Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: internete giremiyorum Acil yardım

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4583

Arrow internete giremiyorum Acil yardım

selam arkadaslar sizlerden bi konuda yardım istiyorum yeni bir pc topladım ve XP Pro kurdum yeni pc ye ama nezaman internete baglansam bazen 3 bazen 5 dk sonra bir hata verip pcyi kapatıyor ve tekrar acıyor hicbir mudehele sansı dahi vermiyor kacınılmaz kesin kapatıyor hic sayfa acamıyor zaten baglandıgı anda duruma baktıgımda alınan bayt daha fazla olması gerekirken gönderilen bayt daha fazla ve hala veri upload eder gibi habire gönderilen bayt yukseliyor ve birden hata ortaya cıkıyor anlayamadım Acil yardım hata iletisini asagıya yazıyorum tabiki donanımıda
    <<<<C:\WINDOWS\system32\lsass.exe beklenmedik sekilde 128 durum koduyla sonlandırıldı bilgisayarınız kapatılıp tekrar baslatılacak.>>>>

{{{Asus P4R800-V DLX
    CeleronD 325 (2.53Ghz 533Mhz ) islemci
    Kingston 256 MB 400 Mhz DDR ram
    Seagate ST380011A HDD 80 Gb
    Lg 52x cd-ron
    Sony 1.44 MB FDD
    frisby klavye
    A-4 tech mause
    Lg T710BH monitör
    350 waat kasa
    origo 56 kwell internalfax modem}}} sorunlu Pc
    :smiles7: :smiles7: :smiles7:

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    3201

sistem kendini kapatacak çalışan programları kapatın veri kaybı olabilir hatası şeklinde mi veriyor

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon14

Sisteminizdeki virüs veya spyware bu hatayı gerçekleştiriyor zaten lsass.exe dediğiniz zaman başka birşey aklınıza gelmesin. Aşağıda yazmış olduğum maddeleri uygulayın :

* İlk başta kullanmış olduğun virüs programını güncelle ve sistemini tarattır. Şayet AntiVirus programınız yoksa :

* Ad-Aware : , Spybot Search Destroy : programları sırası ile çalıştır, güncellemelerini yap ve sistemini tarattır.

* Sistemini McAfee AVERT Stinger ile tarattır :

* Yaklaşık 1 yıldan beri dial-up internet kullanıcılarının başını ağrıtan en büyük sorunlar arasında geliyor dialer programlar. Dialer'lı programları etkisiz hale getirerek ay sonunda gelecek milyarlarca faturadan sizi korumuş oluyor. Anti-Dialer kategorisinde işe yarayan ve etkili bir koruma sağlayan YAW adlı bu Almanca yazılım yaklaşık 80.000 dialer programını tanıyor ve bugüne kadar YAW'dan kurtulmayı başarmış bir dialer yok. Program tıpkı bir virüs tarayıcısı gibi çalışıyor. YAW windows açılışında otomatik olarak yükleniyor ve bir dosya altında tüm dialer'ların karakteristik özelliklerini buluyor. Araç ayrıca bir buluşsal (heuristic) tarama algoritmasına da sahip olup bu özelliği ile potansiyel dialer programlarını spesifik özelliklerinden tanıyabiliyor.

* Bilgisayarına solucancıklar girmiş mi bakalım

* Ve son olarakta bu gibi windows'unuzun dışarıya gereksiz paketleri kaçırıp internet bağlantısını yavaşlatmasını istemiyorsanız kesinlikle firewall kullanın. Bu gibi sorunların kökünü kazıyıp bir daha karşılaşmamak için :
    Düzenleyen xmuratcetinx : 08-12-2004 at 21:39

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    3201

Eer böyle bir hata varsa kurduğun xp internet yamalarını (Worm Blaster) bulup yüklemelisin

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4583

ok Yardımlarınız icin tsk... galiba saser virisu bulasmıs oyle diyorlar Yarın deniyecem sonucu yazarım

Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    39122

Bahsettiğin arızanın kesin kaynağı virüstür. %95 ihtimaller msblast virüsü. Çözüm bazı dergi cd lerinde hem temizleme hemde koruma patchleri mevcut virüsü temizleyip patchi yüklediğinde sorun çözülür. Başka bir yolda ilgili programları internettten indirmek, hemen duyar gibiyim inyernete bağlandığımda bilgisayar kapanıyor deyişini :))) İnternete bağlandığında ilgili hata mesajı çıkar ve bilgisayar geri sayım yapar bu süre içerisinde başlat menüsünden çalıştır satırına shutdown -a komutunu yazıp uygularsan bilgisayarın kapanmaz. Böylelikle ilgili patcleri internetten indirip sorununu çözebilirsin. Kolay gelsin...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Sevgili Alex76 olay dediğin gibi Sasser'den kaynaklanıyor.

Norton Antivirüs'ün Sasser temizleme aracı bu linkte

Bir de Microsoft'un

linkinde bulunan yamayı bilgisayarına kurarsan bir daha sorun yaşamazsın. Aynı şey benim de başıma gelmişti çünkü. Yalnız yamayı kullandığın XP'nin diline göre kurmanda fayda var tabii.

Kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4583

Herkese yardımları icin tesekkur ediyorum sorun sasser virusu imis ilk olarak FxSasser programı ile tarama yaptım ve virusu bulup temizledi daha sonra WindowsXP-KB835732-x86-TRK yamasını kurdum restart yaptım veeeeeeeee okkkkkkk internette sörf yapmaya basladım iyiki varsınız tum forum Ailesi
    Saygılar Alex76

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Hadi geçmiş olsun

Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    39122

Geçmiş olsun, ben ms blast demiştim ama sasser çıktı belirtileri çok benziyorda...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı