren ilk cizgi filmdi. Her pazar saat onda baslardi. Hemen kalkar seyrederdik. 5 tane aslan vardi. "Voltran, Voltran, Voltran" deyince koskocaman robot olurdu. Ama bunlar kocaman robotu olusturmadan önce illede tek baslarina savasmaya calisirlardi rakipleriyle. Sonra baktilar olmuyo direkt Voltran olusturulurdu. Madem teknoloji mevcut, bastan olustursaniza sunu karaktersiz herifler. Hepsi birlesiyo ama en son, o en acar olani "Ben de basini olusturacagim" demiyormuydu? Diyordu valla. Hey gidi günner heeey. Voltrancilik oynarkene uurasmazmiydik hep "basini olusturan" olmak icin Aslanlar birlesirken söyledikleri abuk sabuk laflari hatirlatmak isterim: "ic kilic sistemi hazir, dainoten baglantilari acik, infra hücreler tamam, mega iticiler acik.Voltran Voltran Voltran". Yillar ilerleyip de lise siralarinda eski voltran'li günler yadedildiginde mutlaka ayni esprinin "Ben de .. sını olusturacagim" seklinde tekrarlandigini hatirlatmadan gecemeyecegim. Hatta bu düzeysiz abaza esprisine uzun ve abartili bir sekilde gülünmesinin ardindan, "eger olsaydi Voltron'inkinin ne büyüklükte olacaginin" tartismasi olur, olay bir kizin yaklasmasiyla son bulurdu. Vikingler Bu güzeldi. Cocuk acayip akilliydi. Herseyi planliyor salak ebeveynlerini ve kavmini refaha tasiyordu. Fatih Sultan Mehmet gibi gemileri karadan falan yürütüyodu. Ama biz bu fikrin padisahimiza ve bir Türk'e ait oldugunu biliyorduk. Onurlaniyorduk. He-Man Acayip cizgi filmdi canim. He-Man denen yaratik gercek yasaminda Clark Kent misali takilan Edim adinda bir prens oglandir. Saklabani Orko ve kendisi kadar tirsak kaplani Titrek ile beraber Eternia Sarayi'nda gününü gün eder. Ne zamanki ülkede isler ters gider, bir kahramana ihtiyac duyulur, bu Edim; "Abi ben bi sigara alip geliyorum" gibi bahanelerle daglik taslik bir araziye gider, kilicini yukari kaldirir ve su efsanevi cümleyi söyler: "Gölgelerin gücü adina. Güüüc bende artik." Gücün daha önce kimde oldugunu asla söyledigi görülmemistir. Kendisi süper bir savasciya, titrek ise yüzünde maske olan deli bir kaplana dönüsür. Artik Edim, "Hi-Man"; Titrek ise "Atilgan" olmustur. Kaplanda neden maske oldugu sorusuna cevap verebilen bir kisi o dönemde cikmamistir. Ülkedeki huzursuzlugun sebebi mutlaka, illede, herzaman Iskeletor'dur. Cok ünlü bir karakterdir kendileri. Dilimize yerlesmis olan "ibnetor" kelimesinin bile buradan türemis olabilecegi rivayet edilir. He-Man Iskeletor'u her bölümde paso hirpalar, tartaklar. Bir kerecik de o essek gibi kilici kafasini ucurmakta ya da bir tarafina monte etmekte kullanmayi akil edemez. Iskeletor da her bölümde uzaga birakilan kedi gibi maceraya döner. Her bölüm, sonunda Orko'nun cikip; "Bu bölümde tam bir dallama gibi davrandim. Generalin sözünü dinlemedim, basimiz bitten dötümüz sitten kurtulmadi" deyip günah cikarmasi ve mesaj vermesi ile son bulur. Hepimiz nefis bir yarim saat gecirmenin verdigi mutlulukla televizyonun karsisindan ayrilip, odamiza gidip, kapiyi kapatarak elimize bir cetvel alir, yukariya kaldirir ve o özlü sözleri söylerdik. Annemizin cart diye kapiyi acmasi ve "Aman da benim oglum Hiimen olmus" demesiyle kahramanlik karizmasi sifira iner, mal gibi yemege oturmaktan baska caremiz kalmazdi. Seker Kız Ah eski cizgi filmlerden Seker Kiz Kendi'yi hatirlayan yok mu? Hani kimsesizdi de evlat edinildigi evde gayda calip etek giyen Antoni'ye as****. Sonra Antoni ölmüstü, nasil aglamistik... Bi de güzel jenerik sarkisi vardi: Hotenbaytaruaraisüti - hüritti küritti raisüti - vatasiva vatasiva kendi. Yakari Amanin ne idi o ole yaa!! Siyu kabilesinden oldugunu sandigim bir veled, kendi köyünde ne oldugunu degil cocuk halimle simdi bile anlayamadigim abuk bir olaydan daglara ovalara cikar hayvanlar alemi ile, at, kus, kartal neyim ve tüm börtü böcek ile sohbet ederdi. Asil önemli olan oradan bir ders mutlaka cikardi. Yahu bir kartala neden bilmem birsey soruyor ve kartal; "kuriku kukiruku kukkuriku" türünden laf ediyor ve sonuc toplumsal birkural cikiyodu. Yakari hayvanlarin dilinden anlayabilen ermis bir kizilderili sopari idi. Bu Yakari'nin bir de ati vardi. Fakat atin kisneme seslerini bizim seslendirmecilerden biri "Aaaiiii, Aaaiiii" seklinde yapiyordu ki, beni en cok sevindiren bölüm bu idi! Ne dedigini anlamak mümkün degildi. Bir tek cümlelerin sonunda Yakari adi gecerdi. O zaman anlardik. Bi de garip bi cingili vardi. "...tendu yakari" diye biterdi. Uykudan Önce'nin sonunda cikardi. Bi kizilderili cocukcagizdi, atinin kisnemelerini tercume ederdi falan. Bi de bi kiz arkadasi vardi. Ortada konu falan da yoktu iyi mi!! Tam Uykudan Önce yani!

Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    41960

voltran dedin beni bitirdin kardeş şimdi oynasa yine izlerim akşam tvde bir program vardı garip ama gerçekti galiba üç adam iki milyon dolar harcayıp voltranın aslanlarından birini yapmışlar arabaları parçalıyorlardı

Member
    Giriş Tarihi
    25-07-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    21109

waaay be süfermiş.. keşke ben de izleseydim. insan önceden haber werir bööle şeyleri ya...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2906

HE- MAN i hatırlayan var mı?

gölgelerin gücü adına derdi..

Member
    Giriş Tarihi
    25-07-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    21109

olmaz mı yaaa ayıbsın!! bak ne yazıo yukarda

Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    41960

evet heman da iyiydi neydi onun kaplanı titrek ti galiba (atılgan)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı