Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: YE-8000 PLUS Aldım ama?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Üye No
    32040

YE-8000 PLUS Aldım ama?

Öncelikle herkese selamlar elimdeki 2000 cı plus cihazı 8000 plus ile değiştirdim ama büyük bir hayal kırıklığına uradım nedenmi ? Nedeni şu öncelikle kumandası 2000 cı plus inki gibi hassas algılamıyor bir kaç basışta ancak çalışıyor cihaz sıfır buna eminim ikinci sorun ise ses düzeyi meselesi tv nin kumandası olmadan ses ayarlamak nerdeyse imkansız gibi cihazın ses göstergesi 1 den 30 kadar çok küçük bir değişme gösteriyor yani şöyle söyleyeyim cihazın kumandasından sesi sonuna kadar kısıp açmaya başlayınca ses seviyesi 1 de iken aniden ses geliyor ve 30 kadar çok az bir yükselme oluyor yani kademeli ses kontrolü yapılmıyor bu cihazı ilk defa kullanıyorum kullananlardan yardım ve görüş istiyorum sizdede durum aynımı cihazı geri vermem imkansız bu cihazlar hep böylemi?
    İlgilelenlere şimdiden teşekkürler.Cihaz yazılımı:Ver 030102 Nov 23 2004 17:55:22 (1802)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    8264

bende de 8000 plus var ama hiç sorun yaşamıyorum. en son 27.11.04 tarihli dosyayı yükle belki düzelir. hem onda + 2 malum kanal var .

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Üye No
    32040

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi S510
    bende de 8000 plus var ama hiç sorun yaşamıyorum. en son 27.11.04 tarihli dosyayı yükle belki düzelir. hem onda + 2 malum kanal var .
    dosdum yüklicem denicem işallah düzelir sağol..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-05-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14340

@NoRdCoRe arkadaşım
    cihaza scart girişin üstten yapmışsan sesi kontrol edemezsin.2000 de scartı üste takardın.8000 plusta alta takacaksın.sesi kontrol edememen bundan olsa gerek.bi dene bakalım.sonucu bildir.sevgiler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Üye No
    32040

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi keremsen
    @NoRdCoRe arkadaşım
    cihaza scart girişin üstten yapmışsan sesi kontrol edemezsin.2000 de scartı üste takardın.8000 plusta alta takacaksın.sesi kontrol edememen bundan olsa gerek.bi dene bakalım.sonucu bildir.sevgiler
    Akşamı sabırsızlıkla bekliyorum dosdum deneyip yarın sana haber vereceğim (bide şu kumanda olayıyla ilgilensen) Saygılar..
    Yarın cevap yazacağım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-05-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14340

ses ile ilgili sorunun kesin düzelecektir.buna emin olabilirsin.kumanda ile ilgili sorunun ise muhtemelen pilden olmalı.çünkü 8000 plus ve 8000 x cam kullananların hiçbirinde bu sorunu duymadım bugüne kadar.bende dahil buna.kaliteli 2 pil al tak.kesin sorun olmayacaktır.yinede sorun olursa aldığın yere müracaat et kumandanı değiştirsinler.sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-05-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14340

ha bir de son yazılımı neden yüklememişsin?son yazılımı yükle.keyifle seyret.sevgiler

Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7479

NoRdCoRe arkadaşım, bende senin gibi daha önce 2000 CI Plus kullandıktan sonra, 8000xcam a geçmiştim. ilk 1-2 ay bu kumanda yavaşlığına alışamamıştım. (Next 2000 Plus ların kumandası çok hızlı cevap veriyor. ve daha kullanışlı.) Ama şimdi alıştım. sende zamanla alışırsın. kolay gelsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    18434

arkadaşım kumandadan ses açma olayının nedeni bendede olmuştu onun sebebi scartı üstten takmandandır. 8000 lerde tv scartı alta takılır. bunun çözümü buu
    ama 8000 lerin kumandayı geç algılamasının nedeni cihazdaki alıcı gözündendir. bendede yani tüm 8000 lerde algılama sorunu ve yavaşlığı vardır bunun düzeltmenin bir yolu alıcı gözünü değiştirmektir. ben alıcı gözünü değiştirdim. daha başka bir alıcı gözü taktırdım. şimdi kumandayı yere tutup kanal değiştirebiliyorum...yani önemli olan alıcı gözünde bunu yüksek mesafeli alıcı gözü ile değiştirerek bu sorun dan benim gibi kurtulabilirsin... okk saygılarımla

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Üye No
    32040

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tsokankoseoglu
    arkadaşım kumandadan ses açma olayının nedeni bendede olmuştu onun sebebi scartı üstten takmandandır. 8000 lerde tv scartı alta takılır. bunun çözümü buu
    ama 8000 lerin kumandayı geç algılamasının nedeni cihazdaki alıcı gözündendir. bendede yani tüm 8000 lerde algılama sorunu ve yavaşlığı vardır bunun düzeltmenin bir yolu alıcı gözünü değiştirmektir. ben alıcı gözünü değiştirdim. daha başka bir alıcı gözü taktırdım. şimdi kumandayı yere tutup kanal değiştirebiliyorum...yani önemli olan alıcı gözünde bunu yüksek mesafeli alıcı gözü ile değiştirerek bu sorun dan benim gibi kurtulabilirsin... okk saygılarımla
    Kıymetli dosdum öncelikle sorunuma cevap verdiğin için sana ve diğer cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler ben cihazı dün akşam aldım evde pc olmadığı için bugün işyerime getirip burada 27 kasım son yazlımını yükledim akşama deneyeceğim.
    Bu arada bu kumanda gözü algılayıcısını nerde ve kaça değiştirebilirim beni aydınlatırsan sevinirim.Teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    97

arkadaşım bendede 8000xcam vardı 8000plus ile değiştirdim çünkü işlemcisi 5518 bayağı hızlı cihaz çıkan yazılımları daha yeni biraz zaman geçsin iyice bir ortursun şu yazılımlar ama genede hızlı cihaz sen en iyisi cihazına yazılımı atmadan önce ve yazılım attıktan sonra mutlaka restele ve memnun kalacaksın...bende ilk aldığım gün şok oldum tabii daha hala ufak tefek hataları var bunlar ileride gederilir mutlaka ama cihaz o kadarda kötü değil yani .

ben kendi cihazımdaki alıcı gözünü piyasadaki vcd alıcı gözlerinden taktım fark oldu daha iyi algılamaktadır.
    Düzenleyen satwalker : 08-12-2004 at 17:40

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Üye No
    32040

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satwalker
    arkadaşım bendede 8000xcam vardı 8000plus ile değiştirdim çünkü işlemcisi 5518 bayağı hızlı cihaz çıkan yazılımları daha yeni biraz zaman geçsin iyice bir ortursun şu yazılımlar ama genede hızlı cihaz sen en iyisi cihazına yazılımı atmadan önce ve yazılım attıktan sonra mutlaka restele ve memnun kalacaksın...bende ilk aldığım gün şok oldum tabii daha hala ufak tefek hataları var bunlar ileride gederilir mutlaka ama cihaz o kadarda kötü değil yani .

ben kendi cihazımdaki alıcı gözünü piyasadaki vcd alıcı gözlerinden taktım fark oldu daha iyi algılamaktadır.
    Dosdum ben kendim takabilirmiyim bu alıcı gözü denen şeyi nerde nasıl kaça satılır iyisi nedir bi marka veya numarası felan varmı alırken söyleyebileceğimiz.
    Saygılar..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    18434

arkadaşım cihazın alıcı gözünü tüm elektronikçiler değiştirir. orjinal gözünden birazdaha büyük olduğu için cihaza içindeki ön kısmına filan yapıştırıcı ile filan yapıştırıyorlar. fiyatı pahalı değil ben bedava yaptırdım elektronikçiler yapar. işte yani televizyın tamircircisine yaptırdımm. Korkma orjinalliği gitmez cihazın... Gerçekten yaptırınca müthiş çekiyoo.tüm elektronikçiler yapar ama sana televizyon servislerini öneririm. fiyetı uygundur taş patlasa 7 milyon filan....bence yaptırr. saygılar...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Üye No
    32040

Herkese merhabalar öncelikle cihazın ses sorunu düzeldi scartı altta takınca öncelikle yardımcı olanlara bol bol teşekkürler kumanda sorunu kaldı sırada yeni alınan bir cihazı tamirciye getirip alıcı gözü değiştirmek pek içime sinmesede mecburum anlaşılan .Laf aramızda hala 2000 cı plus umu özlüyorum imzamda bile hala duruyor bakarmısınız..
    Mutlu ve Sevgiyle kalın kıymetli dostlarım...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    18434

arkadaşım evet önceden benimde içime sinmedi....ama yaptırdım. hatta yaptırdıktan sonrada içime sinmedi... yani bozulursa filan yaa garanti kapsamaında değiştirmezler filam ama...sonra ları alıştımm. ama içine sinmiyosa yaptırma ok ;)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    12399

zamanla alışırsın bence hiç elletme. ama yinede sen bilirisn.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    97

biraz daha bekle istersen belki ileriki yazılımlar düzeltilir daha önce 8000xcam kullananlar bilirler ne kadar kötü idi kumanda ile cihaz arasındaki iletişim.

Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7479

arkadaşlar,
    burdaki yazılardan sonra akşam uydu alımın önündeki kapağı açık bırakarak kumanda ile deneme yaptım, (havaya, yere, çaprazdan) kumanda iletişimin çok çok iyi hale geldi. Kapağı kapattığım zaman aynı yerden almıyor açınca alıyor.Özellikle çapraz açılardan.
    Sonuç olarak kanaatim şu; uzaktan kumanda gözü biraz içe gömük olduğu ve önündede kapak olduğu için biraz zor iletişim kuruyor sanıyorum.
    Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    97

bahsettiğin herhalde 8000xcam modeli

Member