Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: usb modem yardim

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1589

usb modem yardim

Prestige 630-c1 usb adsl modem bilgisayari kapatip tekrar açtığımda sürücüleri yok oluyor ve her seferinde tekrar yeniden yüklemek zorunda kaliyorum, bu sefer deneme yanılma yoluyla bilgisayari açtığımda modemin arkasindeki usb fişi çikarip taktığımda tak diye hemen geliyor buşekli keşfetim güzel bir sorun yok yanlız her gün fişi çikar tak bu seferde donanımsal bir arızaya sebeb olmadan sizden yardim istiyorum. winxp+sp2+güncel size

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Bu sorun genelde anakartınızın güncel chipset driver'ını yüklemediğiniz veya güç kaynağınızın bilgisayarı tam olarak beslemediği için ortaya çıkar. Aşağıdaki adımları izleyin...

* Sisteminizden modem'inizin driver'ını kaldırınız.

* Modemi bilgisayarınızdan çıkarınız.

* Anakartınızın Chipset driver'ını yükleyin.

* Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra modeminizin driver'ını yediden kurun.

* Bilgisayarınızı kapatıp. Modeminizi takın.

* Sisteminiz açıldığıdığında modeminizi tanıdığı ve bir dahaki açılışlarda bu sorunun kalktığını göreceksiniz.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8726

arkadaşım acaba senin işletim sisteminde deepfreze gibi koruma programı yüklü olmasın belkide sebebi koruma vardır

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1589

arkadaslar tesekür benim güç kaynagimda bir problem yok yanliz anakartin sürücülerinde olabilir benim sistem 99 aldigim bir sisitemdir bu güne kadar belki yüzlerce defa format çekip yeniden yükleme yapmisim bu arada hiç anakart sürücüleri yüklemem gerekmedi yanliz xmuratçetinx arkadasin tavsiyesi üzerine yüklemeye çalistim malesef winxp bunu kabul etnedi win95-98 için yüklüyebilirsin diye bir uyari aldim bende interenete aramadigim site kalmadi bu arda benim ana kart ms-6154 zx cipsetli bir anakart tir.arakadaslarin dedigi gibi bencede anakart ve usb sürücüleri mutlaka yüklenmelidir. aragadaslarin fikirlerini bekliyorum saygilarimle

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Anakartın INTEL(R) 440ZX chipseti destekliyor yüklemesi lazım sana direk download adresini veriyorum : Intel 6.2.1.1001pv pour W98SE/ME/W2k/XP/Server :

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1589

XMURATÇETİNX ilgine teşekür verdiğin adresteki driveri indirdim kurmaya çalıştım "geçerli işletimsistemi sisteminizdeki intel yonga seti aygıtlarını destekliyor INF günceleştirilmesi gerekmiyor" bir uyarı verip yüklenmiyor yukarda yazdığım gibi 1999 dan beri bu sürücü için hiç bir günceleştime yapamadım. senin yardımına ihtiyacım var ben anakartımın ayrıntıları:Micro-Star 6154 v1.0 intel 440XZ cipstli socket 370 celeron433 intel iyi akşamlar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon3

Kullandığınız işletim sistemi nedir?..

Socket 370 (Intel PIII) destekli işimiz biraz zor. Bunlar genel usb 1.0 veya 1.1 desteklerler...

Ana kartın bios'unu update etmeyi deneyelim... adresinden BIOS Type : Award® BIOS kısmından w6154v10.exe dosyasını bilgisayarına çek... Burda nasıl update edeceğin yazıyor : . Şayet ingilizcen iyi değilse ben nasıl güncelleyeceğinizi resimli olarak anlatan bir konu açmıştım oraya bakın : . Bios olayını hallettikten sonra windows güncellemesi yapalım çünkü usb 1.0 1.1 ler pach'lar var bundan sonra böyle problemler genelde kalkıyor veya adresinden otomatik update'i çalıştırın ve bütün güncelleştirmeleri yükleyin Başlat >> Windows Update kısmından da girebilirsiniz. Saygılarımla...
    Düzenleyen xmuratcetinx : 09-12-2004 at 23:33

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1589

winxp+sp2+güncel

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Yukarda bahsettiğim gibi bios'u update edin ama bu özelliklerdeki makinaza xp yükleyerek hem kendinize hem makinanıza eziyet ederseniz. Benim tercihim Win98 kurmanızdır. Bu arada bazen Service Pack 2 de bu proglemlere sabebiyet verir haberiniz olsun...

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1589

winxp çıkalı bu güne kadar kulanıyorum 98 daha hızlı çalıştı.winxp sp2 siz de denedim ayni sorunu yaşadım. ya bir şey daha soracam ana kart üreticileri yazılım olarak kaç yıl destek veriyorlar ya bu anakarta ait sürücüleri bulma ihtimalim hiç yokmu. sizleride yordum teşekürler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

Senin kullanmış olduğun anakartına 1999 kadar destek vermişler ;) Ben sana verdim ama devamlı güncelledikleri için arada senin chipsetin xp de güncel olduğu için ekleyemiyorsun ama win98de Intel Chipset Software Installation Utility ve IntelR Application Accelerator kullanabilirsin. Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1589

arakadaşlar ilginize teşekür, diyelim anakart sürücüleri yüklemeden, usb için biosta sizlerin bildiği bir ayar veya bildiğiniz bir adresten usb patch indirerek düzeltemezmiyiz birde bios güncelersem düzeleceğine inaniyorum. bunu hiç yapmamışım dos konusunda oldukça bilgisizim bu riske şu an için girmek istemiyorum.saygılarımla

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon3

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hssahin
    arakadaşlar ilginize teşekür, diyelim anakart sürücüleri yüklemeden, usb için biosta sizlerin bildiği bir ayar veya bildiğiniz bir adresten usb patch indirerek düzeltemezmiyiz birde bios güncelersem düzeleceğine inaniyorum. bunu hiç yapmamışım dos konusunda oldukça bilgisizim bu riske şu an için girmek istemiyorum.saygılarımla
    Ana kartın bios'unu update etmeyi deneyelim... adresinden BIOS Type : Award® BIOS kısmından w6154v10.exe dosyasını bilgisayarına çek... Burda nasıl update edeceğin yazıyor : . Şayet ingilizcen iyi değilse ben nasıl güncelleyeceğinizi resimli olarak anlatan bir konu açmıştım oraya bakın : . Bios olayını hallettikten sonra windows güncellemesi yapalım çünkü usb 1.0 1.1 ler pach'lar var bundan sonra böyle problemler genelde kalkıyor veya adresinden otomatik update'i çalıştırın ve bütün güncelleştirmeleri yükleyin Başlat >> Windows Update kısmından da girebilirsiniz. Saygılarımla...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı