Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 62 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Next' Ler De Sİnyal Prob. Acİl Yardim!

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    835

Next' Ler De Sİnyal Prob. Acİl Yardim!

merhaba arkadaşlar.Ben tecrübeli bir next kullanıcısı, yarı profosyonel çanak anten montajcısıyım.bugüne kadar receiver tavsiyelerim kesinlikle next öncelikli idi.ve sanırım yabana atılmayacak sayıda insanı next sahibi yaptım.Bundan dolayı çok memnundum,çünkü insanların hakketten iyi cihazmış demeleri ,mahçup olmamak memnunuyiyet için yeterli nedenler olduğunu düşünüyorum.
    Ama bu hafta yaşadıklarım,bana acaba yeterince iyi değilmiymiş endişesi uyandırdı.Nedir bu yaşadıklarım:ben ay içerisinde ortalama 4-5 montaj yapıyorum.cihazları y.kaldırım dan temin ediyorum.kar yağışının olduğu gün telefonlar aldım.hiç bir yayın alamıyoruz diye.eve telefon açıp bende de olmadığı cevabını alınca (bende next2000 cı plus 603 lü cihaz var)herhalde hava muhalafeti yüzünden dir , dedim ve ogün hiç bir müdahalede bulunmadım.ertesi gün bir müşterime 2000 cı (yeni yazılımlı) verip, nextwave(yumatu nun yaptıklarından) cihaz alacaktım.adamın yayın alışı, hotbird ve türksat sinyal akışı normal.onu söküp 2000 cı yı bağladım ne göreyim; turksat sinyal seviyesi genel olarak %30 düşmüş,hotbird bir iki tp hariç tam anlamıyla kaput.nextwave yi takıyorum,her şey genel olarak iyi.bu arada next verdiğim bazı müşterilerimi telefonla arayıp,hotbird nasıl diye sorduğumda aldığım cevap yabancıların hiçbiri yok.ayrıca yan komşu ya geçtim,premeier receiver bağlı,yayınlar normal( %80 i var) onu söküp next'i bağlıyrum,hemen hotbird'e baktım %10 randıman kanalların çoğu yok.ayrıca turksat ta atv,stv,star paketi ve daha birçok kanal kaput.next'i söküp premier'i bağlayınca hepsi (saydıklarım) geldi.enterasan olan ogünden bugüne,sunny,baff cihazlı sistemlerin de normal olduğunu farkettim.halen next li sistemlerin hotbird bölümü kaput sinyal yok.
    not:çanaklar 90 cm lik,diseq ayarları yapılıp, test edilmiştir, MUZAFVER abi başta olmak üzre tüm arkadaşların konuya dikkatlerini çekip, cevap rica ediyorum. teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    439

bende next plus 2000 cı (603) kullanıyorum hispasat+hotbırd+turksat hiç bir s
    orun yok bende kurulum yapıyorum ama böyle olaylarla karşılaşmadım..???
    başka bir next plus cihaz takıp denedinmi?bazı cihazlarda ayarı tam yapmış olsanda değişik cihaz takınca sinyal zayıf çıkabilir..lnb ince ayarını tekrar yap bakalım...mesela kyotoda bazı kanalları full sinyal gösterip yumatuda ve değişik cihazlarda daha düşük sinyal çıkabiliyor lnb ayarı ve cihazlara göre biraz olsun değişiyor....saygılar başka next cihaz tak dene....
    Düzenleyen KaMeRaMaN : 25-01-2004 at 16:24

Starting Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Üye No
    843

arkadaşlar konuyu lütfen dikkate alalım, şu günlerde NEXT lere acayip rağbet varken insanlar sıkıntıya girmesin. bende merak ettim doğrusu, takip edeceğim..

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

2 gün kar yağışı boyunca hiç sorunum olmadı 7500 dapcı plus 603 emulu arada diqec var damdan 5 kat aşağı kablo geliyor salona orda switch ile arka odayada gene epey kablo var dandik eski 2m çanak eski next lnb vs vs ...

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    835

arkadaşlar size bunları yazarken bile telefon aldım,yabancı yayın yok diye..üstüne basa basa söylüyorum,bu sistem (lnb,çanak,swich,kablo) problemi değil,yeni taktıklarımı geçsek bile kardan önce kurulu bir sistem şu an problem veriyor,acaba coğrafi konum mu diyeceğim ama cihaz değişince bu olasılık ortadan kalkıyor.ben next ten başka marka da sattım,enterasan olan topfield,sunny lerden tık yok,next lerden şikayet geliyor.adam benim yan komşuda yabancılar var gel de şunları ayarla diyor.gidip sistem kontrolü yaptığımda emin olun sorun cihaz da düğümleniyor.cihaz dandır diyemiyorum,kar veya uydu problemi diye geçiştiriyorum,ama ne zamana kadar.
    not:Kocaeli 'ndeyim.

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    388

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mach1
    2 gün kar yağışı boyunca hiç sorunum olmadı 7500 dapcı plus 603 emulu arada diqec var damdan 5 kat aşağı kablo geliyor salona orda switch ile arka odayada gene epey kablo var dandik eski 2m çanak eski next lnb vs vs ...
    mach1 hocam yukarıda 7500 dapcı plus 603 emu yazılım diye yazmışın bu doğrumu 7500 603 emu yüklenmeye başladımı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    374

O cihaz test yapsın diye doktor tarafından yazılım atılmış cihaz

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    388

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi culutas
    O cihaz test yapsın diye doktor tarafından yazılım atılmış cihaz
    peki bizimkilere nezaman atılmaya başlanaca bu yazılım hiç olmazsa mr almazdım

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    181

@gursoft41 sanırım sen sharp low noise yani yeni beyaz 0.4 diye anılan lnb kullanıyorsun frekansları 2-3 değer düşür yayınlar gelicektir

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tayfurturkuaz
    peki bizimkilere nezaman atılmaya başlanaca bu yazılım hiç olmazsa mr almazdım
    Hispesat bende 7500 de açmıyorki mr ile seyrediyorum bende hala 7500 emuda

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    259

Selam arkadaşlar bende next 8000 var 3 gün öncesine kadar herşey normaldi donmalı da olsa hispayı fun ile seyredebiliyordum ama dünden beri hotbird ve hispa tüm yayınlar sıfır hiç sinyal yok burası Muğla lnb çanak disec aynı fakat sinyal yok cihazı aç kapa elektrik fişi çek vb denedim nafile master 2 yazılım var.Zaten son günlerde hotbird sinyal kalitesi 40 lara düşmüştü artık hiç yok acaba nedendir

Saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    678

Unhappy polsat - multi......

Ustalar merhaba..
    gerekli kanal taramasını yapmama rağmen multi... ve polsat ta sinyal ve kalite % 0 sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim tşk..... :confused:

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    249

gursoft dostum.Saydıgın problemleri dikkatlice okudum ama dıesuq markasını yazmamaıssın.Bazı cıhazlarda dıesuq uyumsuzlugu gorum fakat nexti haftada en az 5-6 adet montajlıyorum.daha bir tek şikayet gelmedi bu cihazlardan.Bence dıesuq next olandan tak.Gerekirse lnb de nextin orjinalı olsun.Sorun kalmayacaktır.

New Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    678

Unhappy polsat - multi......

Ustalar merhaba..
    next 8000
    gerekli kanal taramasını yapmama rağmen multi... ve polsat ta sinyal ve kalite % 0 sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim tşk..... :confused:
    saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

multı ler lnb ve canak ayarı ıyı olmassa sınyal cok duser..mormalde %99 sınyal mevcut

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    618

gursoft..
    Cihazların ayarlarını kontrol et bence.. (kullanıcı LNB, Diseq ayarlarını değiştirmiş olabilir.) Bugüne kadar kaç tane Next sattığımı bilmiyorum hiç bir sorun yaşamadım. Özellikle bu şekilde hepsi birden aynı anda hiç sorun çıkmadı.. Şu an kullandığım 2000 CI Plus Emu lu. hiç bir sorun yok. Türksat, Astra, Hotbird.. hepsi normal...

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    572

gursoft41 arkadasim suko_s arkadasimizin dedigi gibi kurdugun sistemlerdeki diseq'lerini
    next diseq olarak degistir aynisekilde 100'ce kuruyorum sitemlerimde nextin malzemelerini kullandigimda hicbir sekilde problem olmuyor
    Ama kurdugum next uydu cihazlarında baska malzemeler kullaninca bendede sorunlar olusuyor

saygı sevgilerimle

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    243

gursoft41 kardeşim dün bendede aynen söylediklerin oldu,next2000cı ayarı bir türlü yapamadım (max yakalayamadım) next max.gala'yı % 43 yakalarken kırılma oluyor,hyundai'de % 75 lere geliyor ve problem yok.
    Gebze'den

Junior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    163

aynı sorunu şidetli rüzgardan sonra bende yaşadım hotbird rüzgar tersten esince kendisi düzeldi türksat'ı manuel olarak lmbyi ayarladım ancak çok hassas milimetreler fark ediyor şu an sorunsuz
    8000 x cam

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    916

Angry

bunca zamandır cihaz takıyorum diyorsun......ve aynı yere başka cihaz takıyorum çalışıyor diyorsun ama aynı cihazların kaçyıldır aynı tuner ve makanikle satıldığını unutuyorsun..ve saçma bir yorum yapıyorsun...kar ve yağmur blok halinde alışı etkiler...ve uydu alıcıları tunerlerine gelen seviyeyle ilgili olarak yayın alır ne yani oturup 250 bin kişinin kar yağdığında next markaların hepsinin gittiğini diğerlerinin gitmediğini söylüyorsan önce kaç yıllık usta olduğunu sorarlar.sonrada seni uçağa bindirip bir git bakalım güneydoğuya yılın 6 ayı kar altında çalışan cihazlara bak demeye...hataları önce kendinde aramaya ustalar kusura bakmasınlar hakettikleri cihazı kullansın...ama dikkat etsinler gerçek ustalara rezil OLMADAN ...

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı