Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: c net modem kafayı yiyecem acil..

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3434

c net modem kafayı yiyecem acil..

arkadaşlar bende cnet 4portlu adsl modem var bunu ready ledi yanıp sönüyor adsl ve link devamlı yaniyor bana bunların ne anlama geldiğini adsl hattımın çık mı olduğunu bide başka ne ayarları yapmam gerekiyor cd sinden cıkam dosya ile çok açil lütfen yardım edin internete giremiyorum şu an dial up la bağlıyım

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    108

arkadaşım adsl ve link ışığı sürekli yanıyorsa modemin içine gir şifrelerini bir kontrol et,modem içine girince ara yüzde adsl bölümüne tıkla bak bakalım showtime değerleri neler eğer show time de hepsinde N/A yazıyorsa ıp alamıyorsundur ama bana göre senin şifrelerinde bir sorun var kolay gelsin

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4294

Arkadaşım, modem firmware isimli konubaşlığı altındaki ayarlarla ilgili yazılanları oku. Yine de bir problemle karşılaşırsan yaz buraya, elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
    Düzenleyen ulashcan : 08-12-2004 at 23:32

Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    27311

dostum bence hemen firmware işine girmenin alemi yok. adsl ışığı sürekli yanması normal. kullanıcı adı ve şifresini girmesen bile adsl e bağlanırsın eğer hattın açıksa ve gerekli ayarları yaptıysan. kullnıcı adı ve şifre senin nete ulaşmanı sağlıyor yoksa adsl e bağlanman için kuullanıcı adı ve şifreye gerek yok. modem ethernet üzeriden bağlanıyorsa driver kurmana gerek yok modemi bağla etherntten kılavuzda yazan ip yi explorer gir yine kılavuzda kullanıcı adı ve şifre bilgileri göreceksin bunlarıda gir karşına modemin ayar safyası gelcek orda wan setting s denen bölümde ilgili bağlantı ayarlarını göreceksin ordaki bilgileri telekomun sana verdiği bilgilerle doldur ayarları kaydet modemi yeniden başlat hattın açıksa nettesin demektir. usb modemse driverlarını kur yine ayarlarını cd de gelen kontrol programıyla yap masa ütüne atılan dsl bağlantı linkine tıkla kullanıcı adı ve şifreni gir ( telekomun sana verdiği ad ve şifre ) eğer bir aksilik yoksa netesin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1327

-----
    Düzenleyen mufit : 15-12-2004 at 10:21 Sebep: Gerek kalmadığı için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

[email protected], [email protected] arkadasa firmware isine girmesini tavsiye etmiyor zaten. Sadece problemler ve cozumleri tesadufen o isimli thread'de tartisilmisti, o bakimdan.

Modem konfigureasyonunu yapabilmek icin;

1. Once bilgisayar tarafindaki baglantiyi yapmaniz gerekiyor. Modeme USB uzerinden baglanmak istiyorsaniz USB driverini yuklemek gerekli. Daha sonra Control Panel'den TCP/IP ayarlarini yapacaksiniz.

2. IE'yi acip 10.0.0.2 adresine baglandiginizda modemin kontrol paneline ulasmis oluyorsunuz. Username: Admin password: epicrouter Buradan modemin ayarlarini yaptiginizda internete baglanabilirsiniz.

Modem acildiginda 4 saniye kadar kirmizi Ready isigi yanik kaliyor. Bu surede modem BIT (Buil-In-Test, Cihaz-İci Test) yapiyor. Bu basarili olursa bu isik yanip sonuyor bundan boyle.

Yesil ADSL isigi ise baglanti gerceklestirmeye calisildigi surece yanip sonuyor, fiziksel baglanti sonunda yanik kaliyor. Bu durumu (yanip sonme asamasini) dial-up modemin cizirti cikartarak internete baglanmaya calistigi fazla, yanik kaldigi asamayi da baglantinin gerceklestigi fazla ozdeslestirebilirsiniz.

Sevgiler.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    222

Hayırlısıyla dün akşam CNet 4 port Router modemi aldım. Sitedeki arkadaşların da nalttığı gibi kurulumu çok kolay. Modem kutusu yeşil/mavi rengi karışımı bir renk. Ethernet kartı üzerinden bağlantı yaptım. Sorunsuz çalışıyor ve 6 saat kadar çalıştırdım özellikle kontrol ettim ısınma olmadı. Tam olarak birşeyler söylemek için biraz zaman geçmesi lazım ama fiyatı ve özellikleri bana göre çok uygun geldi.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı