Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Doktor'a

Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    33673

Doktor'a

[I]ALINTI- Doktordan
    350 dolarlık bilgisayarla kayıt işini yapan bir alet kurarım internete de girer. 1000 dolar ile her işi yapacağım bilgisayarı kurarım. 2500 dolara super bilgisayar kurarım. 3d boyutlu projeleri yaparım. Anlatabildim mi?

reder madem bu kadar biliyorsun....ne diye aslında 350 dolara malolan bilgisayarın 1000 dolara normalini superini 2500 dolara kuruyorsun??.....

umarın sen benzin istasyonundada ne diye aynı benzini oktanı fazla diye pahalı satıyorsun diye sormuşundur o zamanda sana kimse SANANE bak normali var ondan al dememiştir..bunları belki normal biri yazsaydı izahat verirdim..ama kalkıp kendin sonuçta bir bilgisayar olan bu cihaza geldimi başkalarınada olmayanı talep ediyorsun...

anlat bakalım neden kendin 350 DOLARA sadece 500 dolar ekleyerek değilde 2150 dolara ekleyip süper kuruyorsun??.....bu kazıklanmakmı oluyor...o zaman kusura bakma kazıkçı senmi oluyorsun??işte buda aynı.......bilgisayar bir terim uydu alıcısıda...aynı 20 milyar ve 700. milyarlık araba gibi...neyi istresen seçersin ama kimseye niye bu kadar diye soramazsın...hiçbir alanda yoksa sana soralar ne diye her bilgisayarın fiatı farklı diye anlatamazsın..[/I]--------------------------------------------------------------------------
    Bana karşı bir konuşma yaptığın için cevap hakkımın olduğuna inanarak burda cevabımı yazıyorum.
    Herkesin konuşma özgürlüğü vardır. Oh lafımı ettim. Konuyuda kapattım tamamdır mı diyorsun.

Neden bu kadar korktunuz. Ben dediklerimi tekrar yazayım sana istersen çünkü anlama yetiniz gelişmemiş. Ben bilgisayar satıcısı değilim. İnsanlara bilgisayar kurup satmıyorum. 350 dolarlık bir bilgisayar uydu vericisinden kayıt yapıcak teknoloji sahip olduğunu söyledim. 2500 dolarlık bilgisayarla bunun lcd ekranı dahil 3d projelerimi yapabileceğim bir makine olacak dedim. (şuan 1250 dolarlık makineyle çalışıyorum)

200 dolarlık aletin içine hardisk koyunca nasıl 750-900 dolara satarsınız dedim.
    Ben endüstri ürünleri tasarımcısıyım. Siz işin teknik işiyle uğraşırken sonuçta görünüşünden kullanım kolaylığına kadar ürünlerin tasarımları belirleyen benim meslektaşlarım.

Yani bu aletin içine hardisk koyunca birazda yazılım değişikli sonucta 65 dolar değil 100 dolar masraf yapılsın. 350 dolar yapar. Dedim.

Artı gelecekte zaten insanların kullandığı aletin bilgisayarın şuan sağladığı koşulları sağlayan telefon görüşmesinden internete ve yayın izlemeye hepsi tek bir aletin yapacağını anlattım. Bu da günümüzdeki bilgisayarın kabuğu değiştirilmiş bir ürün olacak. Ve insanlar için yaygın hale gelecek dedim.

NExt kullanıcısı olduğumu Next kullanmaktan memnun olduğumu Ama böyle bir alet çıkartıcaksanız. Diğer firmaların yaptığını yapmayarak(öyle beklerdim.) "Bak bu yazılım desteği bu kart ile bide hardisk ekledim. 100 dolar masraf yaptım. Ama bu aleti kayıt özellikli diye 750-1000 dolara satarız.(200 dolarlık aleti) Hatta biz 750 yapalım. nasılsa rakipler 900-1000 dolar kesin satarız. "
    Düşüncesi ile bir yere varılmayacağını anlatmak istedim.
    Ayrıca kullanıcılarıda bilinçlendirmek istedimki. İşe de yaradı. Hangi formatta kayıt yapacağı merak edenler oldu. Halbuki bunları arşivlemek için gene bir bilgisayar almak zorunda oldukları halde. Siz buna bide dvd -wrt ekleyin. işlemcisinide güçlü kılın. Bide kolay kullanım için kumanda yerine bir klavye bide mouse bi dakika bu bilgisayar oldu. O zaman ne gerek var buna:)
    Yani demek istediğim . 350 dolardan fazla etmez . Bir endüstri tasarımcısı olarak şahsi görüşüm.
    Piyasa böyledir. Piyasa zaten bi telefonu 1 milyarın üzerinde satıyor. (bakınız motorollaya sonra bi anda aynı telefonu 350 milyona kadar iniyor mpx 200 modeli) A zararına mı satıyorlar hayır. Kullanıcıyı next olarak siz koruyun görelim. Gurur duyalım. Kullanıcıların Cümlelerine lafı soktum oh iyi oldu Şimdi konuyuda kapatırım . Gık çıkartamaz demekle olmaz

Sevgi saygı ve dürüstlükle kalın. İyi çalışmalar....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1263

Biraz rahatlamışındır herhalde.. Forumdan atılınca da iyice kendine gelirsin...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Üye No
    14

kişiye özel konu açamayın

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız