Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Zalman-CNPS7000A-Cu CPU Cooler

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

New Icon2 Zalman-CNPS7000A-Cu CPU Cooler

Merhaba ,

Bugün incelemesini yapacağımız ürün Zalman firmasına ait , CPU soğutucu piyasasında haklı üne ve yere sahip CNPS7000A-Cu model CPU soğutucusu.

Bu ürünü anlatmaya geçmeden bir konuya açıklık getireyim.Bu ürün iki model olarak üretilmekte.Bunlar CNPS7000A-Cu ( yani tüm gövdesi saf bakır olan model ) ile CNPS7000A-AlCu ( yani ürünün kanatçıklarında alüminyum kullanılan model ).Bunların farkı ne derseniz ; bilimde bakır ısıyı çok çabuk emmesi ile,alüminyum ise ısıyı çok çabuk dağıtması ile bilinir.Ve alüminyum bakıra göre daha ucuzdur.Dolayısıyla bizim incelediğimiz model daha kaliteli olanıdır.Diğeri kalitesizdir demiyorum ama bunu şöyle düşünün:Alüminyum olan BMW 3.25iA ise bakır olanı BMW M3'dür.:)

Öncelikle bu ürünü alacak arkadaşlara tavsiyem şudur.Ürün tahmin ettiğinizden çok daha büyük.Sitelerdeki resimlerin sizi yanıltmaması için gerçek ölçekli resimlerinide ekledim incelemeye.Dolayısıyla kasası küçük olan,yada kasa içi yerleşimde PSU'i işlemci soketine yakın olan arkadaşlar ürünü denemeden satın almasınlar.Yoksa ciddi problem yaşayabilirler.Ölçüleri 109(L) x 109(W) x 62(H) mm'dir.Ve sıkı durun : ağırlığı tam tamına 773 gramdır.Dolayısıyla bu ürünü AMD işlemci ile kullanacak arkadaşların kesinlikle ürünün paketinden çıkan aparat vasıtasıyla anakartın arkasından bağlama yapmaları gereklidir.Yoksa yatay durumda duran anakartınızdan işlemcinizi bir-iki saniye içerisinde ayırabilir ve işlemcinize ciddi zarar verebilir.Anakartınızın kasanıza olan montajınında sağlam olması gereklidir.Yoksa aşağı doğru bir esneme söz konusu olabilir.

Gelin ürünün ambalajını inceleyelim :

Ambalajda da belirtildiği üzere ürün 2002-Comdex'te Best of Comdex Finalisti olmuş.Bu onun kalitesi hakkında biraz daha bilgi veriyor bize.Ayrıca ürünün paketinden çok da kaliteli olmasada bir termal gres'de çıkıyor.Gayet ayrıntılı bir Manual'ı var.Ayrıca AMD ve Intel Pentium4 serisi için gerekli montaj aparatları ve Fan devir hızını ayarlayabilmek için FanMate isimli parça da paketten çıkmakta.

Görünümü çok hoş.Kanatçıklarda kabartma Zalman logosu bulunuyor.Ayrıca fanı geniş açılı kanatlara sahip.Bu da verimli bir hava sirkülasyonu ile gövdenin eşit miktarda ısıdan kurtarılmasına olanak veriyor.

Yine kendi sistemimden örnek vererek performansı hakkında size bazı veriler vereyim.
    Bu ürünü kullanmadan önce işlemcimin üzerinde ( P4 3.06C HT ) standart Intel Cooler+Fan takılıydı.Ve Idle pozisyonda sıcaklık 29 santigrad'dı.Ürünü Arctic Silver Ceramique Termal Gres'le beraber kullanmaya başladıktan sonra Idle değeri 23.5-24 santigrada düştü.( Performans Modunda ) Yüzde 95 load'da ise 32 santigrad'da çakılı vaziyette kalıyor ki eski değer 45 santigradı buluyordu.

Ürünü performans modunda dahi kullansanız Intel'in orjinal fanından daha yüksek bir ses üretmiyor.Tabi bu dediğim düzgün yapılmış bir montaj için geçerli.Silent modda ise bir kedi kadar sessiz.

Ürün piyasada 64 USD+KDV 'ye bulunabiliyor.

Saygılarımla...

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Anaaa o kadar ucuzlamışmı yaw,ben aldığımda daha fazlaydı fiyatı,ama çoookk memnunum ısınmamı o da ne ?

Gördüğüm ve kullandığım en iyi ürün ve tabi en ağır,ilk aldığımda hafif sandım ama elime alınca az daha yere düşüyordu :)

İnceleme yazısı için çoook teşekkürler dostum ;)

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    26

Üstad kollarını çalıştırmaya başlasan iyi olur. Paslanmışsın :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Sağol Bülent Hocam.
    Bu arada qwerty dostum verdiğin linkteki fiyat çok çok hesaplı.Yani bu fiyata düşmüş durumdayken işlemcilerine bir güzellik yapmak isteyenlerin tercih sıralamasının en önüne koymaları gerekir diye düşünüyorum.
    Aslına bakılırsa bu ürün bir lüks değil gereklilik.İşlemcisinin daha stabil çalışmasını isteyenler için hava soğutmada tek geçilecek ürünlerden.

Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

New Icon10

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Troia
    Üstad kollarını çalıştırmaya başlasan iyi olur. Paslanmışsın :)
    Paslanmışsa güzelce yağlamak lazım Adminmizi :D:
    PS:
    Ne demişler gülme komşuna gelir başına :puah:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    26