Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: ağdan ip adresi alamıyorum...

Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2004
    Üye No
    39285

New Icon4 ağdan ip adresi alamıyorum...

kullandığımız ağ adsl ile internete bağlı,
    adsl modemede hub bağlı.
    huba yeni bilgisayar taktım, yeni bilgisayar interneti görmüyor.
    bağlantıyı onar diyorum ağdan ip almaya çalışıyor
    3-4 dakika işlem yapıyor ama ip alamıyor.
    yardım eden olursa sevinirm.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

İlk önce kullandığınız ağdaki bilgisayarlar ip'yi otomatik alarak mı internete çıkıyor, yoksa girmiş olduğunuz ip'lerle mi?.. Yeni bağlamış olduğunuz bilgisayar ağı görüyorda internete çıkamıyor mu, yoksa ağıda görmüyor mu? Yeni yapmış olduğunuz utp kabloyu başka bir bilgisayara taktığınızda internete çıkabiliyor mu? İnternete çıkan bir bilgisayarın kablosunu yeni bağladığınız bilgisayara bağladığınızda internete giriyor mu? Yeni bağladığınız bilgisayarın utp kablosunu hup üzerindeki taktığınız yerin üstündeki ışık yanıyormu (yeşil, kırmızı veya yanmıyor) ? Kabloda kopukluk olabilir? Ethernet kartında veya sürücülerinde problem olabilir? Utp kabloyu hub'ın up link girişine takmış olabilirsiniz. Bu sorulara bakıp tektek denediğiniz zaman sorununuz düzelecektir. Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    57 Sinop
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    27087

Sn ; xmuratcetinx
    Benim de benzer sorunum var.
    Uzun süredir ZoomX4 modemi 5 arkadaş paylaşıyoruz: Şöyleki Modem bende haliyle power a takılı ve ışığı yanıyor,diğer bilgisayarların ethernet kartlarından gelen kablolar modeme bağlı olan swich e takılı. Bağlı arkadaşların veri alışverişleri yanıp sönme şekliyle izlenebiliyor idi.Benim makinamda ethernet kartı olmadığından ben de modemden usb ile internete bağlanıyor idim.Dediğim gibi bu uzun süre devam etti. Ancak bir gün arkadaşlar internete giremediklerini söylediler. Çoğu zaman yaptığım gibi power kablosunu çekerek makinayı swich i soğuttum. Jack girişlerini kontrol ettim. Modemi de bu arada kapattım ve dinlendirdim.Genelde ayda veya iki ayda bir bunları zaten yapıyordum. Ancak bu sefer internet dönmedi.Gerçekten de swich de bağlantı sadece bir kişi gözüküyor onun da ışığı yanıp sönmüyor. Ancak ben usb den bağlandığım için ben de sorun yok .Benim bağlantım devam ediyor.Geriye swich bozuldu ihtimali kaldı.Onun yenisini getirip taktım ancak sorun çözülmedi. Kendime de ethernet kartı aldım, diğerleri gibi bağlanıp denemek için. Ancak usb bağlantım devam ettiği halde ethernet bağlantım olmadı. Ethernet kartımdan çıkan jack ı swich i aradan çıkartarak doğrudan modeme taktım nafile. Bu ağ bağlantısına baktığımda 'sınırlı bağlantı veya yok' diyor. Güvenlik sınırını da (Win XP SP2) kaldırdım öyle denedim sonuç gene olumsuz. Bağlantı üzerinde sağ tıklayıp onar dedim gene olmadı.Bağlantı sihirbazı nı da denedim olumsuz.Diğer makinalar swich marifetiyle benim makinamdan bağımsız bağlandıklarından ve yaklaşık bir yıldır bu şekilde bağlantı olduğundan o makinalardan kaynaklanan bir problem düşünemiyorum. Bir de herkes aynı anda koptu.Yani başım belada, diğer bir deyimle bu ay 49 milyonu tek başıma ödemek zorunda kalabilirim.( Biraz uzun oldu di mi?)
    Soru ; başkaca ne yapabilirim? Sevgiler...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon3

Bu şekilde sorulara inanın görmeden bu şekilde cevap vermek gerçekten çok zor. Şayet swich kullanıyorsanız bağlantı şekillerine . Kablo bağlantıları ve paylaşıma : . Modeminizin Usb ve Ethernet üstünden kurulumuna : burdaki adrelerden bir bakın ve deneyin. Bunların dışında yine olumsuz cevap alıyorsanız. Yine buraya yazın size yardımcı olmaya çalışalım...
    Düzenleyen xmuratcetinx : 09-12-2004 at 23:52

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2008
    Mekan
    57 Sinop
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    466151

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ihsaniye Mesajı Göster
    Sn ; xmuratcetinx
    Benim de benzer sorunum var.
    Uzun süredir ZoomX4 modemi 5 arkadaş paylaşıyoruz: Şöyleki Modem bende haliyle power a takılı ve ışığı yanıyor,diğer bilgisayarların ethernet kartlarından gelen kablolar modeme bağlı olan swich e takılı. Bağlı arkadaşların veri alışverişleri yanıp sönme şekliyle izlenebiliyor idi.Benim makinamda ethernet kartı olmadığından ben de modemden usb ile internete bağlanıyor idim.Dediğim gibi bu uzun süre devam etti. Ancak bir gün arkadaşlar internete giremediklerini söylediler. Çoğu zaman yaptığım gibi power kablosunu çekerek makinayı swich i soğuttum. Jack girişlerini kontrol ettim. Modemi de bu arada kapattım ve dinlendirdim.Genelde ayda veya iki ayda bir bunları zaten yapıyordum. Ancak bu sefer internet dönmedi.Gerçekten de swich de bağlantı sadece bir kişi gözüküyor onun da ışığı yanıp sönmüyor. Ancak ben usb den bağlandığım için ben de sorun yok .Benim bağlantım devam ediyor.Geriye swich bozuldu ihtimali kaldı.Onun yenisini getirip taktım ancak sorun çözülmedi. Kendime de ethernet kartı aldım, diğerleri gibi bağlanıp denemek için. Ancak usb bağlantım devam ettiği halde ethernet bağlantım olmadı. Ethernet kartımdan çıkan jack ı swich i aradan çıkartarak doğrudan modeme taktım nafile. Bu ağ bağlantısına baktığımda 'sınırlı bağlantı veya yok' diyor. Güvenlik sınırını da (Win XP SP2) kaldırdım öyle denedim sonuç gene olumsuz. Bağlantı üzerinde sağ tıklayıp onar dedim gene olmadı.Bağlantı sihirbazı nı da denedim olumsuz.Diğer makinalar swich marifetiyle benim makinamdan bağımsız bağlandıklarından ve yaklaşık bir yıldır bu şekilde bağlantı olduğundan o makinalardan kaynaklanan bir problem düşünemiyorum. Bir de herkes aynı anda koptu.Yani başım belada, diğer bir deyimle bu ay 49 milyonu tek başıma ödemek zorunda kalabilirim.( Biraz uzun oldu di mi?)
    Soru ; başkaca ne yapabilirim? Sevgiler...
    Merhaba;

Sorun sanırım sizde değil eğer imkanınız varsa karşıki tarafın bilgisyarına bakın ve ağ bağlantılarıma sag tıklayıp> özelliker>yerel ağ bağlantısı cift tıklayın> ve ip adreslerine bakın ve bilgi verin..

şimdi benimde böyle bir sorunum var bilgisayarım ip almıyor yani alıyor ama gitmesi gereken ip değil elle verilsede kabul etmiyor.. 169 lu bir adrese gidiyor.. bu şunu gösteriyor ethernet kartına reset cekilmesi gerekiyor ama bu nasıl yapılıyor bilmiyorum.. bunu öğrenmek gerek..

saygılarımla iyi günler...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Sayın sezgin57,

5 yıl önce sorulmuş bir soruya yanıt vermişsiniz. :)

Ağlarla ilgili konularınızı lütfen aşağıdaki linkde açınız:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı