Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Çıldırmak üzereyim,lütfen yardım-DiseqC Sorunsalı

New Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    46609

Çıldırmak üzereyim,lütfen yardım-DiseqC Sorunsalı

Hikayemi baştan alayım.Geçen haftasonu Gold PC Kadıköy'den 1 adet Skystar2 aldım (KDV dahil 80 $=113 milyona aldım kumandalı modeli,peşin fiyatına alınca indirim yapıyorlar mutlaka peşin fiyatına ne kadar olur? diye sorun biraz üstelerseniz 78 $'a alırsınız ben pek üstelemedim). Apartmanın çatısına da 4 uydu anten takıldı bunlardan çıkan kablolar 4'lü diseq switch'e oradan çıkan ise 9 daireye gidiyor.(Uydulardan biri Hotbird, diğeri Turksat 1C'ye bakıyor, enteresan ama diğer ikisi nereye bakıyor apartmanda bilen yok çünkü kimsede receiver yok henüz)

DVB-dream kurup Diseq 1.0-2.0 seçip LNB 1,2,3,4'ün hepsini Hotbird 1-5 yapıp,kanalları taratınca kanalları buldu ve seyretmeye başladım.Ancak aynı yöntemi Turksat 1C için uygulayınca kanal manal bulamadım.(İlk sorunum bu...)

İkinci ve son derece uyuz olduğum sorunum ise hani Hotbird'ü ayarlayıp seyrediyordum ya(4-5 kez seyredebildim), programı kapatıp yeniden açınca aynı ayarlarla "no signal" diyor,bilgisayarı 2-3 kez restart edince tesadüfi olarak yine gösteriyor,yine kapatıp açınca aynı sorun.Bu sorunun neden olabileceğini şiddetle merak ediyorum...(Kart ısınıyor demeyin daha 1 saat TV izlemişliğim yok)

Lütfen bu sorunlar hakkında bilgisi,fikri,tahmini ya da öngörüsü olanlar insaniyetlik namına kafalarından geçenleri paylaşsınlar...

Saygılar...

Junior Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    48352

selam yapmanız gerekenler şunlar disecq sıralamasını yanlış yapıyorsunuz ve hazır kanal listelerini kullanmıyorsunuz.

öncelikle uydu kablolarının bağlandığı disecq i incelemenizi tavsiye ederim. disecq de 4 giriş bir çıkış vardır. sol üst girişteki hangi uydudan geliyorsa disecq sıralamasında 1. sıraya sağ üsttekini 2. sıraya sol alt 3. sıraya sağ alttakinide 4. sıraya yazın ve hazır bir kanal listesini kullnarak kanallarınızı zevkle izleyin kolay gelsin

New Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    46609

İyi güzel demişsiniz de ben hangi çanağın hangi uyduya baktığını nereden bileceğim... (Dediğim gibi ben işteyken 4 çanak taktırmışlar apartmana ama yönetici bile yalnız iki uyduyu-hotbird ve turksat 1c biliyor)

Eğer çatıya çıkıp anlayabileceksem çıkayım,ama sanırım öyle anlaşılmıyordur. (Gizemli uydu antencileri mi çağırsak yeniden ne yapsak)

Yardımınız için teşekkürler...

Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29621

serdarx arkadaş, 4lü disecq switch ten kastettigin ( çıkışlar 9 daireye gittigine göre !!! )
    santral ( multiswitch olmalı ) cihazındaki disecq ayarları ;türksat 1c ve hot bird için
    1 ve 2 vaya 2 ve 1 yaparak yüklü kanalları kullanarak kanalları izleyebilirsin.
    şayet sonuç alamaz isen disecq ve çanaklarda baglı lnb çıkışları ile ilgili daha fazla detay bilgi yazdıgın takdirde yardımcı olmamız mümkün olabilir.

New Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    46609

emo çok teşekkür ederim,herhalde ancak yazdığın gibi çözülür çözülmezse de eutelsat w3 için yeni bir çanak taktıracağım aynı uyducuları arayıp bu sefer yakalarına yapışıp gerekli tüm bilgileri edinirim...

Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29621

ayrıca cıhazında lnb frekans ayarlarını da kontrol etmen gerkli. universal veya 9750-10600 olarak ayarlamalısın, kolay gelsin.

New Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    46609

Turksat 1c'yi LNB1,Hotbird'ü LNB2 olarak tanıtınca "DVB donanımı başlatılamadı-Hata kodu:2" diye bir mesaj verdi DVB-dream.Bu ne anlama geliyor bilen var mı? (Sanırım 2 anlamı olabilir ya bu sefer switch ayarını doğru yaptım ama birşeyler eksik hala-çünkü Hotbird'ü LNB1,Turksat 1C'yi LNB2 olarak tanıtınca problemsiz açılıyordu program,ya da bizim TV kartına bir haller oldu...)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı