Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Bıktım Su Spy lardan Lütfen Yardım

Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6377

Angry Bıktım Su Spy lardan Lütfen Yardım

Arkadaşlar bu iş yüzünden artık kafayı yiycem! Ne anti virüs programları nede anti spy lar hiçbirşey işe yaramıyor! Akşam internete bağlandım ve sonra bağlantı kendi kendine kesilip numara çevirmeye başladı!! :smiles13: fıtık oldum!! hemen bilgisayarı kapadım ama artık internete girmeye korkar oldum! lütfen bir çözüm söyleyin!!! :help1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    ***** içerikli sitelerden ve ***** sayfalarından uzak durmanızı tavsiye edeceğim çünkü şuanki yaşadığınız sorun DIALER dır bu virüsten ziyade bilgisayarınıza sizin onayınız ile yüklenir ve aktif olur..
    saygılar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    28033

dial-up bağlantı ise faturana yansır. ADSL de bağlantı yapmıyor ama bilgisayarı da çalıştırmıyor. en iyisi format atmak.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aliozde
    Arkadaşlar bu iş yüzünden artık kafayı yiycem! Ne anti virüs programları nede anti spy lar hiçbirşey işe yaramıyor! Akşam internete bağlandım ve sonra bağlantı kendi kendine kesilip numara çevirmeye başladı!! :smiles13: fıtık oldum!! hemen bilgisayarı kapadım ama artık internete girmeye korkar oldum! lütfen bir çözüm söyleyin!!! :help1:
    * İlk başta kullanmış olduğun virüs programını güncelle ve sistemini tarattır.

* Ad-Aware : , Spybot Search Destroy : programları sırası ile çalıştır, güncellemelerini yap ve sistemini tarattır.

* Yaklaşık 1 yıldan beri dial-up internet kullanıcılarının başını ağrıtan en büyük sorunlar arasında geliyor dialer programlar. Dialer'lı programları etkisiz hale getirerek ay sonunda gelecek milyarlarca faturadan sizi korumuş oluyor. Anti-Dialer kategorisinde işe yarayan ve etkili bir koruma sağlayan YAW adlı bu Almanca yazılım yaklaşık 80.000 dialer programını tanıyor ve bugüne kadar YAW'dan kurtulmayı başarmış bir dialer yok. Program tıpkı bir virüs tarayıcısı gibi çalışıyor. YAW windows açılışında otomatik olarak yükleniyor ve bir dosya altında tüm dialer'ların karakteristik özelliklerini buluyor. Araç ayrıca bir buluşsal (heuristic) tarama algoritmasına da sahip olup bu özelliği ile potansiyel dialer programlarını spesifik özelliklerinden tanıyabiliyor.

* Ve son olarakta bilgisayarına solucancıklar girmiş mi bakalım (Kesinliklede firewall kullan). Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6377

tavsiyelere tesekkür ederim murat çetin! Programları indirip kuracağım! Bu arada ustura arkadaşım ***** siteler dışında birçok sitede de var malesef bu sorun!! Çünkü hiç ***** sitelerle işim olmuyor. Fakat bazı sitelerin sponsorlarından bulaştığı kanısındayım. Ayrıca hiçbir soru vb... bişey sormadan bağlantıyı kesip başka bir bağlantı yapıyorlar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    dial-up bağlantı ile internete çıkanların mutlaka yurtdışı aramalar için hatlarını kapattırmaları lazım yoksa çok feci durumlar ortaya çıkıyor duyduğum kadarı ile 7 milyara kadar telefon faturası çıkanlar var şahsen tanıdığım bir arkadaşa 1.5 milyar gelmiş isyan ediyordu 1 sene önce...
    saygılar..

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    46203

CWShredder diye bir program kullanıyorum google da arayıp bulursun bide onu dene ustura'nın uyarısına kulak ver milletlerarasını kapattır.antivirüs programını güncelle bide XP kullanıyorsan mutlaka SP-2!yi yükle windowsu sürekli güncel tut.kolay gelsin

Junior Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    50355

Spybot search&destroyu kullan.Birde firewall olarak zone alarm.Ben dial up kullanırken bunları kullanıyodum hiç bişey olmuyodu.

Ama ayrıyetten yinede tel hattını yurtdışına kapatmak lazım.

YADA ADSL'E GEÇMEK :smiles17:
    Düzenleyen PHRoZeN : 09-12-2004 at 21:58

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık