Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Allahaşkına nedir bu KGS

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9157

New Icon6 Allahaşkına nedir bu KGS

Dostlar kafama takıldı gitmedi. Yurtdışından gelen cihaz kolilerinde en basitinden PC kasalarının üzerinde örneğin 7.5 KGS yazıyor. Bunu ilk başta KiloGramS olarak algılıyordum. Ama bu imkansız kasa 2 kg civarında.Aynı şekilde yurtdışından getirttiğimiz cihazlarda da alakasız rakamlar var. Yani bu kilo değilse nedir ne değildir. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? :smiles7:

Junior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49675

valla kusura bakma senin sorduğuna cevap veremeyeceğim ama yazını okuyunca benimde aklıma bisey geldi ben de hep hesap makinaları üzerindeki "MU" tusunun ne ise yaradığını merak etmisimdir ama bulamadım şimdiye kadar ;bilen bi insan evladı çıkmadı henüz çok meraklı birine benziyorsun belki sen benim derdime derman olabilirsin :)

Vip
    Giriş Tarihi
    07-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    13315

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ispirto
    Dostlar kafama takıldı gitmedi. Yurtdışından gelen cihaz kolilerinde en basitinden PC kasalarının üzerinde örneğin 7.5 KGS yazıyor. Bunu ilk başta KiloGramS olarak algılıyordum. Ama bu imkansız kasa 2 kg civarında.Aynı şekilde yurtdışından getirttiğimiz cihazlarda da alakasız rakamlar var. Yani bu kilo değilse nedir ne değildir. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? :smiles7:
    Kilogramın ingilizcede yazılımı ( çoğul olarak 1 den fazla olduğu zaman kullanılır)
    lbs, kgs.... gibi 1 kg 2 kgs 3 kgs vs.

Vip
    Giriş Tarihi
    07-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    13315

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi elmadağ'lı
    valla kusura bakma senin sorduğuna cevap veremeyeceğim ama yazını okuyunca benimde aklıma bisey geldi ben de hep hesap makinaları üzerindeki "MU" tusunun ne ise yaradığını merak etmisimdir ama bulamadım şimdiye kadar ;bilen bi insan evladı çıkmadı henüz çok meraklı birine benziyorsun belki sen benim derdime derman olabilirsin :)
    MU (Multiple Use)
    Ticari hesaplamalarda zaman kazanmak ve işlemi kolaylaştırmak için kullanılır.
    Kar marjı,maliyet,artış ve yüzdedeki değişimlerde vs.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2005
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    80402

KGS nedir

Arkadaslar KGS kısaca kanal günceleme demektir. Yani yeni bir kanal uyduya eklendi siz eski uydularda bunu tarayıp ancak bukabilirsiniz. Oysa KGS li uydu alıcılarında buna gerek olmadan kendisi otomatik ekler sizin haberiniz olmadan
    yardımcı olabildim ise ne mutlu bana selanlar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı