Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: dijital alalım dedik olay abartılmış!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

dijital alalım dedik olay abartılmış!

merhaba arkadaşlar! bir adet dijital tv kartı almaya karar verdim! amaç tv yayınlarını izleyebilmek ve uydu internet olayından yararlanabilmek! şu mtheatre ve progdvb yazılımlarına uyum sağlayan ve makinemi yormayacak bir kart peşindeyim. Ama sanırım işim mucizeye kaldı! çünkü biliyorum hepiniz skystar2 önereceksiniz! ama ne yazık ki donanımım bu kartı kaldıracak durumda değil! 128mb ram'im mevcut! işlemci ise tarihi : celeron 300A (sanırım pentium 2 grubu oluyor)! şimdi terfi etmek ekonomik olaylardan ötürü çok zor! avermedia alayım dedim (dvbs) onun sayfasındaki yazı ise daha ilginç geldi meret p3-800 istiyormuş minimum () ! yuhhh yani skystar2'yi de geçmiş sanırım meret! peki benim makinede çalışacak bi dijital card yok mu yahu! skystar2 ram terfisi yapsak yine de çalışmaz mı? ayrıca en ucuza kim satar bu meretleri net üzerinden! offf offf!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

malesef, yazılım desteği ile dekode eden ss2, aver ve inca gibi dvb-s'ler işlemci gücü istiyor.. sizin makine ise oldukça zayıf kalıyor.. donanımdan dekode işlemi yapan ss1 gibi bir karta yönelmeniz gerekir ki o da tuzlu... yani durmunuz umutsuz galiba.. :(

tüh, alıştıra alıştıra mı söyleseydik?!..

Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3464

ss1 aslında çok tuzlu sayılmaz
    yaptığı işe bakılırsa bana göre ss2 den daha ucuz bile diyebilirim :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

benim de gönlümde yatan aslandır ss1.. lakin ss1=2xSS2 fiyatına.. yakında dvb receiverlerde olduğu gibi dvb-s kartlarında da bir ucuzlama bekliyorum ben.. herhalde o zaman hardware modda çalışan bir kart alma yoluna giderim.. ama şimdilik ss2'nin sınırlarına katlanmak mecburi benim için.. bütçe meselesi..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı