Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Norton Antivirüs 2004

Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    39122

Norton Antivirüs 2004 e-mail sorunu

Arkadaşlar benim sorunum şu bilgisayarımda Norton 2004 yüklü ve en son güncelleme yapılmış. Outlook expreste kullandığım 3 emil hesabım düne kadar hiç sorunsuz çalışıyordu. Dün mail heaplarımla mail alamaz ve gönderemez oldum. Başta mail serverda sorun var diye düşündüm önemsemedim. Ancak sorun ondan değilmiş. İlk kontrollerim güncelleme tarihine ve virüs olup olmadığına baktım. Daha sonraki denemeler sonunda antivirüsteki email protecti (incoming ve out going) kapattığımda mail hesapları normale dönüyor ama bu bir risk. Daha sonra incoming gelen mail ile ilgili proteci açtım mail alış verişinde sorun yok. Outgoingi etkin yapınca alış-veriş kesiliyor sebebi ne olabilir? Daha sonra bu konumda mail alırkende sık olmamakla birlikte bazen serverla bağlantı hataları oluşuyor. Ancak mail serverla ilgili hiçbir sorun yok buna eminim proteci kapattığımda saatlerce sorunsuz çalışıyor. Norton uninstall edip kurdum sorun değişmedi.
    Tavsiye edecek arkadaşlar lütfen format filan demeyin imkansız.
    Düzenleyen cenkeri : 10-12-2004 at 04:14

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

norton ile beraber kullandığın bir firewall programı varmı ?

Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    39122

Yine symantec ürübü olan Symantec İnternet Securty kullanıyorum. Şüphelerimin arasında oda vardı. Ancak göndermediği zaman kaldırdım ve yeniden başlattım ancak düzelmedi. Kilit nokta şu gelen mail proteci açıkken sorun yok ama giden mail porteci açıldığında hem alış hem gönderiş kesiliyor. Bu şekilde kullanım engel teşkil etmyor. Sorun şu gelen protec etkinkende 2-3 saatte bir aynı şekilde alışveriş kesiliyor makineyi yeniden başlatınca düzeliyor. Gerçekten çok garip bir sorun hiç gönderme-alma olmasa anlayacağım ama tam sorun çözüldü derken aynı şeyler tekrar ediyor. Registerden bile antivirüsü sildim sorun aynı.
    Düzenleyen cenkeri : 11-12-2004 at 00:03

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı