Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: astradan thora geçeyimmi

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3499

astradan thora geçeyimmi

hispasata dönük 170cm. mega antenimi (0.4 sharp lnb) 3 gün önce astra uydusuna çevirdim.hispasatta yterli verimi alamamıştım. yanisadece belirli saatlerde geliyordu.şimdi astara da 380 kanal alıyorum. çok az kanalda kırılma oluyor belirli saatlerde yani performans iyi sayılır.ama öyle güzel açılan kanal az.bunun için thor uydusunu düşündüm.ama onada 200cm. gerekli deniyor.
    benim sorum şu yer gaziantep astra dan aldığım performans iyi sayılır acaba thora çevirsem yeterli bir verim alabilirmiyim.yoksa hispayamı dönsem.
    ne dersiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    7597

thor için gaziantepten 170cm yeterli olmaz...yani nordic beamler için....

geriye kalan kanalların bir kısmını alırsın(70-80kanal) fakat asıl kaliteli yayınlar olan nordic beam leri alamazsın...thor nordic beam için ordan 2.20 ve üstü çanak gerekir....

bence 170cm ile thora çevirmeyi düşünmeyin...

ayrıca 170cm ile ordan 380 kanal normal astra için...

hispasat a devam edin derim ben....

sevgiler...

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3499

tsk cevap için ozzy

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9982

Cool selam

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi santanamera
    hispasata dönük 170cm. mega antenimi (0.4 sharp lnb) 3 gün önce astra uydusuna çevirdim.hispasatta yterli verimi alamamıştım. yanisadece belirli saatlerde geliyordu.şimdi astara da 380 kanal alıyorum. çok az kanalda kırılma oluyor belirli saatlerde yani performans iyi sayılır.ama öyle güzel açılan kanal az.bunun için thor uydusunu düşündüm.ama onada 200cm. gerekli deniyor.
    benim sorum şu yer gaziantep astra dan aldığım performans iyi sayılır acaba thora çevirsem yeterli bir verim alabilirmiyim.yoksa hispayamı dönsem.
    ne dersiniz.
    evet erkadaşım ustamın dediği gibi bence değmez zaten bu conaxlarda kabak tadı vermeye başladı 3 haftadır doğru dürüst izleyemiyoruz bence hipsadaki yayınlar daha kaliteli :smiles24:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı