Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: ADSL kullanıcı ve şifresi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

ADSL kullanıcı ve şifresi

Arkadaşlar,

Forumu yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. Eski yazılara da baktım. Ancak bir konuda kafamda net bir fikir henüz oluşmadı. Şöyle ki:

Başvuru sırasında bize, [email protected] (kullanıcı) ve 1234567 (şifre) şeklinde bilgiler verdiler. Bunları modeme girdik ve kullanıyoruz. Sorularım şöyle:

Bu kullanıcı ve şifreyi doğru girmek ne kadar önemli?
    Başka bir kişinin bunları öğrenip kullanmasının bize bir zararı var mı?
    Şifreyi değiştirme imkanı ve gereği var mı?
    ADSL destek hattına telefon numarası bilgisini veren herkese bu bilgileri veriyorlar. O zaman niye herkese aynı kullanıcı ve şifreyi vermiyorlar veya niye bunları boş geçemiyoruz?

Sadece kesin bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Teşekkürler...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    24909

1. kullanıcı adın ve sifren hattın sana ait olduğunu dogrulamak için gerekli başkası kullanıcı adını ve sifreni alsa dahi giremez cunku hattınıda alması gerekir yani paralel bi hat cekmesi lazım senın hattından.
    sifreyi değiştirmene gerek yok.
    seni tanımaları için gerekli saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

şifreni telekom sahifesinden,Webmail....seçeneklerden değiştireblirisin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    382

şifreni alan birisi evet kullanabilir eterki bulunduğu ortamda adls bağlantısı olsun mesela ben evde ayrı ofiste ayrı adls aboneyim şifreleri farklı bazen evdeki abonelikle ofisteki bilgisyarıma yazarak şifreyi girebiliyorum bir ek bilgide benden

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14575

Evet arkadaşlar,

Dune un dediği gibi her kullanıcı ismi ve şifre ADSL sinyali olan yerde geçerli. Bu sebeple
    kullanıcı ismi ve şifreyi kimseyle paylaşmamakta fayda var. Zira kotalı kullanıcıların (benim gibi) kullanıcı ismi ve şifresi birinin eline geçerse kotanızdan yemesi içten bile değil. Bu sebeple iyi bir şifre belirlemekte fayda var.

Ayrıca tahmin ediyorum bir kullanıcı bağlı iken aynı kullanıcı ismi ile başka bir yerden bağlanmak mümkün değildir herhalde. Ama kesin olmaz diyebilen varmı ?

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

şifreni telekom sahifesinden,Webmail....seçeneklerden değiştireblirisin
    Ben mail şifresinden değil, modeme girilen ADSL hattı şifresinden bahsediyorum. Sanırım bu şifreyi değiştirme imkanım yok.

Şifrenin başka hatta kullanılabilmesi olasılığını pek doğru bulmuyorum. O zaman kotasız bir tanıdığın (4440375 nolu telefondan kolayca öğrenebileceğim) kullanıcı ve şifresini kullanabilirim. Bana mantıklı gelmedi...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-07-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18608

kota şifreye değil hatta konuluyor o yüzden içiniz rahat olsun şifre bilinse bile başka adsl hattında kotanızdan yenmez yenemez sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

bir musterimin adsl'inde problem vardi. baktim ayarlar v.s. hersey dogru ancak baglanmiyor. sonra 444 0 375 i aramaya basladi. 10dk sonra aklima evdeki adsl'inin kullanici adi ve sifresini yazmak geldi cunku modemin system log'unda gecersiz kullanici adi veya sifre yaziyordu (bu arada o hala destek hattini aramakla mesgul). ve baglanti kuruldu. aksam cepten aradi ve evdeki adsl'inde calismadigini soyledi (isyerindeki modemi kapatmamis). bekciyi arayip modemi kapattirdi ve evdeki adsl'de baglandi. (bu ne kadar rastlanti olur bilemiyorum).

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    17931

arkadaşlar kullanıcı şifresi girmek ve kotanızın son durumun görmek için aşağıdaki linki deniyin

link duzeltildi.
    Düzenleyen kosem_99 : 11-12-2004 at 02:21

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

heh heh benim kasim ayinda yaptigim (dumeter'e gore) 2gb yerine orda 750mb yaziyor. ancak aralik ayinda 300mb yerine 400 kusur yani daha fazla yaziyor. bu isten birsey anlamadim.

Member
    Giriş Tarihi
    25-07-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    21077

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29458

arkadşlar benim şifre olmuyo değişmiş galiba nasıl öğrenebilirim..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

[email protected], modemine sifreyi girdin ama internete baglanamiyor musun, yoksa kota sayfasina gittiginde mi sifreni kabul etmiyor?

Kota sayfasina ben su anda login olamiyorum kendi sifremle. Asla olamadim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29458

dostum internete girebiliyorum . kota sitesine girdiğim zaman kabul etmiyo masaüsütnde modemin ayarlarını gösteren klasörede girmiyo herhalde şifre değişti telefon açıyorum devamlı meşgul düşüren varmı nasıl alacam şifremi yardımlarınızı bekliyorum

Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12078

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi BOZKURT1905
    dostum internete girebiliyorum . kota sitesine girdiğim zaman kabul etmiyo masaüsütnde modemin ayarlarını gösteren klasörede girmiyo herhalde şifre değişti telefon açıyorum devamlı meşgul düşüren varmı nasıl alacam şifremi yardımlarınızı bekliyorum
    bende de aynı problem var arkadaşlar edindiğim bilgiye göre telefon açıp kullanıcı adını ve şifreyi onaylatmak gerekiyormuş ama malesef bir türlü ulaşamadım müşteri hizmetlerine :devilprv:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29458

arkadşlar nasıl onaylatıcaz bu şifreyi bu adamların telefonları hep meşgul ben bayadır arıyorum hiç kimse açmıyo acaba telekom müdürlüğüne gitmek mi gerekiyo başka yolu varmı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

[email protected], biraz sakin ol yahu...

Simdi oncelikle, internete girebildigine gore modeminin konfigurasyonuna sifreni dogru girmissin.

adslkota sayfasina giremiyor olman hic de garip degil cunku insanlarin yarisi giremiyor zaten.

Modemin ne marka? Modemin konfigurasyon ekranina erismek icin ADSL sifreni kullanmazsin zaten. Ornegin CNet modemin konfigurasyonu icin username: admin password: epicrouter tabii eger sifreyi degistirmediysen.

Bana kalirsa senin sifren filan degismemis. Normal kosullar altinda (istisnalar var tabii) ADSL kullanici adin adinin soyadinin bas harfleri + sehir kodu + telefon numarasi seklinde veriliyor, sifre de sadece telefon numarasi oluyor.

Sevgiler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aarslan
    Normal kosullar altinda (istisnalar var tabii) ADSL kullanici adin adinin soyadinin bas harfleri + sehir kodu + telefon numarasi seklinde veriliyor, sifre de sadece telefon numarasi oluyor.
    Aslında buna benzer bir tartışma yapılıyor. ADSLkota sayfasının çalıştığı henüz resmen ilan edilmediği için ve (girebilenler görecektir) şifre değiştirme ekranı şimdilik çalışmadığı için, bu konuda biraz daha beklemek gerekecek sanırım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    21977

bende diremiyorum bugun telekomu aradım simremi sordum herhangibir degisiklik yok ama hala ne kadar kota harcadıgımı ogrenemiyorum site hazır degil galiba

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    16399

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kosem_99
    heh heh benim kasim ayinda yaptigim (dumeter'e gore) 2gb yerine orda 750mb yaziyor. ancak aralik ayinda 300mb yerine 400 kusur yani daha fazla yaziyor. bu isten birsey anlamadim.

NetLimiter, DuMeter ve benzeri programlarla yapılan ölçümlerle transfer miktarınız arasındaki
    farklılıklar bulunabilir. Bunun sebebi, bu programların %10-15 civarındaki TCP/IP başlık
    fazlalıklarını (header overhead) ve tekrar transferleri (retransmission)
    hesaba katmamalarından kaynaklanmaktadır.
    Neticede, sistemdeki kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılacaktır.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı