Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Sağlık Lasik nedir?

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2004
    Üye No
    44709

Sağlık Lasik nedir?

Lasik nedir?
    (başlarda lazlar için keratomileus olduğu iddia edildiyse de bu sadece bir espiri olarak kalmıştır)
    SSCB de göz hekimi Fyodorov tarafından önce hayvan sonra da insan gözünde denenen ve uygun jilet ucu ile yapılan RK (refractive keratektomi) daha sonra excimer (excited dimer)laser in geliştirilmesi ile PRK ya dönüştü. Burada gözün ön kısmındaki kornea adı verilen tabakaya laser (light amplified and stimulated by emitted radiation) ile uygun yanıklar oluşturarak kubbenin çökmesi sağlanıyor du. Yani temel prensip gözün ön arka uzunluğunu azalttıkça eksi numaranın (myopi ) azalmasıdır. Bir süre sonra bunun bazı gözlerde sonradan beklenmeyen ve istenmeyen basit ama hastada görme konforunu etkileyen sonuçlarını düzeltmek için de yunanlı bir göz hekimi Pallikaris, kornea dan ince bir tabakayı kapak gibi kaldırıp laser i uygulamayı önerdi. İşte günümüzde en yaygın uygulanan yöntem de budur.
    Yakın zamana kadar yöntem açısında en büyük gelişme budur. Diğerleri ise (lasek; korneadaki tabakayı alkolle ayırıp tekrar yapıştırma, vawe front; laser uygulanan alanı perifere doğru yayarak uygulama) bunu versiyonlarıdır.

Kimler laser veya lasik olamaz?
    Bağ dokusu hastalığı olanlar
    İleri derecede göz kuruluğu veya gözyaşı salgısı azlığı olanlar
    Kornea da hastalığı olanlar (keratokonus gibi)
    Yara iyileşmesinde gecikmeye neden olan hastalığı olanlar
    Tek göz lü olanlar

Kimler lasik olabilir
    Erkeklerde 18 bayanlarda 20 yaşını geçenler
    Gözyaşı salgısı yeterli düzeyde olanlar
    En az bir yıl gözlük numarası değişmemiş olanlar
    Mesleği nedeniyle ne gözlük ne de lens kullanamayanlar

Bunların dışında ince ve ayrıntılı işlerle uğraşmak zorunda olanlar ve microcerrahi ile uğraşanlara da tavsiye edilmez.

Lazik oldum ilerde nelerle karşılaşabilirim.
    40-45 yaşlarında ortaya çıkan presbyopi adı verilen yakın görme güçlüğü yine de oluşacaktır. Yakın gözlüğü ile çözüebilir.
    Yaşlanma ile beraber ortaya çıkan katarakt için operasyon yapılacağı zaman keratometri değerleri yanıltıcı olduğundan eski değerler lasik olunan yerde muhafaza edilmektedir. Oradan alınabilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    16399

Bende Excimer Laser Wave Front yaptırdım, üç hafta oldu, şimdi çok iyiyim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2004
    Üye No
    44709

sevgili dr um
    diğer thread da okudum öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun diyorum
    ama konuya biraz reklam karıştırmışsın bence bu doğru değil
    sen de ben de biliyoruz ki bu işte asıl fonksiyon makinada eğer cihaz kaliteliise dr a pek fazla iş düşmüyor yeter ki teşhisi konulmamış bir KE hastalık olmasın
    bu durumda bugün sünnet yarın deniz programı sunan insanlardan bir farkımız da ağırlığımız olmalı.
    Nerede yaptırırsan yaptır cihaz iyi ise sonuç ta iyidir. cihaz kötü ise sonucun mükemmelliği belli bir oranda da azalır.
    selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    16399

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi teamsystem
    sevgili dr um
    diğer thread da okudum öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun diyorum
    ama konuya biraz reklam karıştırmışsın bence bu doğru değil
    sen de ben de biliyoruz ki bu işte asıl fonksiyon makinada eğer cihaz kaliteliise dr a pek fazla iş düşmüyor yeter ki teşhisi konulmamış bir KE hastalık olmasın
    bu durumda bugün sünnet yarın deniz programı sunan insanlardan bir farkımız da ağırlığımız olmalı.
    Nerede yaptırırsan yaptır cihaz iyi ise sonuç ta iyidir. cihaz kötü ise sonucun mükemmelliği belli bir oranda da azalır.
    selamlar

Hangi mesaj olduğunu verebilirmisiniz ben bulamadım. Buradaki tüm yazılarımız forumdaki arkadaşlarımızla bilgiyi paylaşmak için.
    Kesinlikle böyle bir amacım yok, zaten ben göz hekimi değilim, ilk defa yazdım, bu operasyonu yaptırdım diye ve üç hafta geçmiş , sizin yazdıklarınıza katılıyorum. Selamlar.
    Düzenleyen cemusta : 08-12-2004 at 15:04

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2004
    Üye No
    44709

alıntıdırGözlük Kullanan Arkadaşlar!! Burayi Okuyun

--------------------------------------------------------------------------------

Ben yaklaşık 20 senedir gözlük kullanıyordum.
    Uzun senelerdir lasik ameliyatlarını takip ediyordum. Sonunda olmaya karar verdim. Ameliyat olalı daha 4 gün oldu ve gerçekten; gözlüksüz yaşam bambaşka.. Dünya Göz hastanesinde son derece modern şartlarda tepeden tırnağa bir kontrolden geçirildim ve ameliyat oldum. Güleryüzlü uzman personel her aşamada kendini belli ediyordu.. Ve yurtdışından bu ameliyatı olmak için gelenler oldukça fazlaydı..Hadi korkularınızı atın . Şimdi sıra sizde.
    Artık maçlarda korkmadan kafa golü atacağım!!!
    Bu adresi ziyaret edin . Başvuru telefonlarına bakın. bir telefon açın. Eminim bilgileneceksiniz..

Saygılarımızla

afedersin bir yalnışlık olmuş bu mesajı ve alttakileri okuyunca aklımda senin nick name in kalmış özür dilerim.
    şimdi tekrar baktım bu yazının seninle ilgisi yok
    selamlar
    Düzenleyen teamsystem : 08-12-2004 at 15:29

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    16399

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sistem
    Ben yaklaşık 20 senedir gözlük kullanıyordum.
    Uzun senelerdir lasik ameliyatlarını takip ediyordum. Sonunda olmaya karar verdim. Ameliyat olalı daha 4 gün oldu ve gerçekten; gözlüksüz yaşam bambaşka.. Dünya Göz hastanesinde son derece modern şartlarda tepeden tırnağa bir kontrolden geçirildim ve ameliyat oldum. Güleryüzlü uzman personel her aşamada kendini belli ediyordu.. Ve yurtdışından bu ameliyatı olmak için gelenler oldukça fazlaydı..Hadi korkularınızı atın . Şimdi sıra sizde.
    Artık maçlarda korkmadan kafa golü atacağım!!!
    Bu adresi ziyaret edin . Başvuru telefonlarına bakın. bir telefon açın. Eminim bilgileneceksiniz..
    Saygılarımızla

O mesajlar bana ait değil, bende şaşırdım. Forumda şimdiye kadar bilgilendirme dışında asla mesaj yazmadım. Farkettiğine sevindim. Alıntı için sağ alttaki alıntıya tıklarsan olur
    Selamlar arkadaşım.
    Düzenleyen cemusta : 08-12-2004 at 15:42

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1964

Reklam konusunda..
    Bu mesajlar bana ait.. Ben yaşadığımı anlattım..Bu işi yapanlar çok fazla değil.. belli yerler..Eğer ben bir yerde memnuniyet duymuşsam onları isim vererek anlatırım. Bu hastanenin hastası olmaktan başka hiç bir bağım yok.. O adres ve isimleri vermeseydim konu biraz havada kalırdı..
    Amacım bilgilendirmekdi..Anlayışınıza teşekkür ederim..Saygılarımla..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı