Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Win ME de dial up hatası.....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2004
    Üye No
    25723

New Icon23 Win ME de dial up hatası.....

arkadaşlar yaklaşık 1 senedir win me kullanuyorum ve sanırım bilgisayarıma bir virüs bulaştı artık nezaman dial up tan internete bağlanmaya çalışsam modem otomatikman uluslararası bir numarayı arıyor allahtan ev telefonumuz uluslararasına kapalı ve erişim sağlayamıyor ama malesef bende internete bağlanamıyorum norton ve adaware adlı programları kullanmama ve dial up bağlantısını silip tekrar kurmama rağmen birtürlü internete bağlanamıyorum eğere mümkünse format atılmadan bilgisayarımı kurtarabilirmiyim?? ustalar bir yol gösterin Saygılar.....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    11432

Dostum sistemini yaw isimli bir program var birde hijack this diye bu programlarla bir kurtulmaya çalış olmazsa sanırım format.Ben de de 5 dk sonra hattan düşme vardı bunlar la kurtuldum.Bir dene.Ustalarımız daha iyi yardım eder belki.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-04-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9526

New Icon14

Ad-aware adlı ücretsiz bir program var. Bunun Pro modelleri lisnans gerektirir. Sen bununla makinanı tarattır. işini görürsün. :smiles24:

URL

Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15389

arkadaşım bence sen eniyisi format at bana da bir kaç defa böyle dial up bağlantısı girmişti günlerce uğraştım formatlamadan düzeltemedim ve ulaştığım sonuç şu oldu tek çare format ad aware ve spy ware nin dial up ı bulmakta hiç bir etkisi yok bunuda belirteyim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

Başlat(Start)-Ayarlar(Options)-Çevirmeli Bağlantılar bölümündeki happy gibi bir bağlantı veya sana yabancı olduğunu düşündüğün bir bağlantı varsa onu da silmelisin. Bu bağlantıyı Internet Explorer penceresinde Araçlar(tools)-Internet Seçenekleri (Internet Options) bölümündeki Bağlantılar (connections) bölümünden de silebilirsin. Bunları yukarıda arkadaşların bahsettiği programlarla temizlik yaptıktan sonra yaparsan daha verimli olur senin için.

Kolay gelsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon14

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi COMOLLOCCO
    arkadaşlar yaklaşık 1 senedir win me kullanuyorum ve sanırım bilgisayarıma bir virüs bulaştı artık nezaman dial up tan internete bağlanmaya çalışsam modem otomatikman uluslararası bir numarayı arıyor allahtan ev telefonumuz uluslararasına kapalı ve erişim sağlayamıyor ama malesef bende internete bağlanamıyorum norton ve adaware adlı programları kullanmama ve dial up bağlantısını silip tekrar kurmama rağmen birtürlü internete bağlanamıyorum eğere mümkünse format atılmadan bilgisayarımı kurtarabilirmiyim?? ustalar bir yol gösterin Saygılar.....
    Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, inşallah problemine bir nebze olsun yardımımız dokunabilir...

* İlk başta kullanmış olduğun virüs programını güncelle ve sistemini tarattır.

* Ad-Aware : , Spybot Search Destroy : programları sırası ile çalıştır, güncellemelerini yap ve sistemini tarattır.

* Yaklaşık 1 yıldan beri dial-up internet kullanıcılarının başını ağrıtan en büyük sorunlar arasında geliyor dialer programlar. Dialer'lı programları etkisiz hale getirerek ay sonunda gelecek milyarlarca faturadan sizi korumuş oluyor. Anti-Dialer kategorisinde işe yarayan ve etkili bir koruma sağlayan YAW adlı bu Almanca yazılım yaklaşık 80.000 dialer programını tanıyor ve bugüne kadar YAW'dan kurtulmayı başarmış bir dialer yok. Program tıpkı bir virüs tarayıcısı gibi çalışıyor. YAW windows açılışında otomatik olarak yükleniyor ve bir dosya altında tüm dialer'ların karakteristik özelliklerini buluyor. Araç ayrıca bir buluşsal (heuristic) tarama algoritmasına da sahip olup bu özelliği ile potansiyel dialer programlarını spesifik özelliklerinden tanıyabiliyor.

* Ve son olarakta bilgisayarına solucancıklar girmiş mi bakalım (Kesinliklede firewall kullan). Saygılarımla...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2004
    Üye No
    25723

arkadaşlar verdiğiniz bütün bilgiler için teşekkürler önerdiğiniz ve mailime gönderdiğiniz programları denemek için bilgisayarımın başına oturduğumda malesef problemi halledemiyorum çünkü internete bağlanamadığımdan programları alamıyor ve mailleri kontrol edemiyorum başta yaw olmak üzere hiçbiri diskete sığmadığı için işyerimdende alıp götüremiyorum sanırım bu programların ancak cd sını bulup almam gerekiyor. :write:
    Saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    29-04-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    12322

2000 me de wınrar programını yanlıslıkla sıldım yardım
    Düzenleyen remzi32 : 10-12-2004 at 11:52

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

remzi32 arkadaşım
    Sorunun için forumda ayrı bir yer açsan daha iyi olurdu. Başka bir sorunun çözümü için açılan bir yerde her zaman kendi sorununa çözüm bulamayabilirsin. Her neyse forumun Downloads böülümünde programı aratırsan eminim vardır. Oradan bilgisayarına tekrar kurabilirsin.

Kolay gelsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Üye No
    22875

New Icon3

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi remzi32
    2000 me de wınrar programını yanlıslıkla sıldım yardım
    WinRAR 3.41 Türkçe :

Download link'ine tıklayarak bilgisayarına çek ve kur sorun düzelecektir. Saygılarımla..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı