Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: diseqc 1.2 acilyardim

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-08-2004
    Üye No
    23886

diseqc 1.2 acilyardim

ben motoru kurdum motoru ceviriyorumda ama bi sorun var uydu hotbir di görüyorsa türksata çevirdigimde türk satı görmüyor ben uyduyu hangi frekansta ayarlamam lazımki hem hotbirdi hem türk satı beraber izleyim simdiden tsklr

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-08-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    25188

Arkadşım ilk öce forumda arama yapsaydın ben dahil bir çok arkadaşımız bu konuda topic açmış durumda bn bu sorunu bir türlü çözemedim umarım sen çözersin.

New Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    28648

dostum bu aleti aldımyakında kurucam
    ama
    şunu iii biliyorum
    montaj borusu disec vb benzeri cihazları takarken terazikullanman lazım çünkü uyduklarsıralı az carpraz olsan atlar gecer.şimdilik bu kadar kurunca yazabilirim

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2004
    Mekan
    77 Yalova
    Üye No
    37556

diseq motor kullandiktan sonra.birgun beklemekten sıkılacak.sabit canak kullanacaksınız.elimdeki diseq motoru kurdugum gunu hatırlıyorumda.felaket ruzgar vardı.suan takılı ama kullanmıyorum. bence sabiti deneyin

Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2004
    Mekan
    32 Isparta
    Üye No
    11245

arkadaşım ben disecq motor kullanıyorum ve 12 uydu alıyorum önce canagı iyi kurman gerekiyor çanak diregi 90 derce olacak su terazisiyle konturoled ve motorun kalkışını türksatdan al uyduları buldukca pozisyonu teker teker hafızaya almalısın ki bir uydudan
    diğer bir uyduya gectiginde uydu pozisyonları bozulmasın sanırım senin sorunun bu pozisyonları kaydetmiyorsun

Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2004
    Mekan
    32 Isparta
    Üye No
    11245

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi obex
    diseq motor kullandiktan sonra.birgun beklemekten sıkılacak.sabit canak kullanacaksınız.elimdeki diseq motoru kurdugum gunu hatırlıyorumda.felaket ruzgar vardı.suan takılı ama kullanmıyorum. bence sabiti deneyin
    arkadadaşım sanırsam senin motorda bir proplem var bende kullanıyorum
    motorlu canak ve turksatdan başlayıp tahora gidişi 1 dakika almıyor bile bu arada konum dolayısıyla hispa bende yok

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-08-2004
    Üye No
    23886

evet kayıt yapamıyorum nasılkayıt yapacam anlatırmısın

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    552

arkadaşım sky kullanıyorsan diseq exe programında store kısmına ayarladıktan sonra tıkla yok recevıer kullanıyorsan ayarlar bölümünde diseq seçtikten sonra sistem özellikleri başlığının başında uydu sıra noı çıkar hemen hemen her makinada var bu numaraları her uydunun farklı olacak şekilde ayarla ve daha sonra kaydet örneğin aynı numaraya hem turksat hemde hotbird ü kaydedersen en son kaydettiğin pozisyona gider diğer uyduyu bulamazsın

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı